Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga podatkowa za płytę

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 16:02

Ulga podatkowa za płytę Jest ulga za wybudowanie płyty gnojowej. Tworzę nowy temat, bo dziś miałem kontrolę z gminy i się dowiedziałem, że tylko kilkanaście osób złożyło wniosek, co świadczy o tym, że niewiele osób o tym wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulga podatkowa za płytę Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 luty 2007 - 17:26

Ulga podatkowa za płytę No my mamy umożony podatek rolny.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:00

Ulga podatkowa za płytę Ja mam tako ulge za modernizacię obory. niestety się już kończy :rolleyes: zostało pół roku :(

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:36

Ulga podatkowa za płytę

Ja mam tako ulge za modernizacię obory. niestety się już kończy :rolleyes: zostało pół roku :(

To jak wybudowałeś w tym roku płytę to jak złożysz wniosek to będziesz miał kolejną ulgę. Mi za oborę ulga skończyła się wraz z 2006 rokiem, teraz mam za płytę.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:41

Ulga podatkowa za płytę Płyty jeszcze nie mam ale jak będzie to do gminy pujade. Jestem zwolniony jeszcze z dwuch ratek a łącznie to będzie 3 lata bez podatku :rolleyes: .

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:42

Ulga podatkowa za płytę Ja za oboro-stodołe miałem na 11lat w sumie, a za płytę starczy na jakieś 4 lata.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:44

Ulga podatkowa za płytę Na 11 lat !!! A nie ma jakiegoś ograniczenia jeśli chodzi o długość tego okresu?

bullet_black.png

#8 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:59

Ulga podatkowa za płytę Dostajesz ulgę w kwocie, a na ile lat to się ciągnie to inna sprawa.

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:04

Ulga podatkowa za płytę Że w kwocie to wiem bo tako dostałem ale coś muwili że jest ograniczenie że nie więcei niż na (bodaiże) 5 lat z jednej inwestyci. Potem można znowu za coś innego.

bullet_black.png

#10 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:06

Ulga podatkowa za płytę Jak wybudujemy chlew to będziemy zwolnieni na 5 lat. Dowiedziałem się po konsultacjach ze "starszymi".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:07

Ulga podatkowa za płytę długość ulgi zależy od wysokości podatku i kosztów budowy/remontu

Jeśli koszt remontu wyniusł 5000zł (potrzebne faktury) to ukga wynośi 25% czyli 1250zł
jeśli rata podatku wynośi 178 zł to będzie 7 ratek ulgi (czyli nie całe 2 lata)

bullet_black.png

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:14

Ulga podatkowa za płytę a może ktoś wie na co jeszcze przysługuje ulga ,oprócz budowy i remontu

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:57

Ulga podatkowa za płytę Ale to chodzi o podatek rolny? A jak płytę budowałem w 2006 to się jeszcze załapie?

#14 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:21

Ulga podatkowa za płytę

Ale to chodzi o podatek rolny? A jak płytę budowałem w 2006 to się jeszcze załapie?

@Kat: ja budowałem maj/czerwiec 2006, zgłoszenie bodaj 21czerwca zakończenie budowy i zgłoszone było w poniedziałek o ulgę, dziś byli sprawdzić czy płyta stoi.

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:23

Ulga podatkowa za płytę Tak chodzi o podatek rolny. Jak masz faktury to jutro szybko do gminy może coś wskurasz. Ale wiedz że zanim dadzo to przyjado sprawdzić.

EDIT:

@versus to moja gmina działa szybciej, od zgłoszenia do kontroli był tydzień a po miesiącu decyzja (oczywiście pozytywna):rolleyes:

bullet_black.png

#16 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:32

Ulga podatkowa za płytę U mnie to sprawdzenie wyglądało tak, że kolo(znajomy zresztą) z trudem wyszedł z samochodu, bo jak to przy roztopach bajorko się zrobiło na podwórzu, przedreptał za oborę, zobaczył kawałeczek obornika i powiedział że nie ma się co wygłupiać, jak zgłoszone to i płyta musi być. Później tata podpisał papier że była kontrola.
@andrzej2110 ty masz ratę tylko 178 zł???!!!!To jaką ty masz ziemię i ile??? U mnie na 16ha jest rata prawie 400zł.

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:42

Ulga podatkowa za płytę Te liczby to był przykład.

Ja według nakazu lezącego między mno i klawiaturo komputera wynika że: 3 rata = 105,00zł a 4 = 112,00zł
ha fizycznych =17,31 a przeliczeniowych =11,0835
kwota podatku = 649,29zł
kwota ulg w podatku = 446,58zł
Razem podatek rolny = 203,00zł

podatek leśny 26,00zł

Nadpłata 52,40zł:rolleyes:

bullet_black.png

#18 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:48

Ulga podatkowa za płytę A to chyba że tak, ale to i tak masz mało.....Ja przeliczeniowych mam ok.10ha :rolleyes: :(

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:51

Ulga podatkowa za płytę A zapomniałem:
Podstawa opodatkowania = 9,2755
stawka = 70,00
a u Ciebie?

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 09:21

Ulga podatkowa za płytę A jest jakiś termin, do kiedy można składać wnioski? I czy liczą tylko za płytę czy za szambo też?