Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest z "ciszą nocną "

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:31

Jak to jest z "ciszą nocną " Jeszcze o czymś takim nie słyszałem. Ale naprawdę przepis do d*p*.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest z "ciszą nocną " Dzisiaj, 22:12
  •  

#42 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:37

Jak to jest z "ciszą nocną " Tez słyszałem o tym absurdzie był artykuł w TR gosciu dostał nawet 200zł mandatu Dla mnie to po prostu głupota waidomo ze rolnik nieraz musi nocami naginac zeby zrobic wszystko w terminach a wiadomo ze pogoda nieraz nie pozwala w pole wjechac przez dłuższy czas

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 27 styczeń 2010 - 18:01.

Małorolny jestem. (106ha)

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:46

Jak to jest z "ciszą nocną " jak ktoś będzie orał komuś pod oknem o 1 w nocy, to się nie ma co dziwić, że się z lekka zdenerwuje. W tym przepisie chodzi też o zdrowy rozsądek. Wszystko z umiarem :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:53

Jak to jest z "ciszą nocną " To też prawda ale czasem trzeba jeździć w nocy np. z opryskiwaczem. Ale pole rzadko znajduje sie tuż pod oknem kogoś więc jest to raczej bezsensowne. Ja myśle, że jak by ktoś chciał już naprawde zaszkodzić to zawsze znajdzie jakiś pomysł.

#45 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:58

Jak to jest z "ciszą nocną " na :życzliwych" nie ma lekarstwa, mam takie 2 pola które graniczą z siatką ogrodzeniowa przy posesji - kosiliśmy na jednym z tych pol między 1 a 2.30 - bo jeszcze na domiar złego kombajn wpadł w kolejine i sie zapchał. sąsiad przyszedłł, rzucił okiem i sie spytał czy jakos może pomóc, pewnie jakby trafiło na innego to moglby sobie dzwonic na policje.
drugi sasiad za to miał straszne zale ze mu sie truskawki przypaliły po naszym pryskaniu, a sam sobie chodził i trzymał plastikową osłone podczas przejazdu przy miedzy - ot taki kraj, tacy ludzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#46 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:09

Jak to jest z "ciszą nocną " znajomy też często jeździ w nocy ale jeszcze nikt "życzliwy" się na szczęście nie znalazł
co do mandatu to myślę że muszą złapać na gorącym uczynku bo wiadomo każdy sie wyprze i jak Ci udowodnią ze na prawdę jeździłeś?

#47 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:33

Jak to jest z "ciszą nocną " Muszą złapać na gorącym uczynku nie ma innej opcji.Tak samo jak ktoś jedzie po pijaku samochodem i policja wpada mu do domu po tygodniu i mówi ze dostaje mandat za jazdę pod wpływem alkoholu.

#48 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:36

Jak to jest z "ciszą nocną " Kiedyś w Top agrar ten temat też był poruszany. Niepamiętam dokładnie ale wszystko zależy od odległości od budynków. Jeśli się pracuje powyżej iluśtam metrów (niepamiętam ale poszukam) to sąsiad nic niemoże zrobić Ci za prace w nocy.

#49 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:39

znajomy też często jeździ w nocy ale jeszcze nikt "życzliwy" się na szczęście nie znalazł
co do mandatu to myślę że muszą złapać na gorącym uczynku bo wiadomo każdy sie wyprze i jak Ci udowodnią ze na prawdę jeździłeś?

wiesz udowonić prosto bo wystarczy że dwóch zezna że robiłeś a ty sam im nie zaprzeczysz bez potwierdzenia osoby trzeciej. Ale to trzeba mieć chyba sąsiadów lekko walniętych ja dużo robie nocami czy tam zaczynam popołudniem a kończe późno w nocy i nigdy nie było problemu. Na szczęście.

#50 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:19

Jak to jest z "ciszą nocną " No właśnie ludzie tacy są :( Przeciez dobrze wiedza że jak mam obok nich pole to np.raz na zime je zaorzę i chyba jak raz im będzie głośno to się nic nie stanie bo potem będą mieli spokój(aż do wisony :D )
2812=Power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 08:17

Jak to jest z "ciszą nocną " koło nas gość na plantacji borówki postawił 12 wiatraków rozganiających mróz nieraz pracują całą noc efekt jakby nad domem leciał helikopter i jakoś nikt tego mu nie zabrania

#52 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:09

Jak to jest z "ciszą nocną " u nas na wybieranie buraków po 22 holmer dostał mandat i mysz za załadunek za głośny buraków wg sąsiadów
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#53 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:17

Jak to jest z "ciszą nocną " no ludzie to są buraki i bez obrazy dla plantatorów tej rośliny :D przecież wiadomo że jest różna i jak trzeba to i w nocy musi się pracować a jak się wykopie te buraki to będzie spokój bo wiadomo jak by to było na okrągło cały rok to sam bym sobie nie pozwolił na coś takiego

#54 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:27

Jak to jest z "ciszą nocną " -- połączono --

hej Czy ktoś z kolegów dostał mandat za zakłócanie ciszy nocnej bo w tym kierunku coraz gorzej sie dzieje ludzie zazdroszcza nowego sprzetu itp.rolnikom. W rozmowie z jednym rolnikiem to policja przymyka oko bo miał sytuacje ze przejechał na inne pole żeby nie igrać z policją.

Edytowany przez Marcin91, 08 kwiecień 2013 - 22:13.
dublowanie tematów, ortografia

#55 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:43

Jak to jest z "ciszą nocną " poijechało juz ich pierwsze takie cos słysze by przyjechali to bym im powiedzial ze nakaz niech załatwia :) heee albo decybele zmierza:)

#56 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:49

Jak to jest z "ciszą nocną " nie no ludzie to już jest przegięcie każdy człowiek zdrowy na umyśle wie, że rolnik w sezonie pracuje od rana do ciemnej nocy albo i dalej jeśli jest to konieczne.
jak tak dalej pójdzie to jeszcze wprowadzą może karty czasu pracy albo c...j wie co jeszcze i teraz powiedzcie jak ma być dobrze w tym kraju

#57 Share Cehes

Cehes

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:26

Jak to jest z "ciszą nocną " U nas tylko raz mi się coś takiego zdarzyło, kiedy koło domu facetka zadzwoniła że kombajnami jeździmy. Na szczęście już kończyliśmy i zdążyliśmy się ulotnić... Ludzie niekiedy są nie do wy***ania... Przecież to jest wieś do k**** i nędzy. Jeszcze u nas w okolicy uwzięli się na dobrze mi znane gospodarstwo i jak spadnie mała kupka obornika na drogę to chcą na Policję dzwonić, ale jak pojedzie starym rozrzutnikiem i nawali na całą drogę to nic nie powiedzą... Ale to dlatego że ten na którego się uwzięli ma TROCHĘ większe sprzęty i żal im d*py ściska... A co do ciszy nocnej, to z tego co wiem nie ma takiego przepisu, to jest tylko tak "ustalone" przez społeczeństwo, czyli mogą was cmoknąć...

#58 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:21

Jak to jest z "ciszą nocną " Wieś nie wieś jak by Ci dwoje dzieci o 2giej w nocy się rozryczało bo komuś tam ugrzązł ciągnik i następne trzy go wyciągają to nie wiem czy nie puściłyby Ci nerwy...

#59 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:14

Jak to jest z "ciszą nocną " W zeszłym roku byłem na spotkaniu które dotyczyło szkód wyrządzonych przez dziki. Na zebraniu był przedstawiciel izb rolniczych i temat zszedł między innymi na ciszę nocną. Według niego nie ma czegoś takiego jak cisza nocna w rolnictwie. W razie jak ktokolwiek miałby taki przypadek że policja chciałaby dać mandat za zakłócanie ciszy nocnej to po prostu nie przyjmować i natychmiast zgłosić taki przypadek do najbliższej izby rolniczej. Z tego co mówił żaden sąd nie poprze wniosku policjanta o ukaranie rolnika który pracował w polu po 22. Inną rzeczą jest nieuprzykrzanie i zdrowy rozsądek np. jak widzimy że nie wyrobimy się w rozsądnych godzinach to przykładowo obsiec za dnia w pobliżu najbliższych domostw, a w środku pola robić sobie nawet do rana. Popieram kol. wolowik nikt z nas nie chciałby żeby w środku nocy ktoś inny budził małe dzieci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 13:06

Wieś nie wieś jak by Ci dwoje dzieci o 2giej w nocy się rozryczało bo komuś tam ugrzązł ciągnik i następne trzy go wyciągają to nie wiem czy nie puściłyby Ci nerwy...

Zgadzam się, ale bez przesady. Takich sytuacji nie ma dużo, ale co będzie jak temu rolnikowi, który zgłosił te zakłócanie ciszy sam kiedyś ciągnik w nocy stanie i będzie musiał wyciągać? Zadzwoni po tego sąsiada, na którego kiedyś przykablował? :) Szczerze to nie wiem gdzie są tacy ludzie, którzy nagadują na własnych sąsiadów, że im za głośno w nocy.

Edytowany przez mlodyhef, 09 kwiecień 2013 - 13:18.