Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont MTZ 82

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share VelgoXv2

VelgoXv2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 18:27

Remont MTZ 82

Cześc, jako iż w innym dziale powiedzieli że nie opłaca się sprzedawać mtz i pakować kasę w c360 to chciałbym wyremontować mojego mtz mam kilka pytań:

- Jakie części są mi potrzebne aby całkowicie skompletować przedni napęd ?

- Ile kasy wydam na wymianę hydrauliki gdyż regulacja siłowa nie działa, chciałbym jeszcze dorobić wyjścia do 3 sekcyjnego tura i remont womu oraz skrzyni biegów?

- Jak tanio przerobic hicza na zaczep rolniczy?

- Ile by kosztowała wymiana maski na taką z 820 i kabiny tak żeby wyglądał tak na bardziej unowocześnionego ? http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/15382,958.html http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/15382,958.html

- Jakie wspomaganie kupić do przedniego napędu albo kupić go teraz bez przedniego i później go przerobić ?

- Czy jest jakiś pomysł aby zrobić rewers ? Dużo mi nie przeszkadza jego brak gdyż mało będę go używał przy turze ale jednak.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017
Mtz 82

• 9500.00 PLN
  • Dzisiaj, 17:37
Ciagnik MTZ 82+ przyczepa leśna FAO-FAR 7t, zestaw zrywkowy

• 51000.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont MTZ 82 Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 20 grudzień 2016 - 19:03

Remont MTZ 82

Cześć, nie lubię pisać żeby pisać ale zadam Ci jedno pytanie. Opłaca Ci się pchać w to tyle kasy? 
Napęd 4-5 tys na olx

Wspomaganie 1,5tys

Kabina polska około 5tys

W skrzyni zależy co ale koło 2 tyś załóżmy

Do tego pierdoły z hydrauliki i maska z zaczepem niech też będzie 2tys.

Wsadzisz 15-20 tys w ciągnik, urobisz się przy tym jak głupi, Nikt Ci potem już za to nie zwróci żebyś nawet na złoto pomalował. Nie lepiej popchnąć to za ile da się i kupić coś "bardziej unowocześnionego" ? Też mam taki egzemplarz, ale w mojej ocenie to albo robisz takim jakim jest albo do żyda.

Mam nadzieję, że ceny podałem w miarę trafne.

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

#3 Share VelgoXv2

VelgoXv2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 19:09

Remont MTZ 82

Cześć, nie lubię pisać żeby pisać ale zadam Ci jedno pytanie. Opłaca Ci się pchać w to tyle kasy? 
Napęd 4-5 tys na olx

Wspomaganie 1,5tys

Kabina polska około 5tys

W skrzyni zależy co ale koło 2 tyś załóżmy

Do tego pierdoły z hydrauliki i maska z zaczepem niech też będzie 2tys.

Wsadzisz 15-20 tys w ciągnik, urobisz się przy tym jak głupi, Nikt Ci potem już za to nie zwróci żebyś nawet na złoto pomalował. Nie lepiej popchnąć to za ile da się i kupić coś "bardziej unowocześnionego" ? Też mam taki egzemplarz, ale w mojej ocenie to albo robisz takim jakim jest albo do żyda.

Mam nadzieję, że ceny podałem w miarę trafne.

Właściwie to zależy mi tylko na tej skrzyni,womie,napędzie i wspomaganiu noi oczywiście hydraulika czyli powinieniem się zamknąć w jakiś 10000zł+13000zł które za niego wydałemn najtańszy mtz z rocznikiem mojego bez wspomagania to 24000zł i nie wiem jakie były w nim awarie itp

#4 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 20 grudzień 2016 - 19:20

Remont MTZ 82

To tylko moje zdaje było. Z ciekawości to jaki rocznik masz? 

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

#5 Share VelgoXv2

VelgoXv2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 19:35

Remont MTZ 82

To tylko moje zdaje było. Z ciekawości to jaki rocznik masz?

90/93 musiałbym zajrzeć do papierów :D

#6 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1806 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 22 grudzień 2016 - 23:18

Remont MTZ 82

Rewers zamiast reduktora:

http://www.autopiter...s---reduktor-59

i do tego parę innych pierdół od belarusa 862

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 22 grudzień 2016 - 23:20.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#7 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 08:11

Remont MTZ 82 Zwracam się z prośbą do kolegów którzy robiło remont silnika, proszę wstawić zdjęcie albo coś co pomoże mi w wyborze najlepszego kompletu naprawczego (tuleja, tłok, pierścienie) bo na necie widzę że rodzaji jest dużo, ceny różne a każdy pisze ze oryginał. Jakie musi być pudełko albo jakie oznaczenie żeby kupić dobry komplet.

#8 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 20:17

Remont MTZ 82

http://shop.techmot....012321/count/0 

Ja do mtz82 z 1979r zamontowałem ten zestaw ok 3 lata temu , do tego nowa głowica nie ta za 600zł ani za 1800zł kupiłem tę po środku za 1000zł . Moje uwagi to jak kupisz głowicę to zdejmij sprężyny zaworowe i zobacz czy gumki na zaworach dobrze się trzymają na tych prowadnicach zaworowych. U mnie był problem bo się zsuwały ,  małym młoteczkiem i iglicą z końcówki wtryskiwacza porobiłem takie mini nakłucia setki kropek na prowadnicy zaworów w miejscu osadzenia gumek . działa to mega bo szybko się to robi a jak założyłem gumki to zdjąć ich już nie szło, rwały się. Oczywiście zaraz ktoś powie że to nie możliwe ale mi rusek nie pali oleju przez rok bo wymieniam raz w roku dolewam może 0,5l .

#9 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 19:02

Remont MTZ 82 Jednak rusku nie doczekał remontu, dziś wytknal kopyto. Do wymiany blok i miska nie wiadomo od czego bo ja nim nie jechałem ale górna część tłoka został na górze szklanki. Reszta się rozsypala a w dodatku korbowob na dole tez strzelił i wal który był nominal też uszkodził. Nie wiadomo co było przyczyną.
Teraz kupić wał jak ceny zaczynają się od 500cos a konczą się na 1600zl. I skąd ja mogę wiedzieć że ten za 1600zl to nie to samo co za 500 tylko mnie sprzedawca w konia robi. Wszystkie wały w ogłoszeniach oryginalne (tak piszą) i bądź tu mądry

#10 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 04 styczeń 2017 - 00:11

Remont MTZ 82

Będziesz widział po grubości odlewu przy czopie ( to wykorbienie) jak masz oryginał to sobie zmierz i będziesz miał porównanie. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 10:52

Remont MTZ 82

Ja mam na wale nabite logo firmy i do tej pory firma ta produkuje panewki logo to takie V w kółeczku rosyjska firma 

#12 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 11:49

Remont MTZ 82 A czym różnią się te zestawy? https://www.olx.pl/o...57-IDf5HSL.html i ten https://www.olx.pl/o...57-IDjnn8j.html na pudełku napisali RM d65 a na drugim mm3. Który będzie pasował do mtz 82 83r silnik d 240.
Chyba mogę kupić 5 pierścieni owy zestaw jeśli był 4?

#13 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 12:12

Remont MTZ 82

Będzie pasował i 3 ,4 i 5 pierścieni tylko z tego co wiem to odchodzą od montowania 5 pierścieni i o ile się nie myle to raczej w zadnym nowym silniku nie ma 5 pierścieni. Ja mam na 3 pierścienie i chodzi już 3 lata w d-240. Teraz go rozbieram znów bo zachciało mi się założyć zamiast bąka nową podstawę filtra oleju jak w fabryce robili gniazda na zaworki z kulkami te, to nie poczyścili kanałów i poszło mi na panewki a było tego dość sporo. Kilka lat temu w podobny sposób załatwiłem pompę wspomagania , założyłem nową kostkę rozdzielacz do wspomagania była zalana olejem i zakorkowana a w środku mnóstwo opiłków nie sprawdziłem i poszło w pompę. 

#14 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 14:38

Remont MTZ 82 Ponawiam pytanie. A czym różnią się te zestawy?https://www.olx.pl/o...57-IDf5HSL.html i tenhttps://www.olx.pl/o...57-IDjnn8j.html na pudełku napisali RM d65 a na drugim mm3. Który będzie pasował do mtz 82 83r silnik d 240. 
Chyba mogę kupić 5 pierścieni owy zestaw jeśli był 4?

#15 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 17:47

Remont MTZ 82 Kto ma 5 pierścieni na tłoku i jaka jest jego opinia?

#16 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 21:52

Remont MTZ 82

Możesz kupić na 5 pierścieni , ale te tłoki będą miały większy opór przy suwie. Mam takie założone , ale akurat jak robiłem remont to takie mieli w sklepie , a mnie się spieszyło więc wziąłem.  

#17 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 23:28

Remont MTZ 82 Pewnie oleju nie bierze prawie wogóle? Jedni mówią większy opór, inni że lepiej tłok wycentrowany dołem i ciężko wybrać, czekam na więcej opini

#18 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 09:29

Remont MTZ 82

Jaki kupisz taki będzie i już . MTZ najwięcej oleju biorą przez nieszczelność na zaworach , albo tak jak u mnie nowej wadliwej głowicy(olej przedostaje się między prowadnicą zaworu a blokiem głowicy) . A z tym centrowaniem tłoka to tak chyba trochę przesadzone bo pierścienie przecież wchodzą głębiej niż średnica tłoka , więc moim zdaniem tłok centruje się sam.

#19 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 12:52

Remont MTZ 82 Ale ciekaw jestem czy przez to będzie słabszy jak 5 założę? Gliwice daje do regeneracji to chyba powinna być szczelna
A to nie tak jaki kupię taki będzie, dobrze chyba uczyć się na doświadczeniach kolegów niż na swoich błędach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 17:26

Remont MTZ 82

Pisałem ci wcześniej że ja mam na 3 pierścienie i oleju mi nic nie pali ma moc i odpala dobrze. Na 5 zakładali kiedyś ale od tego odchodzą , chcesz na 4 to załóż . Ja mam jednego ruska na 5 i drugiego na 3 , różnica taka że ten na 3 dużo szybciej wchodzi na obroty , lepiej się zbiera i widać że w zimę tamten na 5 pierścieni ma ciężko kręcić rozrusznikiem. Nawet rozruszniki przekładałem i aku bo byłem ciekaw, są większe tarcia. Gdyby było lepiej mieć 5 pierścieni to w nowych traktorach samochodach itp. montowane były by w takiej ilości. 

Dodaj odpowiedź