Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

264 odpowiedzi na ten temat

#241 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 październik 2012 - 08:38

C 385 WOM u mnie w c 385 jest dokladnie to samo, zgrzyt podczas włączania wałka i załącza sie momentalnie aż prawie zdusi silnik i dzieje się tylko z cięzkimi maszynami. rozmawiałem o tym z mechanikiem, który przktycznięzęby zjadł na tych ciągnikach i powiedział, że najprzwdopodobniej tarczki od WOM się zwichrowały i dlatego tak się robi. ale jeżeli WOM sie mie ślizga, to nie ma po co do tego leść.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 11:42
  •  

#242 Share Kisielo

Kisielo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:18

C 385 WOM Mam takie pytanie jak szybko powinno spadać ciśnienie na rurkach od wł/wył WOM? Na rurce od hamulca po przełożeniu dźwigni spadek ciśnienia jest stosunkowo szybki, jednak na rurce od tarczek spadek ciśnienia po przełożeniu dźwigni jest bardzo wolny sądzę, że grubo powyżej minuty. Efekt jest taki, że wałek chodzi, ale hamulec go nie zatrzymuje ewentualnie po zgaszeniu ciągnika i dźwigni w położeniu na hamulcu wałek stoi, ręką go nie można ruszyć, ale już przy pomocy małej żaby nie ma problemu i jeszcze jedno jak jest odkręcona rurka od włączenia WOM to wałek i tak się kręci:) Ciśnienie prawidłowe 12 atm pompka nowa. Pytanie wyjechane tłoczki od hamulca, czy walnięty rozdzielacz?

Jedna z możliwych przyczyn takiej sytuacji i rozwiązanie: http://www.agrofoto....74#entry1121274

Dodatkowo również prawdopodobnie za powolny spadek ciśnienia w rurce zasilającej odpowiedzialne było coś co ją przytkało, została przedmuchana sprężonym powietrzem od strony wejścia w most.

Edytowany przez Kisielo, 04 kwiecień 2013 - 06:48.

#243 Share tomek5747

tomek5747

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 09:36

C 385 WOM Tematy połączone

Witam. Mam taki problem w swojej "80"- jak silnik jest zimny wałek WOM załącza się od razu jednak jak popracuje ok. 1-2 godz. zaczyna się problem z włączeniem WOMu- muszę czekać kilka minut aby się załączył. Wyłacza sie od razu czy silnik jest ciepły czy zimny. Tak samo jest z podnośnikiem. Żółw-zając działa poprawnie. Co to może być?

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 czerwiec 2013 - 12:54.

#244 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 09:53

C 385 WOM Taki sam temat już istnieje- podaje linkhttp://www.agrofoto....85#entry1119901
Zacznij od wymiany filtrów, jeśli nie pomoże to pomierz ciśnienie na mikro-pompie i hydraulice zewnętrznej.

#245 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:45

C 385 WOM zuzyte pompy

#246 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2013 - 12:32

C 385 WOM Dzisiaj chce rozebrac z tyłu wom zeby dostac sie do tarczek. robie to pierwszy raz i chciałem sie zapytać, czy jak wymienie te tarczki i tłoczki to trzeba to jakoś ustawić, czy tylko skręcic i bedzie ok?

#247 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:44

C 385 WOM Nic nie trzeba regulować ;) Jest tylko trochę ciężko wsadzić całe sprzęgło w tylny most, tak aby nie pozsuwały się o-ringi. Sprzęgło musi dobrze dojść do tylnego mostu ręką- skręcanie na chama śrubami = zwichrowana tarczka. Poza uszczelniaczami tłoczyska, tarczkami i tłoczkami hamulca, pozakładaj o-ringi na właściwe rowki. Oraz zwróć uwagę na stan metolowej tulei i pierścieni, wewnątrz sprzęgła i powinno być ok.

A z resztą- co ja się produkuję- już wszystko było :P

#248 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:59

C 385 WOM No dzisiaj załozylismy te wszystkie nowe tarczki te z frezami i te metalowe Mam nadzieje ze to pomoże Te z frezami byłypraktycznie takiej samej grubosci jak te nowe, a moze i niektóre minimalnie gubsze zato te metalowe stare były ciensze Narazie nie mam jak wypróbowac wałka, mam nadzieje ze to pomoze.

#249 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:34

C 385 WOM A ja się dziś załamałem wymieniłem mikropomke a póżniej tarczki oringi i nadal jest problem podczas prasowania słomy wom co chwile się zatrzymuje co jeszcze może być przyczyną prosze o pomoc

#250 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:31

C 385 WOM Gubi gdzieś ciśnienie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share D6206A

D6206A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:06

C 385 WOM a potrzeba spuscic olej zeby wymontowac to sprzeglo WOM do tylu ???

#252 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:15

C 385 WOM mozna ustawic ciagnik tylem na gorce jesli nie trzeba spuscic olej

#253 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:31

C 385 WOM Panowie co do wom w c-385 to zaczynajcie zawsze diagnozowanie od ilości i jakości oleju w skrzyni ...

Ja u siebie dolałem 10 litrów i na miarce ledwo się "macza" :P

Wam też tak długo włącza się WOM ? W dodatku trzeba "gazować" czyli na obrotach wysokich silnika , i dopiero za chwilę wałek zaczyna się szybciej kręcić ... Gdy go wyłącze dzwignią to też powoli się zatrzymuje a raczej zwalnia bo na wolnych obrotach silnika nadal się kręci (ręką z trudnością można go zatrzymać) .

Czy to jest wina zużytej pompki - mikropompki czy problem leży w "tarczkach" ? W kosiarce rotacyjnej niby wom się nie zatrzymuje , ale jak wiadomo nie jest to duże obciążenie .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#254 Share D6206A

D6206A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:39

C 385 WOM ja staram sie ustalic przyczyne problemu , poniewaz WOM moge wlaczyc tylko dzwignia pod siedzeniem bo nie dziala mi to sprzeglo przy kierownicy ... zaczne od wymontowania sprzegla i sprawdzenia tych tarczek i cisniania na przewodach z mikropompy .. dlatego pytam czy musze ten olej spuszczac :)

#255 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:40

C 385 WOM A masz pewność ,że dzwigienka pod podłogą nie spadła ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#256 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:35

C 385 WOM u mnie po wymianie walkow mikropompy walek rusza i zatrzymuje sie duzo szybciej. Okolo 2-3 sek.

Edytowany przez kojot629, 17 wrzesień 2013 - 21:36.

#257 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 luty 2014 - 09:35

C 385 WOM Odświeżam :/
Czy może ktoś mi napisać gdzie jest sprzęgło WOM? Czy jest pod pokrywą skrzyni pokrewnej w kabinie???
To nie forum magii i czarów:)

#258 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 28 luty 2014 - 10:07

C 385 WOM Ta 15 tematów naraz odśwież leniu przebrzydły ;) Sprzęgło hydrauliczne WOM wygląda tak: https://www.google.p......&bih=989 A konkretnie- pierwszy obrazek.

Ten "detal" znajdziesz z tyłu ciągnika i nasadzasz na niego wałek przegubowy podpinając jakąś maszynę na WOM.
Trzeba odkręcić ten duży stalowy element, (http://sklep.techrol...0-cc20-322.html) do którego przymocowany jest zaczep, ew. siłowniki wspomagające i kliny. Następnie odkręcasz śruby na które przykręcona jest obudowa sprzęgła do tylnego mostu i wyciągasz je.

Oczywiście najpierw trzeba spuścić olej z tylnego mostu ;)

Edytowany przez Stefano1, 28 luty 2014 - 10:09.

#259 Share adziu1995

adziu1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 17:13

C 385 WOM Witam. Mam problem z wałkiem wom. Od czasu gdy kupiłem ursusa wałek włącza się normalnie a pod obciążeniem nie można włączyć bo jest zgrzyt. Jeśli ciągnik zgasze i wałek włączę i odpale na włączonym ciągniki to pracuje. Chodzi mi o dźwignię po prawej na dole bo to przy kierownicy nie działa. Dziś pod obciążeniem juz nawet po odpaleniu nie chodzi a bez maszyny pracuje normalnie . Co to może być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 listopad 2015 - 17:29

C 385 WOM

w tym sprzęcie z tego co pamiętam, to włączanie i wyłączanie było tą dźwignią przy kierownicy, tą w podłodze były zależne/wyłączony/ niezależne

tam jest sprzęgło jednostopniowe, napęd wom idzie z silnika na stałe, więc pod obciążeniem włączając dźwignią w podłodze możesz coś uszkodzić, choć mogę się mylić, bo już dawno na takim sprzęcie nie siedziałem

Edytowany przez rafff24, 26 listopad 2015 - 17:30.