Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga podatkowa za płytę

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 10:08

Ulga podatkowa za płytę U mnie było tak:
Przyjechała facetka z papierami (faktury) kture im złożyłem podczas składania i wesz ła do obory i czyta co było kupowane i czy to jest założone/użyte. np:

farba +
cement +
płytki ceramiczne - (nie zakładałem więc nie liczo się do zwrotu - wykreśliła ołówkiem)
kratki ściekowe +
itd.

W Twojm przypadku na szambo (od płyty nie domowe) też przysługuje.
A Co do terminu to musisz się spytać w gminie ale mogo być problemy nie jestem pewien czy nie ma ograniczenia 30 od zakończenia remontu/budowy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulga podatkowa za płytę Dzisiaj, 10:35
  •  

#22 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 10:36

Ulga podatkowa za płytę Co do długości ulgi to może ona być maksymalnie do 15 lat
podam przykład:
przypuśćmy, że roczny podatek gruntowy to 2.000 zł x 15 lat = 30.000 zł to aby uzyskać maksymalną ulgę czyli na 15 lat trzeba mieć rachunków na 120.000 zł jeśli ktoś ma wiecej niż 120.000 to i tak nie jest to już brane pod uwagę.

#23 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 11:14

Ulga podatkowa za płytę Dzwoniłem do gminy. Powiedzieli że kilka osób składało wniosek za płyty i szamba ale nikt nie dostał. Bo ostatnie słowo należy do burmistrza :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 11:21

Ulga podatkowa za płytę No to ładnego wybraliście burmistrza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 13:23

Ulga podatkowa za płytę @Kat: złóż odpowiednie wnioski, papiery itp i czekaj co zrobią, przepisy są przepisami. W razie czego zadzwoń gdzieś dalej i się dokładnie dowiedz jak to z tym jest.

#26 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 16:30

Ulga podatkowa za płytę Wnosek na pweno złoże. Bo to przecież nic nie kosztuje :rolleyes:

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:18

Ulga podatkowa za płytę To wy macie w gminie burmistrza?nie wójta ?Dziwne .

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:27

Ulga podatkowa za płytę Bo to pewno gmina miejsko-wiejska.

bullet_black.png

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:50

Ulga podatkowa za płytę U mnie też jest taka -miasto i gmina Grajewo-ale mamy i burmistrza i wójta-dlatego spytałem

#30 Share rollek

rollek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 21:59

Ulga podatkowa za płytę Chłopaki,dzięki za tak optymistyczny temat.
jutro z rana lecę na gmine z fakturami i mam nadzieję ze coś mitej ulgi dają.
a tego bedzie niemało bo ok.10 000zł czyli będę zwolniony na 5lat. :rolleyes:
jak którys będzie miał inne informacje, gdzie by szło trochę kasy skubnąc niech daje szybko znać.
niech inni też skorzystają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 20:13

Ulga podatkowa za płytę a czy taka ulge mozna dostac np za zakup ciagnika?ale uzywanego

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 20:20

Ulga podatkowa za płytę to jest chyba remontowo-budowlana. Wątpie aby na maszyny dawali. Ale jeśli ktoś wie że dają to niech pisze bo będe kupował maszyne (używano :rolleyes: ) a z ulgi chętnie bym skożystał :(

bullet_black.png

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 12:31

Ulga podatkowa za płytę byłem dzisiaj w gminie i pytałem o te ulgi. owszem przysługują ale tylko jak zrobisz za swoje pieniądze. jeżeli było to finansowane przez unie to rolnik nie inwestował i ulga się nie należy

#34 Share technik

technik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 10:45

Ulga podatkowa za płytę ja budowę płyty i zbiornika na gnojówkę zakończyłem w lipcu 2006 wniosek o ulgę tzw. inwestycyjną złożyłem 28.2.2007 czekam na kontrolę ale z tego co wiem nie będzie problemu z uzyskaniem tej ulgi, a gminy niechętnie te ulgi przyznają bo tą kasę muszą wyłożyć ze "swojej" kieszeni :( , jak mi przyznają to będę miał spokój z podatkiem na 10 lat :rolleyes:

#35 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 13:36

Ulga podatkowa za płytę najlepszy wałek ze płyty był niepotrzebne na terenach nie objentych ochroną srodowiska

#36 Share zirol

zirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 20:03

Ulga podatkowa za płytę Jak to jest z tą ulgą w podatku za płytę ze strony prawnej?Czy Wójt musi dać tą ulgę czy to zalerzy od jego dobrej woli?Bo różne rzeczy o tym słyszałem.

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 20:07

Ulga podatkowa za płytę To ulgę przyznaje chyba rada gminy a wójt podpisuie decyzje. Nie jestem pewien na 100%

bullet_black.png

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 lipiec 2007 - 11:44

Ulga podatkowa za płytę a ma ktos ustawę lub namiary ktora ustawa to reguluje itp??
bo chyba pojdę się doinformowac w gminie jak to jest ale lepiej zawsze cos wiedziec

byłem dzisiaj w gminie i pytałem o te ulgi. owszem przysługują ale tylko jak zrobisz za swoje pieniądze. jeżeli było to finansowane przez unie to rolnik nie inwestował i ulga się nie należy

a jak ma się do tego Młody Rolnik (50 tys na start)??
bo niby jak go dostaniesz to gospodarstwo ma spelniac normy itp a więc poniekąd miec plytę i zbiornik.

Jak to jest z tą ulgą w podatku za płytę ze strony prawnej?Czy Wójt musi dać tą ulgę czy to zalezy od jego dobrej woli?Bo różne rzeczy o tym słyszałem.

wojt jest tylko wykonawcą tego co rada wymysli ale w tym przypadku to nie wiem - pewnie jest jakas konkretna ustawa + przepisy wykonawcze ktore okreslają co i jak.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 21:13

Ulga podatkowa za płytę http://www.umolecko....x.php?wiad=4854 np.tu możesz znaleźć-ja uparłem się,że jest to obiekt służący ochronie środowiska bo też chciano mnie spławić-słowem się nie zająknąłem o tym,że Unia partycypowała w kosztach (tak na wsiakoj pożarnoj słuczaj :) i tak nikt się nie pytał o to )-no i ulgę mam już przyznaną :)