Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 listopad 2010 - 22:27

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? co do łamanego dyszla to widziałem podst w którymś temacie na AF gzdzie ktoś pisał że ma taką przyczepe jak ja albo podobną (niepamiętam) z dyszlem łamanym ale na śruby żymskie zamiast siłowników i to było fabryczne rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 02:31
  •  

#102 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:43

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? To może służyć tylko do ustawienia zaczepu względem wysokości zaczepu w ciągniku. Ja przy siłownikach mam gwint na których mam trochę regulacji.

No ale tego się nie reguluje przed wjazdem na pryzmę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#103 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:00

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? oczywiście że przed wjazdem na pryzme sie nie reguluje takiego zaczepu

#104 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:01

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? No właśnie. To nie jest żaden łamany zaczep tylko sztywny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#105 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:05

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? no w sumie jakby tak na to patrzeć to rzeczywiście nie jest łamany masz rację

#106 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 00:37

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Przyczepa zbierająca o ile jest z nożami to po prostu cudo techniki jestem zachwyconą swoją (claas sprint 330s) mimo ze jest to ulepszony stary model to nie zamienię pracy z nia na żadną inna zarówno do transportu kukurydzy czy sporządzania sianokiszonki, dzisiaj walczyłem z balotem po zmiennokomorowej prasie bardzo długo trawa byłą i żebra mi się w supełki powiązały zanim rozniosłem na koryta(niestety taka obora że murze przenosić z korytarza na żłoby) po przyczepie przywiozę sobie wycinakiem załaduj na taczkę wyrzucę , czyli lekko łatwo i przyjemnie, robiłem baloty wiele lat mam cały sprzęt do tego swój, ale kupiłem zbierającą i nie wrócę już w dużej ilości do balotów może trochę żeby kolejnej pryzmy nie robić. Nie pisze tego dlatego żeby się chwalić co to ja nie mam , bo mam małe gospodarstwo( w zasadzie to tata ma, nie jest na mnie, może kiedyś), ale skoro jest taki temat to pisze to dla kolegów rolników, aby nie tracili zdrowia, i oszczędzali pieniądze cięzko zarobione, jeśli macie możliwość kupcie przyczepę, jeśli nie to próbując korzystać z usług znajomych, tylko nie baloty, jeśli możecie to uciekajcie z tego bo to zabici człowieka jest zarówno czasowo jak i zdrowotnie. Pozdrawiam arek

#107 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 09:43

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Popieram cię kolego ja również wole prace z pryczepą ponieważ jest szybciej, taniej i jak już napisałeś lepiej jest obdawać krówkom :lol: . W tym roku kupuję drugą przyczepę samozbierającą.

#108 Share baxiu290

baxiu290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:36

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? ja też muszę się pochwalić :lol:
ja mam claas sprit 335s i jest to świetna maszyna i robi się o wiele lepiej niż z prasa ;)
ale jest z pół rotorem i dlatego chcę sobie kupić class sprint 4000s z pełnym ;]

#109 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:02

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? praca z płnym rotorem to bajka tylko szumek słychać a i prędkość pracy z przyczepą na pełnym rotorze może być też wyższa a przedewszystkim materiał jestcały czas równomiernie podawany nie ma żadnego szarpania przy dobijaniu do pełnej przyczepy poprostu super sprawa ;)

#110 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2010 - 19:13

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Jeśli nie ma znaczenia czy tandem czy bliźniaki to po co robią pojazdy z tzw. "psim chodem"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 15 listopad 2010 - 19:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? A może ktoś powiedzieć ile kosztują tkie przyczepy, najlepiej nowe i mała tak dla kilkunastu krów.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#112 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 22:39

Jeśli nie ma znaczenia czy tandem czy bliźniaki to po co robią pojazdy z tzw. "psim chodem"

Ale przecież psi chód jest po to aby nie maszyna nie ubijała w jednym miejscu ziemi.

bullet_black.png

#113 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 23:08

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dokładnie żeby nie ubijała w jednym miejscu ziemi czyli żeby masa pojazdu (przyczepy) była rozłożona na jak największej powierzchni a więc żeby zmniejszyć nacisk na podłoże. O to właśnie chodzi przy zawieszeniu typu tandem aby zmniejszyć nacisk osi na podłoże poprzez rozłożenie go na większej powierzchni i w efekcie koła mniej się zapadają.

#114 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:45

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? No właśnie mi o to chodziło żeby nie ugniatały w jednym miejscu. ;)

#115 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:35

A może ktoś powiedzieć ile kosztują tkie przyczepy, najlepiej nowe i mała tak dla kilkunastu krów.

Kolego nie wiem czy jest sens kupować mowa bo są to kwoty grubo powyżej 100 tys, a do 20 tyś można mieć naprawdę piękna maszynę która, jak kolega mówi na kilkanaście sztuk spokojnie wystarczy i nie będzie generować kosztów tylko oszczędności a o to Nam przecież chodzi, prawda?

#116 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:17

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ja mam krone hs 24 (bardzo rzadka ) i c360 po górkach i pagórkach 25 kubików ładowność 3,5 t ale upycham tak że jest pewni z 4,5t przy wywalaniu jest tak zbite jak kostka po prasie claas ale ogólnie dobra i nie narzekam bo mi się tylko linka przetarła i urwała i klin wypadł od wału do przesuwania podłogi ale ogólnie dobra ;[

#117 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:29

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Mam Pottinger Siloprofi z 1989 roku i Pottinger Europrofi z 2010. Obie przyczepy bardzo fajne. Za Siloprofi jakieś 5 lat temu daliśmy ok 20 tysięcy zł, a za Europrofi ok 40 tyś euro, ale to jest nówka. Na prawdę super sprzęt. Obie chodziły przy kukurydzy, robota szła pięknie. Walce super dywanik robią :rolleyes: Zielonkę robiliśmy tylko nową, zastąpiła starą. Na razie nie robimy na dwie przyczepy. Po prostu silos by się przydał, a jak się robi w pryzmę, to byłby problem z ugniataniem. Jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem!

#118 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 grudzień 2010 - 00:06

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? ja pracuje claas quantum 5500 przyczepa jako tako fajna szybko się nią pracuje i jest dobrze wyważona
niestety ma sporo niedociągnięć technicznych np zbyt miękkie palce podbieracza które się wyginają czy smarowanie centralne
wiec jako nowy produkt nie polecam sam z chęcią przesiadł bym się ta potingera Jambo ulb Lely
dodam ze zbieram na jeden pokos od 30 do 60 ha 1-2 dni

#119 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 01:49

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Mengele LAW360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 07:48

ja pracuje claas quantum 5500 przyczepa jako tako fajna szybko się nią pracuje i jest dobrze wyważona
niestety ma sporo niedociągnięć technicznych np zbyt miękkie palce podbieracza które się wyginają czy smarowanie centralne
wiec jako nowy produkt nie polecam sam z chęcią przesiadł bym się ta potingera Jambo ulb Lely
dodam ze zbieram na jeden pokos od 30 do 60 ha 1-2 dni

Możesz mi powiedzieć jak wykonujecie kiszonki z traw? Po jakim czasie od ścięcia jest trawa zbierana? Ile przyczep przy tym pracuje? Silosy czy pryzma? Jak daleko masz łąki? W jakich kawałkach? W ogóle wszystko :rolleyes: U mnie jedną przyczepą żeby zebrać 20ha przez 3 dni to trzeba się nieźle sprężać. A wszystkiego jest 40ha