Bartizi00m

C 385 WOM

Polecane posty

pejton    2

Widziałem coś takiego, ale to robiła fabryka na zamówienie. Na marginesie nadmienię, że ten ciągnik miał dwie kierownice - druga z tyłu a był to ciągnik robiony przez Ursusa na zamówienie Lasów Państwowych.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Po mijemu to niemożliwe. Przedni wom podobno nie idzie ze skrzyni. momet obrotowy przekazywany jest bezpośrednio z wału korbowego przez jakąś tam przekładnie redukującą obroty (z bloku silnika). tak słyszałem.... i nie chcę się mądrzyć bo dokładnie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie zadna przekladnia jezeli chodzi o przedni wałek odbioru mocy tylko wom jest napedzany specjana pompa olejowa tak jak teraz w nowych ciagnikach i nie tylko.. sa zamontowane do womu 2 weze olejowe... a czy w c-385 mozna zamatawac to sadze ze tak tylko trzeba troszke pogłowkować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Widziałem kompletny pszedni TUZ z WOM-em napedzanym hydraulicznie.Całość była zdemontowana z ciągnika JD.Wystarczy podpjąć węże pod zewnętsznom hydraulike C-385 i jazda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

I z jaką prędkością taki WOM napędzany hydraulicznie będzie się kręcił :-.

W ursusach napęd pochodzi od koła pasowego z przodu silnika które jest połączone z przekładnią redukcyjną przegubem kardana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

witam użytkowników forum mam problem z 80 tką . kupiłem ją 3 m-c temu i nie zabardzo sie orientuje w jej konstrukcji.

jak zaczepiam do niej dużą prase do siana to jak ma troche ciężej to wałek staje a silnik pracuje lekko. znajomy twierdzi ze to pompa która pompuje olej do kosza wałka.

i tu mooje pytanie

jak nazywa sie ta pompa i jak ją wymienic> pozdro malin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jak my ją wymienialiśmy w 914 to sprzedawca z Grene mówił na nią mikropąpka. Niestety trzeba rozpołowić ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

nie koniecznie trzeba przypuszczać najgorsze, że to pompa. Też tak miałem po kupnie 902 okazało sie że poprzedni właściciel majsterkował coś w koszu i pozamieniał kolejność tarcz i pierścieni, a najlepsze to że było o jedną tarcz za mało. Jeżeli ciągnik podnosi maszyny na TUZ-e, kipruje przyczepy i jest stan oleju w skrzyni to najpierw przejrzyj kosz, na pewno łatwiej tam zajrzeć niż rozpołowić ciągnik na pół i okaże sie że niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10
nie koniecznie trzeba przypuszczać najgorsze, że to pompa. Też tak miałem po kupnie 902 okazało sie że poprzedni właściciel majsterkował coś w koszu i pozamieniał kolejność tarcz i pierścieni, a najlepsze to że było o jedną tarcz za mało. Jeżeli ciągnik podnosi maszyny na TUZ-e, kipruje przyczepy i jest stan oleju w skrzyni to najpierw przejrzyj kosz, na pewno łatwiej tam zajrzeć niż rozpołowić ciągnik na pół i okaże sie że niepotrzebnie

 

Kolega ma racje, zerknij najpierw do kosza to nie jest dużo roboty, a to że tarczek było za mało to niekoniecznie czyjaś wina tylko zużycie. Najprostszym sposobem naprawy w takim przypadku jest dołożenie następnej pary tarczy i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

W moim c 385A poprzedni właściciel pomylił kolejność tarcz i jedna pękła i zablokowała wszystko tak że wałek cały czas sie kręcił ale potem coś sie poluzowało i działał tylko na pusto tak jak mówi @binek sprawdź kosz. Mój wujek miał jeszcze coś takiego że gdzieś sie frezy wyrobiły i też chodził jak było lekko a pod obciążeniem wałek stawał.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

witam ponownie rano zmierzyłem ciśnienie jakie daje owa mikropompa i sie okazało ze daje tylko 8 atmoswer:/ wiedz to raczej ona z tego co wiem powinna mieć ciśnienie rzędu 15 atm. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas też kiedyś tak było, że wałek niechciał się załączyć lub jak się załączył to sam sie wyłączał, i wina była mikropomka. Najgorsze w tym jest że trzeba ciągnik rozpołowić, a to niejest taki łatwe, cały dzięń roboty :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ciągnik trzeba rozpołowić pomiędzy skrzynią przekładniową a skrzynią pośrednią. Są dwa rodzaje mikropompki z niski lub wysokim zębem trzeba zobaczyć jak jest w ciągniku zamontowana.

Pytanie czy działa ci wzmacniacz momentu czyli żółw zając jak ta przekładnia działa poprawnie to sprawdź same sprzęgło wałka może tam jest cos nie tak. Ciśnienie w układzie wzmacniacza i wałka odbioru Mocy powinno wynosić max 1,2 mPa. Z doświadczenia wiem ze na gorącym oleju jest 0,8 mPa przy niskich obrotach i wałek kręci dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

może wystarczy oleju do skrzyni dolać czasami sie tak robi na nierównościach rozłacza bo olej spływa w jeden koniec mostu i nie ma co zassać pompa sprawdz stan oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Przyczyną mogą być również uszczelki manżetowe w koszyku przekaźnika. Koszt i robocizna niewielka, łatwiej to zobaczyć niż ciągnik rozpoławiać, a przy takim ciśnieniu to powinno działać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dzigit189
      Mam takie odciagi w Zetorze 8011 . Jak je dobrze ustawic żeby talerzowka szła w linii . Ustawienie np. Bolca po obu stronach na ten sam otwór powoduje że i tak na jedną stronę ściąga bardziej.

    • Przez elamir
      Pytanie może głupie ale nie znalazłem odpowiedzi. Zgodnie z danymi technicznymi obroty wom 540/min osiąga się przy obrotach silnika 1890. I moje pytanie czy poniżej takich obrotów silnika wom będzie miał mniejsza prędkość i analogicznie przy większych obrotach silnika powyżej 1890 wom przekroczy 540 obr/min? Czy 540obr/min to są maksymalne obroty wom?
    • Przez freshTomato
      Witam.
      Kolega w swoim ursusie 1614 chciał zmienić koła z 18.4 R34 na 18.4 R38, na przodzie ma 14.9 R24 i pytanie czy coś trzeba zrobić aby zmienić przełożenie i aby przednie koła szybciej się kręciły, czy poprostu je zmienić?
      Z naszych wyliczeń wyszło że uwzględniając przełożenie przedniego napędu dla 1614 prędkość koła R24 wynosi 27,67 km/h, dla tylnego napędu R34 wynosi 27,33 km/h, a dla R38  28,98 km/h na 3 biegu. Stąd pytanie, bo słyszałem że przednie koła muszą się trochę szybciej kręcić od tylnych? 
      Słyszałem że trzeba gdzieś zmienić przełożenie dla większego rozmiaru kół tylko gdzie?
      Pozdrawiam.
    • Przez Kurwer21
      Witam, przychodzę z zapytaniem, mianowicie dziś podczas jazdy Ursusem c385, słyszałem takie specyficzne pukanie mniej-więcej na zwolnicy. Później, gdy w ciągniku jeździła ze mną druga osoba, to też to słyszała i czuła to pukanie pod siedzeniem pasażera. Wie ktoś o co może chodzić?
    • Przez Mati2006
      Witam,przerabiałem skrzynie biegów z 3 na 4
      z 3 lata temu,nie ma wzmacniacza (wyjęty) i  skrzyna strasznie wyję na 3 i 4 biegu. Zrobione już ponad 200 mtg.
      Co to może być?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj