Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ginące mleko

127 odpowiedzi na ten temat

#81 Share dzony1640

dzony1640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 luty 2012 - 12:30

Ginące mleko

Jedynym wyjściem na ginące mleko od dostawców jest zakup przez mleczarnie systemów z nowoczesnymi komputerami tzw. pokładowymi, wtedy problem zniknie, w takim systemie jest zarejestrowane wszystko, dosłownie wszystko, i kierowca jak wróci z trasy to będzie musiał się tłumaczyć dlaczego w systemie wykazało bład w pomiarze, raz się wytłumaczy , ale drugiego dnia już nie. Takie dane są zapisywane w komputerze i dojście do nich ma tylko prezes i kierownik produkcji. A na to sposobu kierowcy nie znajdą, bo musieli bo są zagłupi na to, musieli by być bardzo dobrymi inżynierami informatykami po dobrych studiach informatycznych, a takiej szkoły zaden z nich nie ma

Z tymi systemami to nie do końca chyba tak jest, bo do mnie przyjeżdża trzech kierowców tym samym samochodem rozbieżności w pomiarze dochodzą do 9 litrów a podobno błąd pomiaru to 0,5% - chyba jakiś błąd
Rodzi się pytanie czy ktokolwiek ogląda te raporty z systemu.
Ja się zastanawiam czy przyłożenie magnesu w okolice przepływomierza nie będzie przekłamywać wyniku pomiaru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ginące mleko Dzisiaj, 15:30
  •  

#82 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:15

Ginące mleko A do kogo macie pretensje ,że wam kradną mleko? są wśród nas tacy co ostrzą się na parę groszy i godzą się da dopisywanie, Najgorzej jest w spółdzielniach ,tam swoich racji nie dojdziecie bo to same kliki. Takimi sprawami powinien zająć się prokurator .

#83 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 26 luty 2012 - 09:32

Ginące mleko no ale jak od 10 po te 20 l zbierze to ma 200 l i z rolnikiem na połowe to ma 100 lo i razy 15 to 1500 l co daje jakies 2 tys.. dla niektórych to wypłata druga

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 07:46

Ginące mleko Tematy połączone

Witam.
Zdecydowałem się napisać bo nie mam siły na te dziadostwo i za dużo mnie to kosztuje. Oddaje mleko do jednej z mleczarń z WOS (rejestracja). Co odbiór brakuje mi jakieś 10% a nawet więcej ilości mleka. Od razu dodam, że nie tylko mi. Moi sąsiedzi też narzekają i działają by temu zaradzić, a kierowcy coraz to więcej kradną. Jeszcze do nie dawna handlowali klasami, ale już się sytuacja uspokoiła po tym jak jednego co się mało nie utopiło w zbiorniku... Zbiornik mamy ustawiony z atestem i pieczątką i musi się tam wszystko zgadzać, sąsiedzi porobili to samo i na dodatek niektórzy mają liczniki na przewodówkach. Parę dni temu jeden znajomy mówi, że 100l mu ukradli (100*1,30=170zł).
Jak oni rasują te liczniki? Czy ktoś spotkał się z takim procederem? Jak to ukrócić? Kupiłem kamerę i zamierzam zamontować, ale co to da.. Już myślimy o jakimś strajku ostrzegawczym.

Gdy ktoś jest właśnie z okolic i ma to samo zapraszam na pw.

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 lipiec 2013 - 08:43.

To nie forum magii i czarów:)

#85 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:27

Ginące mleko Postaw policjanta przy odbiorze odrazu litry się będą zgadzać(w końcu to kradziesz, a złodziej złapany na gąrącym uczynku ). U mnie zadziałało.

#86 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 09:11

Ginące mleko zbierz wszystkich z okolicy jedzcie do mleczarni i wręczcie wypowiedzenia. To jedyna skuteczna metoda. U nas mleka nigdy nie brakuje obojętnie jaki samochód przyjedzie zawsze zgadza się z listwą.

#87 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:26

Ginące mleko Moim odbiorcą jest prywatna firma i właściciel powiedział, że cenę może ze mną negocjować, a co do litrów- to jemu na zakładzie ma się zgadzać, a wozaka mam pilnować. Do tej pory mój pomiar był dobry, a od połowy czerwca nagle zbiornik mi się skurczył? Na każdej dostawie co najmniej 25 l licznik wskazuje mniej. tak jest od kilku lat i muszę się stale wykłucać. Chyba rzeczywiście czas przejść na bydło mięsne, albo pozwolić przyrodniko derkacza znaleźć ( dzr mi się to ptaszysko wieczorami, więc jest :P )

#88 Share Rolnica

Rolnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 14:27

Ginące mleko Witajcie:) ja dołączam sie do dyskusji widze że na forum cisza, ale mam pytanie czy ktoś oddaje mleko do mleczarni Koło( połączona z Grodkowem) tam tez odkąd zaczęli jezdzić nowi kierowcy ginie mleko nadmienie że od lat oddaje tam mleko i nigdy nie było takiej sytuacji teraz co odbiór brakuje od 5 -12 litrów jestem małym dostawca wiec dla mnie to dużo. Rozmowa z kierowcami nic nie daje nie dośc ze maja wielkie nerwy to twierdza ze maja legalizowany samochód, a moja chłodnia zle mierzy dziwne bo tyle lat mierzyła dobrze, ale dziwne jest tez to że na 350 l mleka jakie oddaje brakuje np raz 5 litrów raz 8 a raz 12 l wiec co to za dobre mierzenie.Jak by moja chłodnia zle mierzyła to przy tej ilosci mleka zawsze brakowałoby taka samą liczbe litrów a nie raz tyle raz tyle. Nawet zmierzyłem wszystko mleko 20 litrowa bańka i na listwie litry sie zgadzały, a przy odbiorze znów brakowało 8 litrów. Ile moze kosztować legalizacja cjhłodni czy ktoś wie? Czy ktoś oddajacy tam mleko ma podobny problem? prosze o odzew w tej sprawie.

#89 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 listopad 2013 - 16:23

Ginące mleko Spróbuj innym tropem, zagadaj do kierowcy czy nie da rady tych brakujących litrów od niego dokupić i potem już będziesz wiedział o co chodzi z ginięciem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#90 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 28 listopad 2013 - 22:52

Ginące mleko Legalizacja kosztuje ok. 250zł (jeśli masz listwę) przynajmniej ja tyle płaciłem w tym roku bo miałem podobne problemy. Spróbuj najpierw zabetonować nogi zbiornika (i tak musisz to zrobić przez legalizacją), bardzo możliwe, że kierowca może się wystraszyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Rolnica

Rolnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 14:37

Ginące mleko Dziękuje za odpowiedz:) Problem nadal jest, zdecydowałem sie zrobić legalizacje bo z kierowcami nie ma sensu gadać tylko mam obawy czy to coś zmieni przeciez oni tez twierdza ze maja legalizacje i jak po legalizacji okaże sie ze u nich wychodzi inna ilosc litrów, a u mnie inna to co wtedy?

kokoman0 a o co chodzi z tym zabetonowaniem nóg moja chłodnia stoi na kafelkach jest ustawiona na nózkach i wypoziomowana to nie wystarczy?

#92 Share janekm2

janekm2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 13:38

Ginące mleko I jak wygląda sytuacja po legalizacji? poprawiło się coś czy nadal kradną?

#93 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 17:49

Ginące mleko W sąsiedniej wiosce dla rolnika który oddaje mleko do mlekowity ciągle było za mało mleka, po legalizacji problem zniknął.

#94 Share katarzynaB

katarzynaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 18:25

Ginące mleko witam. Zajmuje sie produkcją mleka od półtorej roku, odkąd zamieszkałam z moim partnerem, który zajmuje się tym od zawsze. zauważyłam, że ginie mleko, jakies 40-50 litrów niestety nie moge nic udowodnić bo nie mam miarki w zbiorniku, ale wiem dokładnie, potrzebuje vinformacji skąd taką miarkę wziąć PILNE. Bdę wdzięczna.

#95 Share daniel160289

daniel160289

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 11:10

Ginące mleko Gdzie mozna zrobic legalizację zbiornika???

#96 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:15

Ginące mleko katarzynaB, jak możesz wiedzieć dokładnie skoro nie ma miarki? Na oko?

#97 Share Rolnica

Rolnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 18:16

Ginące mleko Niestety problem z ginacym mlekiem jest nadal kierowca twierdzi ze ma tez legalizacje i nie moze zapisac inaczej niz wskazuje mu licznik a dowodem jest wydruk w samochodzie. Na pytanie skad w takim razie taka rozbieżnosc w litrach to jakies pokretne tłumaczenia ze przeciez on nie ma mozliwosci kombinacji itp. Ja mam juz dosc uzerania z nim kazdy odbiór przyprawia mnie o ścisk żąładka takie mam nerwy ale jak widac nic nie mozna zrobic wiec niech sie udłowi tym mlekiem chociaz boli mnie to że oszustwo jest góra bo pewnie ma druga niezła pensje bez wysiłku kosztem osób które musza niezle pracowac na kazdy litr mleka.

Edytowany przez Rolnica, 19 styczeń 2014 - 18:21.

#98 Share katarzynaB

katarzynaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 12:57

Ginące mleko mierzone mleko przed wlaniem do zbiornika. a nawet na oko skoro krowy dają równo np. 500 l, dochodzi do nich krowa po wycieleniu która daje 60 l to na chłopski rozum powinno być ok. 560, a jest 510l to gdzie 50 l?? w dwa dni pozostałe krowy dają 50 l mniej , u nas jeżdżą w nocy , kiedy sie raz pofatygowałam i poszłam pogadać tak niby o niczym to było mleka 570, skąd????????????chodzi mi o to gdzie wogóle można dorobic miarke do zbiornika i czy w ogóle można mieszkam w kijawsko-pomorskim

#99 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 24 styczeń 2014 - 10:08

Ginące mleko Mam duży zbiornik na mleko DeLaval wraz z miarką, ale licznik mleka każdego samochodu i każdego kierowcy pokazuje mniej o ok. 19l niż miarka zbiornika. Podobno wdrażany będzie system kontroli przepływu mleka oparty o GPS, jednak szczegółów nie znam. Jeżeli jednak będzie to tak skuteczne jak kontrola czy wgląd w zużycie paliwa w ciężarówkach i TIR-ach to skończy się kradzież mleka tak jak skończyło się podbieranie paliwa. :)
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share katarzynaB

katarzynaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów