anx

Massey Ferguson 2435 + ładowacz czołowy

Polecane posty

anx    2

witam

 

stoje przed wyborem ciagnika i zastanawiam sie nad fergusonem 2435 + ładowacz czołowy

 

mam 8 ha ziemi i dzialy specjalne produkcji rolnej

 

głównie mialby to byc ciagnik do obsługi wlasnie dzialów specjalnych , nieduzy , zwrotny , w miare oszczedny i nie wyzszy jak 2,45 m

 

mialby przewozic palety tak max do 1,5 t , transport przyczep itp

 

jaki ładowacz czołowy bedzie najlepszy do tego modelu ciagniczka ?

 

zapomniałbym no i mialby zaorac te 8 ha :)

 

myslalem jeszcze o lamborgini lampo 70 W

 

prosze o wasze opinie

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

a moze kupic DF Agroplusa mysle o modelu 87 bo ma 4 cylindry i turbo lub Lmborghini R2 .86 ( tylko czy on jest dostepny w polsce ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Cześć anx w moim temacie "Jaki ciągnik kupić o mocy 60 70km" jest dużo odpowiedzi który lepszy i wydaje mi się że ten niewiele się różni, ładować to zależy jak kupisz MF to tylko JFStool bo one są sprzedawane przez Korbanka z ciągnikami i tam dobiorą najodpowiednejszy ładowacz, ja też się zastanawiam nad takim wariantem DF 67 lub 87 albo może MF 2435 bo w MF pomiar mocy że niby 76KM ale to wg ISO czyli dosyć zawyżone a w DF wg ECE R24 z włączonym wentylatorem 67KM to przy tych samych pomiarach to MF jest max 3KM mocniejszy ale z tego co ja mam wywiad to DF-a największa zaleta to motor bo max obroty to 2400/min a moc nom. jest przy znacznie mniejszych dost4ębna bo w zakresie 1800 - 2200 /min czyli nie trzeba go żyłować a moment obrotowy też jest strasznie wysoki bo 260Nm przy od 1400 do 1600obr/min a MF 2435 czyli niby mocniejsza maszyna bo piszą 76KM a max. moment obrotowy to zaledwie 235Nm i przy wyższych obrotach bo 1600obr/min pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@krzysiu

 

dzieki za podpowiedz , fergusona juz ogladalem cena z dodatkami ( klima , siedzonko pnelmatyczne , rewers , ehr ) wysoka :rolleyes: mozna taniej miec MF 5435 ze skrzynia dyna-4 i z tymi wszystkimi dodatkami , tyle ze on jak dla mnie ma za duze gabaryty

 

DF Agroplusa jescze na zywo nie mialem okazji widziec

 

 

a co sadzisz o tym Lamborghini R2 ( u nas chyba jeszcze nie dostepny , bo wydaje mi sie ze on zastapi Lampo ) a to przeciez to samo co DF a cena chyba bardziej atrakcyjna

 

 

pzdr Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja to robie wywiad narazie ale raczej wychodzi mi że w tej mocy to DF jest najlepszy a niby to samo co Same czy Lampo ale są różnice np. skrzynia 5 biegowa, lepiej wyciszona kabina, troche schludniejszy w środku jak zobaczysz tego DF to powiedz który lepiej ci się widzi czy MF lub DF bo jeszcze jest taki mały NH TN75DA 3cyl turbo (zgrabniutki i niski) ale chyba słabszy niż te wcześniejsze. Mnie osobiście Lamborghini R2 czy Lampo nie podchodzą bo są to jednak tańsze ale uboższe traktorki owszem podobne. Nie znam się na Lampo ktoś mi powiedział że ma 20biegów na 10 a w DF jest w standardzie 30 na 15 tylko ciekawe czy każdy bieg idzie do tyłu włączyć i jedzie tylko jakieś pod obciążeniem nie jadą czy niektóre są blokowane.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

R2 juz taki tani nie jest a w Lampo tez jest skrzynia 5 biegowa.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

dla mnie to terz przyszlosciowy zakup , rozgladam sie narazie , lepiej wczesniej niz pozniej na hura

 

nie wiem czy mysle dobrze ale jakos trzy cylindry do mnie nie przemawiaja , wolałbym cztery chodz pewnie 3 spali mniej bez wielkiego obciarzenia , ale 4 za to odwdzieczy sie rowniejsza praca i stabilniejsza moca :rolleyes:

 

myslalem tez o DF Agroplusie 77 ale on nie ma turbinki , turbo ma 67 ( 3 cylindry ) i 87 ( 4 cylindry ) - ten ostatni jak dla mnie troche za mocny no ale ...

 

fergusony generalnie sa nienajgorzej wykonane ,

 

wiecie moze gdzie produkuja MF serii 2400 a gdzie DF Agroplusa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a po co ci 4 gary na 8ha ziemi? człowieku daj żyć, nie szkoda kasy? ja bym kupil jakies zgrabne 60km w 3 garach i zaoszczedzil duzo na paliwie a dodatkowo roznice w cenie 60 a 80km przeznaczyl na jakies lepszy wyposazenie albo na inne maszyny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@yacenty

 

pewnie i masz racje ale jak beda te 3 gary pracowalo z turem i obciazeniem 1,5 t ? no i moze ziemi sie uda kiedys dobrac i okaze sie ze mocy by sie przydalo , a sprzedawac za 5 lat bylo by szkoda , mysle potrzymac ten traktorek conajmniej z 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

o widzisz Yacenty napisał całą prawde dzisiaj gadałem z gostkiem co zna się na silnikach to mnie doradził 3cyl. bo wogóle nie ma co porównywać w spalaniu choćby moc była podobna a dzisiejsze 3 są tak wykonane że jest ok ja widzę że kupię jakąś marke ale 3cyl bo będe pracował ponad 1000mth rocznie i w tym systemie to na różnicy w paliwie to po 4 latach mi się bardzo dużo kasy zostanie a do ładowacza to nie ma wogóle różnicy 67 a 87 już uzasadniam bo w gabarytach traktora to tylko 12cm jest dłuższy i 100kg cięższy a reszta podzespołów ośe jezdne napęd skrzynie są identyko no jeszcze standardowe opony są szersze a tu za dopłatom mi te co w 87 założom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@krzysiu musze to przemyslec

 

orjetujecie sie u którego sprzedawcy w wielkopolsce ( okolice leszna i poznania )mozna obejrzec i posłuchac DF Agroplusa na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varlok    0

Witam. Ja też chcę sobie kupić fergusona 2435. Może ktoś wie ile on kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

ceny 2435

 

 

wersja podastwowa ze 31-32 tysiace euro netto a wypasiona 37-38 tys euro netto :rolleyes: ( klima ,ehr , pneumatyczne siedzenie , dolny zaczep, zaczep automat ,wydajniejsza hydrałlika , rewers bez sprzegla )

 

 

u korbanków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@anx Według mnie to gdyby ciapek miał tura o dzwigu 1,5t to by Ci wystarczył.

 

Przecież przy widlakach są silniki od c-330 i palete o masie 1,5t podnosą.

Masz 8 ha więc na co Ci ciągnik osiemdziesięcio porokonny.

Szkoda kasy na duży ciągnik który nie będzie wykożystany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj