Skocz do zawartości

Zdjęcie

osprzęt do zetora 10145

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prezes323

prezes323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 luty 2007 - 02:38

osprzęt do zetora 10145 hej jak już pisałem nie dawno kupiłem zetora 10145 i zastanawiam sie nad osprzętem.Myślałem nad agregatem uprawowym 3.60 m i starej grudziackiej 5 ..czy to odpowiedni sprzęt do niego .? na nic lepszego narazie mnie nie stać więc uprawowo-siewny nie wchodziw grę.. narazie dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
osprzęt do zetora 10145 Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:49

osprzęt do zetora 10145 Jeżeli chodzi o agregat uprawowy, to ja 3,6m ciągałem Zetorem 8145. Ale to w dużej mierze zależy od tego jaką masz ziemię. Co do pługa to sądzę, że odpowiedni zważywszy na Twoje fundusze.
parę ha i para rąk do pracy...

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:05

osprzęt do zetora 10145 Znajomy niedawno kupił takiego samego zetorka i planuje kupić agregat min 4m i pług 4 skibowy z jakimiś większymi korpusami. Ale to wszystko zależy od tego jakie masz ziemie

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2007 - 20:37

osprzęt do zetora 10145 A jaki agregacik podorywkowy (kultywator scierniskowy) warto czepić do tego zetorka - pytam bo tak chodzi mi po głowie zakup takiego agregatu od kilku miesięcy. Raczej używany ze względu na cenę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share prezes323

prezes323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 02:27

osprzęt do zetora 10145 Oglądałem ceny i nowego za mniej niż 8000 nie kupi,a używane akurat takiej wielkości cięzko spotkac sa ale 4.5 ale to jest za duzo nie będzie chodzić tak jak powinnien..pozdrawiam

#6 Share xxXrobakXxx

xxXrobakXxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 luty 2015 - 10:38

osprzęt do zetora 10145

Witam użytkowników Zetorka 10145.

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo- siewnego 3m z wałem packera Agro- Maszu i do tego siewnik Agro Masz SR- 300 oraz grubera tez Agro Maszu 3m. Zetorek da rade? Dodam, ze ziemia klasy 4 średnio zwięzłe zas tereny sa pagórkowate ( małe pagórki :)

PS. nie chciałem zaczynac nowego tematu i licze ze ktoś zajrzy i odpisze, podpowie :) 

Edytowany przez xxXrobakXxx, 05 luty 2015 - 10:39.

#7 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 luty 2015 - 16:59

osprzęt do zetora 10145

Do takiego Zetora to agregat podorywkowy 2,6m to już trochę za dużo zwłaszcza jeszcze jak masz tereny pagórkowate. Lepiej zapiąć mu mniejszy podorywkowy i pracować nim z większą prędkością niż większym z mniejszą bo wtedy efekty na ściernisku nie będą raczej mocno zadowalające. Sam mam 4-ke z turbiną i pracuję nim z podorywkowym 2,1m i uważam że podpinanie do niego 2,6m trochę mija się z celem bo pociągnąć to go pociągnie ale właśnie z mniejszą prędkością i nie wymiesza tak dobrze ziemi z resztkami pożniwnymi.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share xxXrobakXxx

xxXrobakXxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2015 - 19:42

osprzęt do zetora 10145

Jakby nie było masz racje, całkowicie się z tobą zgadzam: Grabcio. Po co męczyc ciągnik i na odpie***l robic bez zamierzonego efektu. Wezmę to pod uwagę Dzięki :). A co do agregatu uprawowo - siewnego co wyżej wspominałem macie jakieś zdanie rady czy pomysły :)

#9 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:25

osprzęt do zetora 10145

Ja latam z 3,6m na podwójnych wałkach z tyłu i swobodnie daje radę na 2 szosowej, myślę, że 4m też by pociągną.

#10 Share xxXrobakXxx

xxXrobakXxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:22

osprzęt do zetora 10145

Ale to już zestaw nie moze byc zawieszany :) dobra dzieki za info :)

#11 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:02

osprzęt do zetora 10145

Ja napisałem o zwykłym uprawowym, a uprawowo-siewny to myślę, że 3 metrowy jest wystarczający do tego ciągnika.

#12 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 03:01

osprzęt do zetora 10145 Witam. Odkop, ale bez sensu zakladac nowy temat. Przymierzam się do zakupu 10145 i mam pare pytań.
1. Jaka jest rzeczywista wysokie i szerokość ciągnika? Znalazłem w necie dla 1014-2270 szer. i 2700 wys. W zetorze dojdzie tylko rozumiem pare cm wysokości ze względu na kabinę? Chodzi mi o wjazd do garażu bo mam niski i wąski.
2. Czy ciągnik poradzi sobie w polu(3kl. dość ciezka ziemia, mocno pagórkowaty teren) z agregatem talerzowym 2.5m z walem packera? Z tym zapewne tak, ale czy podola jesli by dorzucić do zestawu siewnik 2,5m na hydropaku?
3. Czy przy tej ziemi jest sens większego pluga niz 3x40 na obrocie? 914 z kvernelandem zagonowyn 4skibowy 14" na resorze miał za ciezko
Będę wdzieczny za odp.
Pozdrawiam

Edytowany przez daron64, 28 marzec 2016 - 03:04.

#13 Share beny88

beny88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:41

osprzęt do zetora 10145

1.Wys 262-265 max zależy też od opon czy nisko profilowe Szer 236-240

2. Pociągnąć pociągnie tylko ile podnośnik z tym pochodzi :), talerzówki doprawiające są dużo mniejsze niż ścierniskowe, ja polecam osobno 3m nabudowany uprawowo siewny i osobno talerzówka ścierniskowa, wielkość trudno określić zależy jak chcesz głęboko ją wpuszczać poszukaj filmików na yt :) z czym chodzi 10145

3.Ziemia ziemi nie równa, dobrze było by kupić coś z regulacją np 36-42-50 wtedy na pewno coś dobierzesz, wydaje mi się że jak masz ciężką ziemię lepiej ciągać te 3 skiby ale szybciej niż 4 i mulić bo pewnie jakoś by szło, ja mam tak teraz z 12245 i Ibisem XXL 4x42 25-30cm na I 3 nie do zatrzymania pod góry ale wolno 6 na godzinę wdg gpsu

ewentualnie szukać pługa 3+  i nie unii:),  chyba ze na odkładniach long

Przed zakupem warto też sprawdzić czy pług o nic nie będzie wadził i czy bezproblemowo się obraca, mój nie ma siłownika liniowego i jak jest za mocno rozkręcony kółko haczy o ziemie, trzeba dymać na wzniesienie albo dziurki szukać ;), wszystko przez niskoprofilówki chyba

Edytowany przez beny88, 28 marzec 2016 - 17:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 00:57

osprzęt do zetora 10145 Wysokość mierzona,czy dane z netu? Bo by wychodzilo z tego ze jest niższy od 1014? Opony to standard mysle te 18,4x34. Z agregatem mnie nie pocieszyles. Będę musial kupic talerzowke do uprawy ścierniska i chciałem agregat talerzowy, żeby nie kupowac drugiej maszyny. Glina niestety po podwójnym prsebronowwniu a potem siew biernym grano(strunowy,3 rzedy lap, packer) nie robi szalu. Gdzie lzejsza ziemia to oczywiście równiutko i elegancko, ale po górkach juz nie jest tak różowo. A jak sam sieje bez agregatu to trzeba często talerzowke ciągną żeby to doprawic jakos i pociac bryly. Dlatego nie chciałem zwykłego biernego na zębach. Siewnik nie za ciężki bo nordsten 2,5m, kolo 150kg zasypu, ale tak się właśnie balem ze może to być łącznie troche za dużo dla zetorka. Z kolei nie chce większego ciągnika bo na mój areal raczej bez sensu z ekonomicznego punktu widzenia by to było. Najwyżej skończy się zwykłym biernym (tu juz mam nadzieje, ze sobie poradzi bez problemu) i oddzielnie talerzowka.
Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam