Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

264 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartizi00m

Bartizi00m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 listopad 2006 - 19:32

C 385 WOM siemka jestem ciekaw czy mozna zalozyc do 80-ki przedni WOM moze sie podzielicie opiniami ze mna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 07:26
  •  

#2 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 grudzień 2006 - 17:27

C 385 WOM No jeszcze czegoś takiego nie słyszałem, ale chętnie bym się dowiedział, jeśli ktoś coś wie na ten temat :).

#3 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 21:00

C 385 WOM Widziałem coś takiego, ale to robiła fabryka na zamówienie. Na marginesie nadmienię, że ten ciągnik miał dwie kierownice - druga z tyłu a był to ciągnik robiony przez Ursusa na zamówienie Lasów Państwowych.
parę ha i para rąk do pracy...

#4 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 19:47

C 385 WOM Po mijemu to niemożliwe. Przedni wom podobno nie idzie ze skrzyni. momet obrotowy przekazywany jest bezpośrednio z wału korbowego przez jakąś tam przekładnie redukującą obroty (z bloku silnika). tak słyszałem.... i nie chcę się mądrzyć bo dokładnie nie wiem

#5 Share Krzychu_912235

Krzychu_912235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 20:40

C 385 WOM z tego co wiem to nie zadna przekladnia jezeli chodzi o przedni wałek odbioru mocy tylko wom jest napedzany specjana pompa olejowa tak jak teraz w nowych ciagnikach i nie tylko.. sa zamontowane do womu 2 weze olejowe... a czy w c-385 mozna zamatawac to sadze ze tak tylko trzeba troszke pogłowkować....

#6 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 21:03

C 385 WOM Widziałem kompletny pszedni TUZ z WOM-em napedzanym hydraulicznie.Całość była zdemontowana z ciągnika JD.Wystarczy podpjąć węże pod zewnętsznom hydraulike C-385 i jazda .

#7 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 21:16

C 385 WOM I z jaką prędkością taki WOM napędzany hydraulicznie będzie się kręcił :-.
W ursusach napęd pochodzi od koła pasowego z przodu silnika które jest połączone z przekładnią redukcyjną przegubem kardana.

#8 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 28 czerwiec 2008 - 09:02

C 385 WOM witam użytkowników forum mam problem z 80 tką . kupiłem ją 3 m-c temu i nie zabardzo sie orientuje w jej konstrukcji.
jak zaczepiam do niej dużą prase do siana to jak ma troche ciężej to wałek staje a silnik pracuje lekko. znajomy twierdzi ze to pompa która pompuje olej do kosza wałka.
i tu mooje pytanie
jak nazywa sie ta pompa i jak ją wymienic> pozdro malin :D

#9 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 09:52

C 385 WOM Możliwe bo w C-385 walek jest chydaruliczny.

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 11:51

C 385 WOM Jak my ją wymienialiśmy w 914 to sprzedawca z Grene mówił na nią mikropąpka. Niestety trzeba rozpołowić ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:07

C 385 WOM nie koniecznie trzeba przypuszczać najgorsze, że to pompa. Też tak miałem po kupnie 902 okazało sie że poprzedni właściciel majsterkował coś w koszu i pozamieniał kolejność tarcz i pierścieni, a najlepsze to że było o jedną tarcz za mało. Jeżeli ciągnik podnosi maszyny na TUZ-e, kipruje przyczepy i jest stan oleju w skrzyni to najpierw przejrzyj kosz, na pewno łatwiej tam zajrzeć niż rozpołowić ciągnik na pół i okaże sie że niepotrzebnie

#12 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:18

C 385 WOM

nie koniecznie trzeba przypuszczać najgorsze, że to pompa. Też tak miałem po kupnie 902 okazało sie że poprzedni właściciel majsterkował coś w koszu i pozamieniał kolejność tarcz i pierścieni, a najlepsze to że było o jedną tarcz za mało. Jeżeli ciągnik podnosi maszyny na TUZ-e, kipruje przyczepy i jest stan oleju w skrzyni to najpierw przejrzyj kosz, na pewno łatwiej tam zajrzeć niż rozpołowić ciągnik na pół i okaże sie że niepotrzebnie

Kolega ma racje, zerknij najpierw do kosza to nie jest dużo roboty, a to że tarczek było za mało to niekoniecznie czyjaś wina tylko zużycie. Najprostszym sposobem naprawy w takim przypadku jest dołożenie następnej pary tarczy i jest ok

#13 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:23

C 385 WOM W moim c 385A poprzedni właściciel pomylił kolejność tarcz i jedna pękła i zablokowała wszystko tak że wałek cały czas sie kręcił ale potem coś sie poluzowało i działał tylko na pusto tak jak mówi @binek sprawdź kosz. Mój wujek miał jeszcze coś takiego że gdzieś sie frezy wyrobiły i też chodził jak było lekko a pod obciążeniem wałek stawał.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#14 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 12:23

C 385 WOM witam ponownie rano zmierzyłem ciśnienie jakie daje owa mikropompa i sie okazało ze daje tylko 8 atmoswer:/ wiedz to raczej ona z tego co wiem powinna mieć ciśnienie rzędu 15 atm. :D

#15 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 12:42

C 385 WOM U nas też kiedyś tak było, że wałek niechciał się załączyć lub jak się załączył to sam sie wyłączał, i wina była mikropomka. Najgorsze w tym jest że trzeba ciągnik rozpołowić, a to niejest taki łatwe, cały dzięń roboty :angry:

#16 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 14:08

C 385 WOM a jak ona wygląda??

#17 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 14:23

C 385 WOM to jest chyba ta, ale niejestem pewien, bo są 2 rodzaje http://www.grene.pl/...roducts_id/9574

#18 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 16:43

C 385 WOM a ta pompa jest w moście czy skrzyni biegów??

#19 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 09:12

C 385 WOM Ciągnik trzeba rozpołowić pomiędzy skrzynią przekładniową a skrzynią pośrednią. Są dwa rodzaje mikropompki z niski lub wysokim zębem trzeba zobaczyć jak jest w ciągniku zamontowana.
Pytanie czy działa ci wzmacniacz momentu czyli żółw zając jak ta przekładnia działa poprawnie to sprawdź same sprzęgło wałka może tam jest cos nie tak. Ciśnienie w układzie wzmacniacza i wałka odbioru Mocy powinno wynosić max 1,2 mPa. Z doświadczenia wiem ze na gorącym oleju jest 0,8 mPa przy niskich obrotach i wałek kręci dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów