Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ginące mleko

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
111 odpowiedzi na ten temat

#21 zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 14:02

Ginące mleko

To chyba u was jeżdżą auta z poprzedniej epoki. Nasza mleczarnia zakupiła niedawno 3 nowe skanie z pełną elektroniką i oprogramowaniem za 600 000 sztuka i dlatego mam mleko po 68 gr w klasie super extra :D Przedtem mieli mesie i iveco też z kompem tak że nie pisz mi że to nie ta bajka. Wasi pewnie jeszcze jeżdżą starami bo u nas takie były 10 lat temu i wtedy kierowca odbijał kartę dostaw kręcąc korbą przy liczniku.:rolleyes:

...hehe z poprzedniej epoki??? dobre :D ...jeździ u nas prawie nowa, roczna Scania, beczka i aparatura z W.A.M. Sianów tylko wersja podstawowa, bez bajerów ...a owszem na cenie się "takie bajery" odbijają ... 1,12 (faktura za październik, za listopad lada dzień nadejdzie, ale obniżek nie zapowiadali) przy dostawach 16 tys litrów przy 4,24% tłuszczu, białka nie badają, a mleczarnia Z.M. "Figand" , a u konkurencji za podobne parametry miałbym góra po 1,00 zł ...a oni mają właśnie takie cysterny z "bajerami" B)
...mnie w sumie takie liczniki i komputery czy inne bajery nie interesują, dla mnie liczy się to, że ilość mleka się zgadza, parametry też OK i co najważniejsze kasa jest na czas i też się zgadza B) ...
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ginące mleko Dzisiaj, 01:02
  •  

#22 zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • 4012067
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2008 - 13:19

Ginące mleko

A wiecie co u mnie wyszło jak przyjeżdżali najpier.... że w samochodzie jest zbiornik wyrównawczy gdzie po każdym dniu powinni go zalewać wodą ale zalewali mlekiem... i co ciekawsze zbiornik miał akurat 40litrów więc wszystko jasne... i albo był nie dolane albo wcale nic w tym zbiorniczku niebyło i mleko najpierw szło do zbiorniczka a dopiero później na licznik i do beczki... teraz jak przyjeżdżają później mleko zgadza się co do litra :rolleyes:

U mnie mleko też znika. Pewnego dnia za radą dilera sprzętu, zamknąłem wszystkie możliwe punkty poboru wody w za wodomierzem po za jednym. Z tego podłączyłem wąż i nalałem 500l wody. Do zbiornika mleka. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu z legalizowanego wodomierza zakładu kom. W zbiorniku mleka było 447l wg listwy. Teraz po tą wodę-mleko przyjeżdża cysterna i na legalizowanym liczniku jest 421l. Czyli to co wpływa nie zgadza się z tym co wypływa.Różnica 79L. Wodomierz z.k. wymienił na nowy, a kierowca cysterny zarzeka się że wszystko jest okej. A ja nadal widzę różnicę16l na około1600l mleka. I co teraz? Chyba trzeba doprowadzić do trzęsienia ziemi w mleczarni? Jak to zrobić bo przecież jedziemy na tym samym wózku?
  • 0

#23 endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 11 grudzień 2008 - 14:12

Ginące mleko Koledzy na sprawdzenie dokładnej ilości mleka w zbiorniku jest jeszcze sposób wagowy. Jak wam warto kupcie elektroniczną wagę, postawcie na niej zbiornik i problem z głowy. Według normy 1 litr mleka waży 1,03 kg, różnica wagi przed i po odbiorze podzielona przez 1,03 wykaże ilość litrów odebranych. Na taki argument żadna mleczarnia (kierowca) nie podskoczy.
  • 0

#24 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3033 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:14

Ginące mleko Chyba musieli by mnie na 30000 litrów oszukać co by mi się ta waga opłaciła :rolleyes:
  • 0

#25 endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:19

Ginące mleko Jak go oszukują codziennie o 10 litrów , to w skali roku byś miał nowiutką elektroniczną wage :rolleyes:
  • 0

#26 Gosc

Gosc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 10:29

Ginące mleko Koledzy rozmowa z kierownikiem skupu nic mi nie dała....... jego argument to legalizowany samochód ......a naszym zbiornikom brak...od razu nie uznają pomiaru listwą. Moją mleczarnią jest "Mlekpol" była "Osowa". Proszę odezwijcie się jeżeli kogoś dotyka ten sam problem. Dzwońcie wszyscy do kierownika skupu informując go o brakujących litrach. Dzisiejszy brak to 11 l.
  • 0

#27 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3033 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 11:40

Ginące mleko Pytanie, jak jest u innych dostawców na trasie?
  • 0

#28 sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • 7049514

Napisany 12 grudzień 2008 - 12:47

Ginące mleko Witam was problem podobny jak u nas na 1000l braki wahają się między 20 a 60 litr
Dyskusje z kierowcami nic nie dają bo każdy ma licznik z legalizacją
Kierownik skupu to samo jak jeden gość postawił się troszeczkę ostrzej to po 3 dniach miał bardzo szczegółową kąntrol z ARIMR
Jedyna rada zmienić mleczarnie na mniej złodziejską
  • 0

#29 endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 12 grudzień 2008 - 15:41

Ginące mleko A co ma piernik do wiatraka, kontrol z ARiMR to nie jest z mleczarni, a nie reagują oni na takie zgłoszenia, ponieważ sam miałem taką kontrol miesiąc temu i miałem okazje sobie z nimi troche pogadać, oprócz tego co do dziesięciu cyntymetrów mi pola pomierzyli, i dzięki temu wiedziałem ile sąsiadowi odorać swojego :rolleyes:. Oni wybierają losowo swoich delikfentów, a że miałem pecha to byłempierwszy w powiecie i nic na to nie poradzisz i bez takich argumentów prosze . :D
  • 0

#30 sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • 7049514

Napisany 12 grudzień 2008 - 15:48

Ginące mleko Tylko niewiem czy wiesz że córka dyrektora mleczarni jest kierowniczką powiatowego oddziału arimr
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:15

Ginące mleko Jak się nie da normalnie po dobroci i Was dalej w h*ja robią to i wy mleczarnie w h*ja zróbcie dogadać się z kierowcą i kierowca te 50l na każdym kursie może dobić chce za to połowę ceny zazwyczaj
  • 0

#32 sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • 7049514

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:32

Ginące mleko Tak wszystko fajnie ale musiał bym dogadywać się ze wszystkimi kierowcami nigdy jeszcze nie zdarzyło się aby dwa razy z rzędu przyjechał ten sam kierowca
  • 0

#33 endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:09

Ginące mleko No chyba że ma córkę w AR, ale wątpię aby miało to jakieś przeniesienie na jego kontrole, po prostu zbieg okoliczności, a ty robisz ,, z igły widły " :rolleyes: :D
  • 0

#34 sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • 7049514

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:17

Ginące mleko Nie robie wideł tylko tłumacze a wątpić ci wolno jednak wszyscy okoliczni dostawcy wiedzą że nie był to zbieg okoliczności :rolleyes:
  • 0

#35 SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 14 luty 2009 - 16:02

Ginące mleko Dziwna cisza zapanowała, czyżby mleko przestało znikać ? Pewnie wszystkim ręce opadły z niemocy. Kierowcy, prezesi mleczarni umywają ręce ale problem jest. Do niedawna nikt nie słyszał, nie zauważał tego procederu. Czyżby ktoś zgłosił wniosek racjonalizatorski ?
Właściciele cystern mają takich magików, którzy popsuty licznik naprawią w nocy i o 5-tej rano jest zalegalizowany ?

Baju baju...., co wy na to?
  • 0

#36 ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:27

Ginące mleko Widzę że nie tylko w moich okolicach jest ten problem ale i wszędzie u nas znika 15 20 litrów ale zdarza się i więcej i zawsze kierowca jest święty gdy poruszy się ten temat :)
  • 0
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

#37 rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • 12875514

Napisany 16 luty 2009 - 17:16

Ginące mleko No proszę... niestety również mam ten problem ;/
  • 0

#38 piotr88

piotr88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • 114305

Napisany 23 luty 2009 - 14:33

Ginące mleko Jak do tej pory takiego problemu nie zauważyłem a jak sporadycznie sprawdzam za pomocą listwy to niby się zgadza ale niby krowy dostają cały czas takie same jedzenie a są dosyć duże spadki i wzrosty w ilości udojonego mleka.
  • 0
Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

#39 skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 14:09

Ginące mleko Znikające mleko to odwieczny problem. Porobiły się już swego rodzaju mafie mleczarskie z kierownikami skupu na czele. Ja o swoje brakujące litry(30 na 700l) musiałem się targować, a to liczniki w zimie zamarzały, a to przyjeżdżali do mnie pierwszego z niezalanym zbiorniczkiem. Przychodzili nowi kierowcy, ale już w pierwszy dzień okradali. I nie pomaga żadna rozmowa w mleczarni, robią swoje i już, doczepić się nie można bo mają legalizacje. Okoliczni rolnicy mają ten sam problem, i tak jest w większości mleczarni.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 25 luty 2009 - 14:18

Ginące mleko he to u mnie ostatnio zdarzyło się tak ze przyjechali rozwalonym samochodem i ilość mleka brali właśnie z miarki a kto nie miał miarki to na oko :) Ja wiedziałem dokładnie ile jest l w zbiorniku a że kierowca spoko to po krótkiej rozmowie dopisał jeszcze 60l więcej :)
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam