lulak

Kiedy siać nawóz?

Polecane posty

azal90    0

witam mam posiane zyto i trohe wyszło z hwastami czym mozna prysnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć

pracuje w delegacji i np okolice Wrocławia na pszenice już sieją pełną para i wielcy i mali

ja jestem z wielkopolski i też myślę nad sypnięciem w sobotę co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na opolszczyźnie zawsze rolnicy sieją jako pierwsi, za to na mazowszu to jeszcze kompletna cisza o tej porze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

w zeszłym roku azot i siarkę siałem na początku marca i nie narzekam na efekt, więc chyba czas najwyższy siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez w tamtym roku posiałam 5 marca azot na oziminy, dobrze wysżło, mimo, ze przeciagająca się zima napedziła trochę strachu, z efektu jestem zadowolona. teraz z azotem tez ruszam po niedzieli


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksch    2

Słuchając głosu budzącej się natury i waszych głosów z forum nawiozłem (polifoska wamag i saletra) wczoraj pod owies i jarą pszenicę, rola pięknie się uprawiła. Teraz myślę o saletrze na ozime i pobronować. Nikt w okolicy nie bronuje więc nie mam doświadczenia. Przygotowane opryski attribut i mustang i nie wiem czy bronowanie z opryskiem idzie w parze. Proszę o doradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Macie OSN? Skoro takto tłumaczy tą zmowe. Wysianie na terenach OSN nawozów azotowych przed pierwszym marca może skutkować utratą części dopłat bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Ja posiałem pod ozime saletrosan zmieszany z saletrzakiem 25 lutego W tamtym roku siałem 4 marca przed tym powrotem zimy i nie żałowałem choć sam nie wiedziałem co z tego będzie ale było ok Ja to już myślę o zasianiu NPK pod trawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy nie wiem z jakich części Polski jesteście ale na północnym Mazowszu spieszyć się nie trzeba. Było co prawda kilka dni ciepłych ale pogoda wróciła do normy, od 6 dni temperatura powietrza nie przekracza 5 stopni a nad ranem przymrozki. W pogodzie na Warszawę nadają +10, ale 60 km na północ na termometrach jest tylko +4. W oczekiwaniu na szybką, ciepłą i wilgotną wiosnę pozdrawiam wszystkich rolników. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZESIEKL    0

U mnie (południe wlkp) juz prawie wszyscy posiali na oziminy a na wtorek środe deszcz zapowiadaja wiec jeszcze lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

mam pytanie ludzie- zamierzam jutro posiać saletrę na oziminy, nie przeszkadza roślinom temperatura w pobieraniu azotu ? u nas jest od 6 do 13 stopni w dzień i od 0 do 4 w nocy. i Tak ma być przez następne 16 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

siej nie zastanawiaj się jak dasz radę wejść na pole. nawóz posiany teraz musi wsiąknąć w profil gleby, więć będzie dostępny jak wegetacja ruszy na całego.

ja już rozsiałem sól+kizeryt+saletrosan na rzepak i sól+saletra+saletrosan na żyto hybrydowe - zostały tylko 3ha na które niedało sie wjechać.

myślę pod koniec tygodnia posiać owies jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

dzisiaj byłem na 85% ozimin, na 2 polach są 2 dołki na które nie wjadę, będę musiał je ominąć i dosiać ręcznie, a te reszte15% ozimin 3,5 ha będę musiał posiać całość ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja poczekam z tydzień - może przeschnie i wtedy rozsieję resztę nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nadają deszcz we wtorek i środę, jak dowali deszczu później może się całkiem nie wjedzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no dzisiaj śnieg był, ale już nie ma, więc też nawóz ładnie się rozpuścił, teraz tylko pogody żeby było słońce i z 10 stopni ciepła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

nie wiem czy sią nawozy pod ozime,posiałem saletre na próbe na 0,5ha pszenicy,mineły 3 dni a ona leży nadal na wierzchu,wszedzie sucho,nawet pola na których zawsze było błoto o tej porze,podobno za tydzien ma deszcz padać i niewiem co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaryzykowałam i posiałam dziś resztę. tez wydaje mi się, że sucho, ale jeszcze nie wszedzie, najgorzej na górkach, ale wiadomo co z tym deszczem będzie? może się rozejdzie po kościach... w zeszłym tygodniu tez miało padać. saletrze wystarczy rosa, mgła i się rozpuści.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

No niestety to jedyny ciągnik w gospodarstwie.

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj