Skocz do zawartości

Zdjęcie

kastrowanie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 14:17

kastrowanie Sprzęt do kastrowania bydła gdzie to kupić w wlkp?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kastrowanie Dzisiaj, 09:14
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 14:24

kastrowanie Bydło kastrować chcesz? A to w ogóle legalne teraz? Po co to robić będziesz?

#3 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:25

kastrowanie heh trochę spóźniona odpowiedz :P
Są spokojniejsze praktykowano to w gospodarstwie w którym pracowałem, bydło było bardzo łagodne i potulne
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:31

kastrowanie A nie ma to wpływu na przyrosty? Tata mówi że kiedyś za komuny był zakaz trzymania byków nie kastrowanych ale żeby teraz ktoś tak robił to nie słyszałem.

#5 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:34

kastrowanie Ja bym odradzał. Jeśli wykastruje się byczki ulega przerwaniu wytwarzanie androgenów, a co za tym idzie - zmniejszenie tempa wzrostu (rozumiem, że chcesz kastrować opasy, bo niby w jakim celu miałbyś kastrować byki przeznaczone do rozrodu). To właśnie dzięki testosteronowi byki rosną szybciej niż jałówki.
Poza tym kastrację należałoby zlecić lekarzowi weterynarii :P

#6 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:35

kastrowanie a sam się @fenol wykastruj a nie byczyny będziesz maltretował :P
bez urazy :D

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:55

kastrowanie kuki19 twoja wypowiedz jest nie na miejscu...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:01

kastrowanie

Ja bym odradzał. Jeśli wykastruje się byczki ulega przerwaniu wytwarzanie androgenów, a co za tym idzie - zmniejszenie tempa wzrostu (rozumiem, że chcesz kastrować opasy, bo niby w jakim celu miałbyś kastrowac byki przeznaczone do rozrodu). To właśnie dzięki testosteronowi byki rosną szybciej niż jałówki.
Poza tym kastrację należałoby zlecić lekarzowi weterynarii :P

Coś w tym jest, sąsiad miał byczka który od urodzenia miał jedno jądro i rósł jak jałówka w wieku 2 lat miał ledwo 500kg. Gdyby to nie miało wpływu na wzrost to każdy by to robił, mogły by wtedy chodzić z jałówkami po pastwisku, były by wtedy spokojniejsze.

#9 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 23:10

kastrowanie A dla mnie byk to tylko z jajami :P , a tak na poważnie to w naszym rejonie nie słyszałem by ktoś kastrował byczki, nie wiem czy nawet za wolce (chyba to samo co bukaty) mniej nie płacą.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 09:54

kastrowanie

a sam się @fenol wykastruj a nie byczyny będziesz maltretował :D
bez urazy :D

moje jaja są tak duże że żadnymi kleszczami ich nie podejdziesz :D :D

Wracając do meritum
Pracowałem w gospodarstwie w którym w wieku ok 200kg dawano głupiego jasia i zaciskano na parę minut specjalne kleszcze na mosznę powyżej jąder, po miesiącu moszna była pusta :P hihihihii
Nie widziałem później aby zwierzaki się obskakiwały, chyba że jałówkę, aby walczyły, były bardzo spokojne pędziło się je po drodze publicznej po 30 sztuk bez najmniejszych problemów, zaletą jest tez to że i jałówki i byki można śmiało trzymać razem i nie będzie wpadki :D
A co do przyrostów wczoraj przeczytałem "nowoczesne metody opasania bydła" z 1978r :D i nie jest to tam zalecane właśnie z powodów mniejszych przyrostów oczywiście nie takich jak u jałówek ale niższych, jednak nie jestem przekonany i będę szukał jeszcze, w gospodarstwie tym nie sprzedano bydła poniżej 600kg to się nie wzięło z powietrza
U świń jaja mają wpływ na zapach mięsa nie wiecie jak to jest u bydła?

#11 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 13:59

kastrowanie Moje jaja są tak duże że żadnymi kleszczami ich nie podejdziesz

@fenol skoro twoje jaja takie duże to może masz przepuchlinę, lepiej idź do lekarza :D :P

A co do kastracji, to wiadomo że będą spokojniejsze, ale czy chcesz wypasać je do większej wagi??? Bo na pastwisku nie osiągną takich przyrostów jak w oborze albo okólniku, tym bardziej wykastrowane. Może napisz szerzej jaki byś system przyjął???

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:39

kastrowanie Jeszcze jeden komentarz o czyjś jajach i każdy dostaje po tygodniowym urlopie !!!!!!!!!!!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 10:49

kastrowanie My kiedyś kastrowaliśmy jak zaczynaliśmy z bydłem mięsnym i rzeczywiście byki są spokojne ale rosną jak jałówki i przy sprzedaży nie ma takiej ceny jak za byka. Wtedy to był przymus bo nie było warunków na utrzymywanie byków osobno a po takich "skoczkach" to cielaki beznadziejne. Ktoś parę postów pisał o "niby kastracji" ale to nie kastracja tylko zrobienie z małego byka wnętra - ma jadra ale schowane w środku - rośnie normalnie ale jest niepłodny.
Na zachodzie kiedyś wolce się opłacały bo premia wołowa była 2 razy naliczana jak jest teraz nie wiem

#14 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 11:32

kastrowanie Jeśli rośnie normalnie to znaczy, że hormony są ciągle obecne (może wtedy najądrza zostają). A jeśli są hormony to byk niekoniecznie musi być spokojniejszy. Może po prostu w tym gospodarstwie była hodowana rasa bydła o łagodnym temperamencie a "kastrowano" tylko po to, żeby nie mogły zapłodnić jałówek??

#15 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 17:29

kastrowanie andrzej2110 moje słowa nie były skierowane do Kolegów aby ich obrazić, zauważ że pisałem żartobliwie o sobie... popełniłeś też błąd pisze się czyichś

A co do tematu to zwierzaki trzymane na wybiegu przy oborze częściowo zadaszonym tam też zadawana pasza. Jak znajdę coś nowego w tej materii to dodam. Z mich obserwacji nie było różnicy byki i tak były większe dlatego tak się tego trzymam. A kastracja podoba mi się z tego względu że latanie za bydłem po wsi nie odpowiada mi specjalnie, chodzi mi właśnie o temperament i o to że nie ma ogrodzenia na bydło mięsne... W gospodarstwie o którym wspominam zwierzaki łaziły po pastwisku i tam też miały dowożone treściwe, tylko na deszcze wracały pod dach. A hodowano angusy, galowaye, limozesy, szarolezy i krzyżówki tych wszystkich z BBB dlatego 600kg...piękne bestie
@niewydostanieszs... pisał o "niby kastracji" możesz więcej o tym napisać jak się przeprowadza ten zabieg? Również na genitaliach? Czym? bydło pewnie spokojniejsze nie jest ale przynajmniej wpadki nie będzie :lol:

kamieniak89 ja mięsa jeszcze nie mam i dopiero je organizuję łącznie z obejściem, jestem na etapie planowania, natomiast mój fater ma mięso i trzyma w taki sposób jak proponuję, daje mocznik, kiszonkę qq, słoma, siano, 600kg jeszcze nie było ale 570 tak (limozes), jakie półtora roku i pod nóż, stara się też możliwie najszybciej zrobić z cielaka przeżuwacza tak 2 miesięczny cielak nadal pije mlekomiks ale wcina też kiszonkę i śrutę ze starterem. Ty też masz opasy prawda? Nie ganiasz ich po okolicy? :P

#16 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:51

kastrowanie Tak mamy opasy, i jak narazie nie ganialiśmy ich po okolicy :P. Cielak do pierwszego roku chodzi sobie z mamką, i tak mniej więcej w tym okresie odłączamy te rodzone w lutym i marcu, byczki trafiają do obory i są trzymane na uwięzi. W przyszłości trzeba będzie pomyśleć o jakiś kojcach na byki, ale najpierw czeka nas budowa wiaty na bydło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 09:56

kastrowanie "niby kastracja" słyszałem o czymś takim że kilkudniowym cielakom zakłada się na mosznę gumkę i wtedy jądra zostają w środku, po kilku tygodniach robi sie wnęter - jądra mają za ciepło w środku żeby plemniki mogły być prawidłowe ale nie wpływa to na hormony i byki są normalne- zarówno jeśli chodzi o przyrosty jak i temperament