prezes323

osprzęt do zetora 10145

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prezes323    0

hej jak już pisałem nie dawno kupiłem zetora 10145 i zastanawiam sie nad osprzętem.Myślałem nad agregatem uprawowym 3.60 m i starej grudziackiej 5 ..czy to odpowiedni sprzęt do niego .? na nic lepszego narazie mnie nie stać więc uprawowo-siewny nie wchodziw grę.. narazie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Jeżeli chodzi o agregat uprawowy, to ja 3,6m ciągałem Zetorem 8145. Ale to w dużej mierze zależy od tego jaką masz ziemię. Co do pługa to sądzę, że odpowiedni zważywszy na Twoje fundusze.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Znajomy niedawno kupił takiego samego zetorka i planuje kupić agregat min 4m i pług 4 skibowy z jakimiś większymi korpusami. Ale to wszystko zależy od tego jakie masz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A jaki agregacik podorywkowy (kultywator scierniskowy) warto czepić do tego zetorka - pytam bo tak chodzi mi po głowie zakup takiego agregatu od kilku miesięcy. Raczej używany ze względu na cenę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes323    0

Oglądałem ceny i nowego za mniej niż 8000 nie kupi,a używane akurat takiej wielkości cięzko spotkac sa ale 4.5 ale to jest za duzo nie będzie chodzić tak jak powinnien..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxXrobakXxx    0
Napisano (edytowany)

Witam użytkowników Zetorka 10145.

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo- siewnego 3m z wałem packera Agro- Maszu i do tego siewnik Agro Masz SR- 300 oraz grubera tez Agro Maszu 3m. Zetorek da rade? Dodam, ze ziemia klasy 4 średnio zwięzłe zas tereny sa pagórkowate ( małe pagórki :)

PS. nie chciałem zaczynac nowego tematu i licze ze ktoś zajrzy i odpisze, podpowie :) 

Edytowano przez xxXrobakXxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Do takiego Zetora to agregat podorywkowy 2,6m to już trochę za dużo zwłaszcza jeszcze jak masz tereny pagórkowate. Lepiej zapiąć mu mniejszy podorywkowy i pracować nim z większą prędkością niż większym z mniejszą bo wtedy efekty na ściernisku nie będą raczej mocno zadowalające. Sam mam 4-ke z turbiną i pracuję nim z podorywkowym 2,1m i uważam że podpinanie do niego 2,6m trochę mija się z celem bo pociągnąć to go pociągnie ale właśnie z mniejszą prędkością i nie wymiesza tak dobrze ziemi z resztkami pożniwnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxXrobakXxx    0

Jakby nie było masz racje, całkowicie się z tobą zgadzam: Grabcio. Po co męczyc ciągnik i na odpie***l robic bez zamierzonego efektu. Wezmę to pod uwagę Dzięki :). A co do agregatu uprawowo - siewnego co wyżej wspominałem macie jakieś zdanie rady czy pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja latam z 3,6m na podwójnych wałkach z tyłu i swobodnie daje radę na 2 szosowej, myślę, że 4m też by pociągną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja napisałem o zwykłym uprawowym, a uprawowo-siewny to myślę, że 3 metrowy jest wystarczający do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Witam. Odkop, ale bez sensu zakladac nowy temat. Przymierzam się do zakupu 10145 i mam pare pytań.
1. Jaka jest rzeczywista wysokie i szerokość ciągnika? Znalazłem w necie dla 1014-2270 szer. i 2700 wys. W zetorze dojdzie tylko rozumiem pare cm wysokości ze względu na kabinę? Chodzi mi o wjazd do garażu bo mam niski i wąski.
2. Czy ciągnik poradzi sobie w polu(3kl. dość ciezka ziemia, mocno pagórkowaty teren) z agregatem talerzowym 2.5m z walem packera? Z tym zapewne tak, ale czy podola jesli by dorzucić do zestawu siewnik 2,5m na hydropaku?
3. Czy przy tej ziemi jest sens większego pluga niz 3x40 na obrocie? 914 z kvernelandem zagonowyn 4skibowy 14" na resorze miał za ciezko
Będę wdzieczny za odp.
Pozdrawiam

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

1.Wys 262-265 max zależy też od opon czy nisko profilowe Szer 236-240

2. Pociągnąć pociągnie tylko ile podnośnik z tym pochodzi :), talerzówki doprawiające są dużo mniejsze niż ścierniskowe, ja polecam osobno 3m nabudowany uprawowo siewny i osobno talerzówka ścierniskowa, wielkość trudno określić zależy jak chcesz głęboko ją wpuszczać poszukaj filmików na yt :) z czym chodzi 10145

3.Ziemia ziemi nie równa, dobrze było by kupić coś z regulacją np 36-42-50 wtedy na pewno coś dobierzesz, wydaje mi się że jak masz ciężką ziemię lepiej ciągać te 3 skiby ale szybciej niż 4 i mulić bo pewnie jakoś by szło, ja mam tak teraz z 12245 i Ibisem XXL 4x42 25-30cm na I 3 nie do zatrzymania pod góry ale wolno 6 na godzinę wdg gpsu

ewentualnie szukać pługa 3+  i nie unii:),  chyba ze na odkładniach long

 

Przed zakupem warto też sprawdzić czy pług o nic nie będzie wadził i czy bezproblemowo się obraca, mój nie ma siłownika liniowego i jak jest za mocno rozkręcony kółko haczy o ziemie, trzeba dymać na wzniesienie albo dziurki szukać ;), wszystko przez niskoprofilówki chyba

Edytowano przez beny88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Wysokość mierzona,czy dane z netu? Bo by wychodzilo z tego ze jest niższy od 1014? Opony to standard mysle te 18,4x34. Z agregatem mnie nie pocieszyles. Będę musial kupic talerzowke do uprawy ścierniska i chciałem agregat talerzowy, żeby nie kupowac drugiej maszyny. Glina niestety po podwójnym prsebronowwniu a potem siew biernym grano(strunowy,3 rzedy lap, packer) nie robi szalu. Gdzie lzejsza ziemia to oczywiście równiutko i elegancko, ale po górkach juz nie jest tak różowo. A jak sam sieje bez agregatu to trzeba często talerzowke ciągną żeby to doprawic jakos i pociac bryly. Dlatego nie chciałem zwykłego biernego na zębach. Siewnik nie za ciężki bo nordsten 2,5m, kolo 150kg zasypu, ale tak się właśnie balem ze może to być łącznie troche za dużo dla zetorka. Z kolei nie chce większego ciągnika bo na mój areal raczej bez sensu z ekonomicznego punktu widzenia by to było. Najwyżej skończy się zwykłym biernym (tu juz mam nadzieje, ze sobie poradzi bez problemu) i oddzielnie talerzowka.
Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj