Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ginące mleko

127 odpowiedzi na ten temat

#61 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 10 maj 2010 - 20:41

Ginące mleko Zauważyłem, że ilość mleka jest zgodna wtedy, gdy kierowca wykonuje określone czynności wg kolejności. Jak to zmienia to cysterna kradnie u mnie ok 16 litrów. Na zwróconą uwagę kierowca stwierdził, że to niemożliwe, bo co on zrobiłby z nadwyżką skoro samochód jest ważony pusty i załadowany mlekiem wracając z trasy..... Ale takie są fakty.
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ginące mleko Dzisiaj, 19:24
  •  

#62 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:31

Ginące mleko

Zdjęli go bo się nie dzielił z kierownikiem skupu, w mleczarniach spółdzielczych rządzą kierowcy, odezwij się a klasy i tłuszcz polecą, przerabiałem to i nawet prezes "nie poradził". Jak ktoś wspomniał tam pracują całe rodziny.

Mam taką samą sytuację. Tylko że u mnie na początku jak tylko zaczął jeździć nowy kierowca to nawet mój podpis na fakturze podrobił ;[ . Jak się odezwałem to Pan Prezes powiedział że załatwi tą sprawę. Załatwił strasznie że w styczniu wyszło mi pozaklasowe mleko tak jak w lutym ;[ bo żonka kierowcy pracuje w laboratorium. Jak mleko jest badane przez instruktora to jest max. 26tyś bakterii a jak przez samochód to 3miliony bakterii ;[ . Jak powiedział pracownik z Mlekpolu że" to nie mleko a gówno żeby tyle bakterii było". A co w tym najlepsze jak odezwałem się do kierowcy to powiedział że będzie kantował mleko dokąd się da. ;[ . Co zrobić Prezes bezradny? Potraktować kierowcę go po chłopsku( pałą po ryju) czy zgłosić do prokuratury?

I jeszcze jedno miał ktoś taki sam problem?

#63 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:44

Ginące mleko Ja proponuje kierowcę pałą a do mleczarni jechać i wypowiedzenie zrobić. U mnie ostatnio wpisał o 100l więcej, pytam sie potem co to jest a on mówi że tyle było bo jakby się pomylił to by przy podliczaniu na końcu wyskoczyło, trochę to dziwne bo miałem około 450 cały miesiąc a tu nagle 550:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 luty 2011 - 20:50

Ginące mleko No ale przecież w zbiorniku byś widział że jest więcej mleka nawet jak nie ma miarki bo to widać każdy wie na jaką ma wysokość mleka w zbiorniku ale jak by mi 100l dopisał to bym mu nic nie mówił gorzej jakby chciał mnie skroić.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#65 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:58

Ginące mleko A u mnie inaczej nawet jak mam mało mleka to nawet 4-5l mniej u niego jest a na dodatek ostatnio gdy zmierzałem mleko temperatura wynosiła 3 stopnie a u niego -1 stopnia. I ja się pytam jakim cudem minusowe mleko nie zamarza :lol:

#66 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:35

Ginące mleko dziwne rzeczy piszecie, u nas od kąd pamietam to zawsze się ilosć zgadzała z tym co mirzy się samemu i z tym co zmierzy samochód, często nawet na samochodzie wskaże więcej ale to tylko o ok 1 litr a to można uznac za bład pomiaru

#67 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 luty 2011 - 08:22

Ginące mleko A były kierowca który jeździł na trasie to ze mną nawet o kratę wódki się założył że błąd pomiaru wynosi 5% od litrów i tak nieraz brakowało 8-12l ale długo to on nie pojeździł :lol: a kraty wódki nie oddał ;[

#68 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:08

Ginące mleko

No ale przecież w zbiorniku byś widział że jest więcej mleka nawet jak nie ma miarki bo to widać każdy wie na jaką ma wysokość mleka w zbiorniku ale jak by mi 100l dopisał to bym mu nic nie mówił gorzej jakby chciał mnie skroić.

Mam zbiornik 600l to 550l to jest prawie pełny po śladzie od mleka wychodziło że było 450-470. Dziwne jest to że jeżeli źle odczytał z licznika to na końcu powinien zauważyć że ma o 100l mniej niż w papierach chyba że zawsze są takie różnice na całym samochodzie.

#69 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 20 luty 2011 - 13:44

Ginące mleko Ja odstawiam mleko do ZM w Zalesiu grupa Lacpol i mogę stwierdzić z czystym sumieniem że różnice w pomiarze są minimalne. Większa heca robi się zimą gdy na samochodzie zamarza odpowietrznik, a kierowca tego nie zauważy. Wtedy przez licznik idzie powietrze i dopija mnie kilkanaście litrów więcej :D .
antyfan AF

#70 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:05

Ginące mleko w moim rejonie też przycinają z litrami ;[ słyszałem że kolesiowi buchneli 50litrów,a drugiemu dopisał te litry :D umnie też ucinają z mlekiem raz o 17l drugim razem 20l mówiłem kierowcy że na miarce mam więcej jak on na cysternie litrów to się zjeżył.dałem mu miarke i tabele zrobił się jak indor i litry poprawiał :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 27 luty 2011 - 20:57

Ginące mleko

Zauważyłem, że ilość mleka jest zgodna wtedy, gdy kierowca wykonuje określone czynności wg kolejności. Jak to zmienia to cysterna kradnie u mnie ok 16 litrów. Na zwróconą uwagę kierowca stwierdził, że to niemożliwe, bo co on zrobiłby z nadwyżką skoro samochód jest ważony pusty i załadowany mlekiem wracając z trasy..... Ale takie są fakty.

Czy mógłbyś opisać wykonywanie kolejności czynności przez kierowcę, by była ilość zgodna?
Skoro dużo autocystern ma problemy, ma i nasza - też potrafi ok. 15 litrów mniej wykazać na wydruku. I nie wiadomo co sądzić o tym, kierowca mówi, że z tym nie do niego, tylko do zarządu spółdzielni. Zgłosiliśmy, nawet przy okazji pokazałem instruktorowi naocznie i zobaczymy co dalej wyniknie.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#72 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:18

Ginące mleko To kierowca ustawia mają takie pokrętło do ilości litrów pobierania, jak na mniej ustawi to urywa litry ja wiem o tym. Sam kierowca mi powiedział o tym, oni wszystko potrafią zrobić tylko udają ,że to nie ich wina.

#73 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 17:30

Ginące mleko u nas po parę razy pod rząd po 50 l znikało ale się jednego kierowcę op.......... podał swoim kolegom i przestało znikać cud :rolleyes: dla tych co znika mleko radze żeby porozmawiali z kierowcą najpierw i żeby podał swoim kolegom a jak nie to do mleczarni, bo komuś na przekór zrobić później będą problemy

#74 Share szoopcio

szoopcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bioinżynieria ,motoryzacja, technika rolnicza, motocykle

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:51

Ginące mleko Do mnie przyjeżdżał kierowca po którym brakowało zawsze około 30 litrów , jak przyjeżdżał inny to zgadzało się z miarką co do litra. Zacząłem z nim rozmawiać pewnego razu i przyszedł ojciec okazało się że kiedyś wspólnie pracowali, przyjechał potem raz na wódkę i od tamtej pory przestało mi mleko znikać

#75 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 13:40

Ginące mleko

Zauważyłem, że ilość mleka jest zgodna wtedy, gdy kierowca wykonuje określone czynności wg kolejności. Jak to zmienia to cysterna kradnie u mnie ok 16 litrów. Na zwróconą uwagę kierowca stwierdził, że to niemożliwe, bo co on zrobiłby z nadwyżką skoro samochód jest ważony pusty i załadowany mlekiem wracając z trasy..... Ale takie są fakty.

Jak to co? Ma innego znajomego któremu dopisuje. U mnie obecnie wszystko się zgadza, ale kilka lat temu jeden kierowca na oczach okantował na 80 litry, to jak mu ojciec ręcznie wytłumaczył to już to więcej się nie zdarzyło :lol: .

#76 Share narewski1988

narewski1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 20:21

Ginące mleko U mnie kilka lat temu jak w MLEKPOL-u jeszcze listwą mierzyli to oszukał mnie kierowca na 120 l, bo nikogo przy nim nie było( jak przy nim ktos był to kradł 5-10 l) Jak go ojciec złapał, bo nie zdążył jeszcze od któregoś sąsiada wyjechać to zaczeło zgadzać się co do litra :D . Te samochody to prywatne, a nie spółdzielni więc nie ma co do mleczarni chodzić się żalić.

#77 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 19 wrzesień 2011 - 11:58

Ginące mleko Samochody prywatne, ale mleko spółdzielni. W ubr. w jednym z zakładów MLEKPOLU wydano zakaz wejścia na teren mleczarni kierowcom prywatnych cystern, co było równoznaczne z wyrzuceniem z pracy. Powód ?
Utrata zaufania do w.wym. kierowców, bo tym udowodniono fałszerstwa w ilości i składzie mleka.

Edytowany przez milanreal1, 27 wrzesień 2011 - 22:27.
cytowanie poprzedniego posta

kto sieje ten zbiera....

#78 Share narewski1988

narewski1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 22:04

Ginące mleko Może i tak ale oni tego mleka nie wypijali tylko zdawali na jakiegos zaufanego gościa, więc spółdzielnia nic na tym nie traciła. Jak zakazali wejscia kierowcom to kto woził mleko bo Mlekpol chyba nie ma własnego transportu?

Edytowany przez milanreal1, 27 wrzesień 2011 - 22:26.
cytowanie poprzedniego posta

#79 Share Anim

Anim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:49

Ginące mleko

Do mnie przyjeżdżał kierowca po którym brakowało zawsze około 30 litrów , jak przyjeżdżał inny to zgadzało się z miarką co do litra. Zacząłem z nim rozmawiać pewnego razu i przyszedł ojciec okazało się że kiedyś wspólnie pracowali, przyjechał potem raz na wódkę i od tamtej pory przestało mi mleko znikać

Jedynym wyjściem na ginące mleko od dostawców jest zakup przez mleczarnie systemów z nowoczesnymi komputerami tzw. pokładowymi, wtedy problem zniknie, w takim systemie jest zarejestrowane wszystko, dosłownie wszystko, i kierowca jak wróci z trasy to będzie musiał się tłumaczyć dlaczego w systemie wykazało bład w pomiarze, raz się wytłumaczy , ale drugiego dnia już nie. Takie dane są zapisywane w komputerze i dojście do nich ma tylko prezes i kierownik produkcji. A na to sposobu kierowcy nie znajdą, bo musieli bo są zagłupi na to, musieli by być bardzo dobrymi inżynierami informatykami po dobrych studiach informatycznych, a takiej szkoły zaden z nich nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 08 luty 2012 - 17:28

Ginące mleko oni do końca z rury nie wysysają a potem te 20l czy ile dopisują komuś innemu i się dzielą zyskiem