versus

Ulga podatkowa za płytę

Polecane posty

versus    27

Jest ulga za wybudowanie płyty gnojowej. Tworzę nowy temat, bo dziś miałem kontrolę z gminy i się dowiedziałem, że tylko kilkanaście osób złożyło wniosek, co świadczy o tym, że niewiele osób o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam tako ulge za modernizacię obory. niestety się już kończy :rolleyes: zostało pół roku :(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Ja mam tako ulge za modernizacię obory. niestety się już kończy :rolleyes: zostało pół roku :(

 

To jak wybudowałeś w tym roku płytę to jak złożysz wniosek to będziesz miał kolejną ulgę. Mi za oborę ulga skończyła się wraz z 2006 rokiem, teraz mam za płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Płyty jeszcze nie mam ale jak będzie to do gminy pujade. Jestem zwolniony jeszcze z dwuch ratek a łącznie to będzie 3 lata bez podatku :rolleyes: .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja za oboro-stodołe miałem na 11lat w sumie, a za płytę starczy na jakieś 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na 11 lat !!! A nie ma jakiegoś ograniczenia jeśli chodzi o długość tego okresu?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dostajesz ulgę w kwocie, a na ile lat to się ciągnie to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Że w kwocie to wiem bo tako dostałem ale coś muwili że jest ograniczenie że nie więcei niż na (bodaiże) 5 lat z jednej inwestyci. Potem można znowu za coś innego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Jak wybudujemy chlew to będziemy zwolnieni na 5 lat. Dowiedziałem się po konsultacjach ze "starszymi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

długość ulgi zależy od wysokości podatku i kosztów budowy/remontu

 

Jeśli koszt remontu wyniusł 5000zł (potrzebne faktury) to ukga wynośi 25% czyli 1250zł

jeśli rata podatku wynośi 178 zł to będzie 7 ratek ulgi (czyli nie całe 2 lata)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a może ktoś wie na co jeszcze przysługuje ulga ,oprócz budowy i remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale to chodzi o podatek rolny? A jak płytę budowałem w 2006 to się jeszcze załapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Ale to chodzi o podatek rolny? A jak płytę budowałem w 2006 to się jeszcze załapie?

@Kat: ja budowałem maj/czerwiec 2006, zgłoszenie bodaj 21czerwca zakończenie budowy i zgłoszone było w poniedziałek o ulgę, dziś byli sprawdzić czy płyta stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak chodzi o podatek rolny. Jak masz faktury to jutro szybko do gminy może coś wskurasz. Ale wiedz że zanim dadzo to przyjado sprawdzić.

 

 

EDIT:

 

@versus to moja gmina działa szybciej, od zgłoszenia do kontroli był tydzień a po miesiącu decyzja (oczywiście pozytywna):rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie to sprawdzenie wyglądało tak, że kolo(znajomy zresztą) z trudem wyszedł z samochodu, bo jak to przy roztopach bajorko się zrobiło na podwórzu, przedreptał za oborę, zobaczył kawałeczek obornika i powiedział że nie ma się co wygłupiać, jak zgłoszone to i płyta musi być. Później tata podpisał papier że była kontrola.

@andrzej2110 ty masz ratę tylko 178 zł???!!!!To jaką ty masz ziemię i ile??? U mnie na 16ha jest rata prawie 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Te liczby to był przykład.

 

Ja według nakazu lezącego między mno i klawiaturo komputera wynika że: 3 rata = 105,00zł a 4 = 112,00zł

ha fizycznych =17,31 a przeliczeniowych =11,0835

kwota podatku = 649,29zł

kwota ulg w podatku = 446,58zł

Razem podatek rolny = 203,00zł

 

podatek leśny 26,00zł

 

Nadpłata 52,40zł:rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A to chyba że tak, ale to i tak masz mało.....Ja przeliczeniowych mam ok.10ha :rolleyes: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A zapomniałem:

Podstawa opodatkowania = 9,2755

stawka = 70,00

a u Ciebie?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A jest jakiś termin, do kiedy można składać wnioski? I czy liczą tylko za płytę czy za szambo też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie było tak:

Przyjechała facetka z papierami (faktury) kture im złożyłem podczas składania i wesz ła do obory i czyta co było kupowane i czy to jest założone/użyte. np:

 

farba +

cement +

płytki ceramiczne - (nie zakładałem więc nie liczo się do zwrotu - wykreśliła ołówkiem)

kratki ściekowe +

itd.

 

W Twojm przypadku na szambo (od płyty nie domowe) też przysługuje.

A Co do terminu to musisz się spytać w gminie ale mogo być problemy nie jestem pewien czy nie ma ograniczenia 30 od zakończenia remontu/budowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Co do długości ulgi to może ona być maksymalnie do 15 lat

podam przykład:

przypuśćmy, że roczny podatek gruntowy to 2.000 zł x 15 lat = 30.000 zł to aby uzyskać maksymalną ulgę czyli na 15 lat trzeba mieć rachunków na 120.000 zł jeśli ktoś ma wiecej niż 120.000 to i tak nie jest to już brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzwoniłem do gminy. Powiedzieli że kilka osób składało wniosek za płyty i szamba ale nikt nie dostał. Bo ostatnie słowo należy do burmistrza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No to ładnego wybraliście burmistrza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Kat: złóż odpowiednie wnioski, papiery itp i czekaj co zrobią, przepisy są przepisami. W razie czego zadzwoń gdzieś dalej i się dokładnie dowiedz jak to z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj