ronnie1018

Jakim biegiem jeżdzić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz82    3

Matematyka jest jedna. Nie kłóćcie się tylko weźcie miarkę na pole i zmierzcie. Jak jakiś lemiesz bierze więcej to pług idzie krzywo i jakość orki jest do niczego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

I jak zmierzy na polu to nie dowie sie ile plug bierze. Zmierzy, ale ziemie to troche wyrzuca dalej i przykrywa nie za orane też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

witam. ja mam 5x40 i robię 5 na żółwiu na 30cm. wtryski od TS.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

O nieźle. A napewno 5x40 czy może 5x35 co? A ile ropki ciągnie. Ja mam koncówki wtrysków 19 barów niedawno sie dowiedziałem. Mechanik sie zdziwił po inne mtz maja chyba 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no 5x40 na pewno . 10l/mth mi bierze to jest jego max spalanie .

 

PS. ile by nie było i tak już nie używam tego zestawu :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no zobaczcie sobie lemiesze unii ile mają?? czwarta skiba jest za koło a piąta to miedze orze :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruski    0

Ja przy swoim Mtz to mam pług Rabewerk Wielki .3+1 czyli 4 skibowy ale chodzi na 3 bo jedna i się cała pogieła jak zahaczyłem o kamienia .To jak Mtz-etem robię podorywkę to 7 na półbiegu a jak robię głęboką orkę to 5 i bez półbiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. ja mam MTZ 80 i ciągam nim pług 4*35, jeżdzę 6 na reduktorze. podorywki robię 7 skibowym podorywkowym (nie wiem ile dokładnie on bierze ale trochę za kołem) i jeżdze 6 z wyłączonym reduktorem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Unia Grudziądz 4*35 skrzynia 14/4 głęboka orka na ziemi 5-6 klasa, 3 terenowa na szybkim reduktorze, prędkość około 7,7-8,2km/h przy obrotach nie przekraczających 1600. Przy obrotach 2000 latał 10km/h ale tak jeździłem tylko chwilę dla testów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

U mnie coś z 1,30 bierze. Na ciężkiej glinie to 3 bez półbiegu, a w jednym miejscu ciągnik dusiło to 2 z półbiegiem. A w zwykłej ziemi 3 z półbiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Pronarek82a moim zdaniem to są 30 skiby i odkładnice a nie żande 35 i 40 zobacz bierze on równo(może trochę za) z kołem a 4 na 35 tez bierze równo z kołem więc sobie policz 5*30=150 4*35=140. Jak to jest ten stary typ pługów, a lemiesze nie mają nic do szerokości orki.

 

Ja orze swoim Belarusem 920 i pługiem 3 skibowym na 35 (ze skrzynią 14/4) 2 polową na reduktorze szybkim lub 3 polowa na reduktorze szybkim około 8-10 km/h(narazie takim małym pługiem po taki wcześniej mieliśmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja Mtz'tem 82 wykonuje orke i podorywke pługiem uni 4 skiby duży i śmigam pełną 6'tka i gaz w podlodze wiem ze nie ekonomicznie ale szybko B) chyba że już ma naprawde ciężko to redukuje.


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

nowo nabyty belarus 952,2 z pługiem jednobelkowym akpila 4*40 chodzi z prędkością 8-9 km/h a zużycie paliwa 10-11 l/ha. Hektar oram 50-60 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj