Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ginące mleko

127 odpowiedzi na ten temat

#41 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 12:20

Ginące mleko Nam też znika mleko do hochlandu co za peszek ze przyjeżdża do nas jako pierwszy no i na jakieś 2000 to też znika 50l i byliśmy u kierownika to mówił ze mamy nielegalizowaną miarkę w zbiorniku (mimo ze kiedyś było wszystko w porządku) ale jak ojciec powiedział ze na miarce potrafi być tyle samo a później na samochodzie jest różnica 50l to coś nie tak, to im zatkało kakało i nic kierownik nie powiedział a mleko jak ginęło tak ginie. :) Dlaczego nigdy nikomu nie wyszło na plus tylko zawsze miarka w zbiorniku nie legalizowana i u wszystkich zawsze jest mniej mleka jak powiną być. Zwykłe oszustwo! to jest było i będzie, zawsze się znajdzie teki co będzie chciał się łatwo dorobić kosztem innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ginące mleko Dzisiaj, 11:34
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:44

Ginące mleko Wy tu piszecie o znikającym mleku a u mnie większych odchyłów pomiędzy miarką a licznikiem w samochodzie jak 2 litry nie było i to w obie strony, ale przeważnie jest tak że ten litr więcej wskazuje samochód jak miarka ale cóż taką miarka nie zawsze jest się w stanie co do litra zmierzyć

#43 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 24 marzec 2009 - 18:55

Ginące mleko gazi no to jesteś szczęśliwcem, widać tam NOWE jeszcze nie dotarło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 18:58

Ginące mleko Jakim szczęśliwcem?? Była raz sytuacja że mleko ginęło to kierowca dłużej jak tydzień nie pojeździł i go z trasy zdjęli

#45 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 maj 2009 - 23:07

Ginące mleko Dziś jadąc trasą z Wrocławia na Ostrów napotkałam niebieskiego Stara z mleczarni (chyba z OSM Międzybórz). Był na rejestracji DOL. Pomijam fakt, że był to tak wymęczony pojazd i jechał ledwo 30 km/h. Ale z prawej strony wyciekało mleko. Dosłownie jak to zobaczyłam, to przecierałam oczy. Bulwersujące. I jak tu mówić i opłacalności produkcji jak mleko jest po drogach rozlewane... Być może ktoś ze społeczności AF oddaje tam mleko, więc informacyjnie napisałam.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2009 - 07:00

Ginące mleko Oj nie przesadzaj @360P myślisz ze to zbiornik przeciekał? Pewnie ze szlaufu ciekły jakieś resztki albo po spłukaniu czegoś podczas jazdy coś ściekło, z prawej strony jest cała aparatura do pobierania mleka

#47 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 maj 2009 - 08:38

Ginące mleko Tak racje masz @360P do Międzyborza mam blisko i wiem jaka to jest fatalna spółdzielnia i co z tego, że chwalą się swoimi wyrobami jak są one gorszego gatunku spytaj się obojętnie kogo, każdy wie, że higieny tam za bardzo nie przestrzegają a poza tym połowa pracowników tamtejszej spółdzielni to rodzina

#48 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 maj 2009 - 17:44

Ginące mleko @Ferdek sądzisz, że resztki z aparatury ściekałyby tak bardzo? To mleko spływało strugami. Ja nie sądzę żeby to była aparatura czy szlauf. Poza tym po stanie tego Stara można wywnioskować że zbiornik w podobnym stanie jest.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 18:01

Ginące mleko Odnośnie odbioru mleka, to czy normalne jest że gdy podłącze węża i kierowca zaczyna ssać to pociągnie z 40l pokaże potem coś psyknie (tak samo jak pod koniec odbioru) i skacze litraż i spada na jakieś 20l, czy to jest normalne zjawisko i odpowietrzenie węża? Tak samo pod koniec gdy syka już i powietrze pompuje?

#50 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 18:09

Ginące mleko Może u was tak jest ale wydaje mi się że aparatura mierzy przepływ mleka a nie powietrza. Ja nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:00

Ginące mleko

Nam też znika mleko do hochlandu co za peszek ze przyjeżdża do nas jako pierwszy no i na jakieś 2000 to też znika 50l i byliśmy u kierownika to mówił ze mamy nielegalizowaną miarkę w zbiorniku (mimo ze kiedyś było wszystko w porządku) ale jak ojciec powiedział ze na miarce potrafi być tyle samo a później na samochodzie jest różnica 50l to coś nie tak, to im zatkało kakało i nic kierownik nie powiedział a mleko jak ginęło tak ginie. ;) Dlaczego nigdy nikomu nie wyszło na plus tylko zawsze miarka w zbiorniku nie legalizowana i u wszystkich zawsze jest mniej mleka jak powiną być. Zwykłe oszustwo! to jest było i będzie, zawsze się znajdzie teki co będzie chciał się łatwo dorobić kosztem innych.

u nas tez tak ginelo mleko jak kierowca najpierw do nas przyjezdzal na 600l ginelo 40-50l po kilku razach jak zginelo i interwencji u kierownika mleko sie znalazlo a ginelo dlatego bo: jesli jest pusty samochod i pusta pompa w samochodzie to zanim zapelni sie pompa jakies 40litrow mleka dopiero licznik wskazuje po wypompowaniu mleka ze zbiornika mleko zostaje w pompie i dlatego ginie mleko.
u nastempnego gospodarza juz nie zginie mleko bo w pompa jest zalana mlekiem i liczy odrazu

#52 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:26

Ginące mleko zazwyczaj nie jestem pierwszym punktem do odbioru, ale parę razy tak bywało, to kierowca dolicza 30 litrów na zalanie instalacji.
Czegoś takiego jak opisuje kolega Ferdek w naszych cysternach nie ma, podłączony wąż i mleko jest zasysane, licznik cały czas do samego końca pokazuje przepływ mleka bez żadnych skoków

#53 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 czerwiec 2009 - 19:15

Ginące mleko Jestem pierwszym i jedynym dostawcą na danym kursie i także ostatnim a litry się zgadzają choć licznik pokazuje mniej określoną ilość.
Program jednak uwzględnia tą różnicę i drukuje prawdę, no "prawdę". Tu można napisać poemat z ostatnich lat odbioru, a kiedyś listwa i licznik było jednym.....

#54 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 08:27

Ginące mleko Ja również miałem taki problem. Dawniej oddając do mleczarni to ginęło nie tylko mleko ale i % tłuszczu. Zmieniłem mleczarnie i teraz jest prawdopodobnie dobrze. Prawdopodobnie ponieważ nie mam listwy i swoimi sposobami mierzę.

Narzekacie, że Was oszukują na mleku. U mnie podczas ciągnięcia mleka zaistniała taka sytuacja:
Przyjechał samochód po mleko. Koleś szybko wyskoczył z niego. Dał mi wąż abym sobie podłączył pod zbiornik. Włączył pąpe i szybko gdzieś pobiegł. Ja aby się zorientować co on kombinuje wyszedłem i co zobaczyłem??
Koleś wyskoczył z banieczką i spuszczał paliwo ze zbiornika ;)

W dzisiejszych czasach każdy kombinuje na swoją korzyść, ale trzeba ubiegać się o swoje.

Pozdrawiam

#55 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 maj 2010 - 21:26

Ginące mleko Witam :lol:
Sorki, że odgrzewam temat jak starego kotleta ale muszę o tym powiedzieć! Od pewnego czasu zaczęło mi ginąć mleko, do niedawna było wszystko OK, ten sam zbiornik, ta sama listwa i nawet ta sama cysterna przyjeżdża po mleko i wszystko się zgadzało... jedyna zmiana to inny kierowca! braki w sumie nieduże, ok 30 litrów przy odbierze choć w skali miesiąca to urasta do sporej wartości! tak więc naszykowałem sobie banieczkę 20 - litrową i kazałem wyciągnąć kierowcy mleko najpierw z bańki i pytam się go: ile masz litrów na komputerku? Patrzę, a tu 0 B) od tamtej pory zawsze bańka z mlekiem stoi! chłopaki pilnujcie czy ten zbiornik przy liczniku jest pełny, bo co niektórzy dowcipnisie potrafią go przeciągnąć!
Pozdrawiam :lol:

#56 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 08 maj 2010 - 23:06

Ginące mleko Na nieuczciwych odbiorców mleka jest jedna rada - uczciwi dostawcy. Jeśli kierowca nie ma komu dopisać ukradzionego mleka to po co będzie kradł. Ja od 7 lat mam odbiór bezpośredni i praktycznie nigdy (oby tak dalej) nie miałem kłopotów z kierowcą. A od początku maja kierowca zostawia wydruk z drukarki na samochodzie i tak jest chyba najlepiej.

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2010 - 07:31

Ginące mleko Od jakiegoś czasu mam mleka co do 0,1l tyle co na bagnecie w chłodni, a czasami nawet 1l więcej, no ale zastanawia mnie inna kwestia, tzn z jakiej racji mam np. na fakturze:
dostarczone litry 5400l
litry w bieżącym miesiącu do IIR 5530l
o referencyjnej zawartości tłuszczy 5700l
o ile tłuszcz to wiadomo że może być więcej, ale dlaczego do IIR mam co miesiąc podawane te 100-150l więcej niż dostarczonego surowca!!!!

#58 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 maj 2010 - 10:47

Ginące mleko Z mleczarnią rozliczasz się w litrach, natomiast kwotę w kilogramach.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#59 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 maj 2010 - 11:25

Ginące mleko

Jakim szczęśliwcem?? Była raz sytuacja że mleko ginęło to kierowca dłużej jak tydzień nie pojeździł i go z trasy zdjęli

Zdjęli go bo się nie dzielił z kierownikiem skupu, w mleczarniach spółdzielczych rządzą kierowcy, odezwij się a klasy i tłuszcz polecą, przerabiałem to i nawet prezes "nie poradził". Jak ktoś wspomniał tam pracują całe rodziny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 maj 2010 - 22:05

Ginące mleko

Witam :lol:
sumie nieduże, ok 30 litrów przy odbierze

Nadmień kierowcy ze około 50l na odbiorze Ci brakuje, i czym to moze być spowodowane, kierowca jakoś się wykręci ale da mu to do zrozumienia... jak 30 Ci brakuje to powiedz 50 :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047