lulak

Kiedy siać nawóz?

Polecane posty

@Lukaszjarm, to widzę że we wszystkim jesteś szybki. A tak na poważnie to niektórzy nawozy wysiewają wcześniej, jeśli mają do tego dogodne warunki to niech sieją. W zeszłym roku większość wygrała na wczesnym nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

a orientuje sie ktos ile przed ruszeniem wegetacji mozna sypać

 

chodzi mi o taki optymalny czas zeby nie za pozno i nie za wczesnie


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Azot nie ucieknie chyba ze z mocznika i w wyzszej temperaturze.W saletrach ryzyko jest ze przemiesci sie w glab profilu glebowego,jesienia moglby ulec kompletnemu wymyciu ale idzie wiosna i woda w glebie bedzie podsiakac.Uwazam,ze tam gdzie nie ma sniegu trzeba siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Ja wczoraj poleciałem mocznikiem po życie ziemia ładnie zmarznięta śniegu brak zobacze co z tego będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Cichy powiem Ci juz dzisiaj co bedzie-przy normalnej wiosnie zyto pierwsze ze zboz rusza z wegetacja,mocznik to fajny nawoz ale najwolniej dzialajacy.Wnioski nasuwaja sie same,chyba,ze to naprawde mocna uprawa i na dobrej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ziemia dobra tylko chodzi o to że na saletre zawcześnie a jak ziemia puści to do połowy kwietnia albo dalej nie wjade na pole no jak by była sucha wiosna to bym wjechał ale to raz na kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A właśnie odwrotnie. Za wcześnie na mocznik, na saletrę dobry czas ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Zamierzam w najbliższych dniach wysiac nawóz na zboża ozime i zastanawiam sie nad typem nawozu mam na magazynie MOCZNIK i SALETRZAK co polecacie wysiac

 

ps. wydaje mi sie ze mocznik szybciej ruszy zboze to wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A nie chcesz siac saletry ? Najszybciej zacznie dawac azot zbozu ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajcie

Zamierzam w najbliższych dniach wysiac nawóz na zboża ozime i zastanawiam sie nad typem nawozu mam na magazynie MOCZNIK i SALETRZAK co polecacie wysiac

 

ps. wydaje mi sie ze mocznik szybciej ruszy zboze to wzrostu

 

 

 

Mocznik wcale Ci tego zboża nie ruszy.... Saletrzak to praktycznie to samo co Saletra. Siej saletrzak, o moczniku teraz zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian13    0

czy mozna pomieszac saletrzak z saletra przed sianiem??? dzis mnie uswiadamiali na składnicy ze nie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubrol    0

Witajcie

Zamierzam w najbliższych dniach wysiac nawóz na zboża ozime i zastanawiam sie nad typem nawozu mam na magazynie MOCZNIK i SALETRZAK co polecacie wysiac

 

ps. wydaje mi sie ze mocznik szybciej ruszy zboze to wzrostu

Tak jak ktoś juz napisał zapomnij o tych nawozach teraz tylko saletra,ja dzisiaj rano póki ziemia zmarznięta posialem na żyto saletrę jakieś 200-250 kg na h ,sporo ale zauważyłem jak w tamtym roku pasy przejazdu sie ponakładały to nie było porównania żyto od razy lepiej rozkrzewione (10-15szt z jadnego ziarniaka)dodam że sieje mieszańca.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dzieki za wszelkie imformacje :)

apropo saletrzak juz na polu posialem juz dzis z rana poki ziemnia zamarznieta i mysle ze to juz byla ostatnia chwila na sianie po tak "silnym'' mrozie -4C.Słyszalem iz przyszle temparatury nie powinny spasc ponizej 0'C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś udało się rozsiać saletrzak na 2 pola. Jest jeszcze jedno no ale tam to albo mrozek albo kilka dni dobrej pogody żeby obeschło...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

a jak jest tylko jedna dawka nawozy to nie za wcześnie na nią? chodzi i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak tylko 1 to trochę się wstrzymaj, jak 2 dawki czy 3 to teraz koniecznie siać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bym się wstrzymał z tydzień albo 2. Jest wcześnie i w razie zagrożenia powrotu zimy nie wyrzucisz nawozu w błoto.

Chociaż jeżeli mam być szczery to ja na żyta(w większości idzie 1 dawka) już wysiałem, w razie gdyby słabo podziałało czy coś to jeszcze dam mocznik dolistnie. Ja akurat jestem człowiekiem który wyznaje zasadę "kto nie ryzykuje, ten traci" Za to np mój ojciec stosuje zasadę "ten co ryzykuje traci 2 razy" :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wczoraj posiałem ok. 200kg salmagu/ha, na jednej działce 6ha. Niestety już zaczęło rozmarzać i na wierzchu była mazia różnej konsystencji i grubości 5-15cm, więc mam takie ścieżki przejazdowe, że hej ;[ (siałem tak, że pasuje do opryskiwacza). Mam nadzieję, że zapłyną trochę. Następne działki za 2 tygodnie mogę odwiedzić, chyba że mróz zetnie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

kiedy jest większa w strata plon; gdy się da jedna dawkę nawozu teraz,kiedy rusza wegetacja?

 

czy jak rośliny się już dobrze rozkrzewią gdzieś za 3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubacik13    1

Wczoraj wieczorem wysiałem salmag na żyto. Zaraz po tym jak wysiałem zaczął podać deszczyk i pada do tej pory. Czy nawóz prawidłowo zadziała?? Czy może nic nie pomoże mojemu zbożu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj