Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 19:40

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? radzio da radę, ona nie jest wcale taka duża tylko ma bardzo szerokie koła ;) , problemy z wjazdem na pryzmę to mogą być przy kukurydzy, wchodzi więcej niż 8 ton i za to pewnie leko ośki podgięte (niech spuszcza z ceny) i rotoru nie ma tylko podajnik grzebieniowy (tez niech spuści za oszukanie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 06:58
  •  

#42 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 14 marzec 2009 - 19:43

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ladnie ta przyczepa wyglada.. ale moze byc tak ze nie robila duzo ale w ciezkiej trawie i wizualnie jest ladna ale liczy sie technicznie! Wiec jak poprzerzednik pisze sprawdz te najwazniejsze elementy .. czy niema luzow na lozyskach w tym wiertalocie z tylu choc nie powinno byc.. i czy dziala wszystko .. silowniki sterownik itp.

#43 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 14 marzec 2009 - 19:51

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Podajnik chodzi i podaje a rotor sie kreci i wpycha ;) jak sie pomylilem to niech ktos poprawi ;) ja mam rotor w prasie to sie kreci i przepycha przez noze lub jak wylacze nie...

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:08

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Podajnik grzebieniowy ma te grzebienie przeważnie 4 i się kręci ale one wysuwają się i chowają i działa to cyklicznie jeden "łapie" a drugi "kończy/upycha" ale cyklicznie na małych obrotach to czuć ale to nie pszeszkadza jedynie tulejki trzeba wymieniać (kiedyś)

Rotor ma spiralnie te "wypustki" i działa ciągle jeden kończy złapie to drugi już złapał (nie ma tulejek do wymiany)tu dobrze widać rotor (6 zdjęcie)

#45 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:09

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Lepszym wyjsciem jest przyczepa DF ze wzgledu na rotor i dużo lepszą jakość od mengele (słaba stal , powłoka lakiernicza ,delikatna rama) pozatym czesci do DF sa w miare tanie i łatwo dostepne .Mam w gospodarstwie Pottingera Siloprofi z 1994r 33 noże tandem walce dozujące hydrauliczne sterowanie .Współpracuje z MF 1014 (95KM) i kompletem noży moc jest wystarczjąca pod warunkiem ze pryzma nie jest zbyt wysoka i dobrze ujerzdzona

ja bym polemizował ze słabą jakością Mengelek...u mnie chodzi Mengele 350 z Belarusem 820 i jakos nie zauważyłem ani słabości ramy, ani powłoki lakierniczej; odpukać przez trzy lata nic nie siadło, mimo że przyczepa lata ma :blink:

ps. znajomy targał tym samym modelem kukurydze z pola na pryzmę, i przednią oś wyrwał...ale to raczej kwestia tego, że kuku zielona, sypał pełna przyczepę i wjeżdzał na wyskoką pyzme-cos puscic w koncu musialo ;P

#46 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 20:16

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? to ja sie tez dołańczam do pytania .. jaka przyczepe samozbierająca polecanie na tandemie do Zetora 5320 (chwilowo za rok bedzie z nia smigac Valtra N92). I na co należy zwrócić uwagę przy kupnie.. na nie całe 3-4ha żyta ozimego na kiszonke

#47 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 08:53

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Witam
Mam pytanie chciałbym kupic przyczepe samozbierajaca ale nie wiem jaka firme wybrac i na co zwrocic uwage przy kupnie, jeśli byscie mogli mi cos doradzic w tej sprawie.

Interesuje mnie przyczepa uzywana w cenie do 15tys najlepiej na tandemie. w tym roku Zetor 5320 bedzie z nia smigal ale to tylko w tym za rok bedzie do niej podczepiana Valtra N92 wiec myslalem o 8t ale czy Zetor (w razie klopotów moze mu pomoc MF 255) jakos sobie da rade z ta przyczepa przez ten jeden sezon .. duzo nie bedzie do zbierania ok 3-4ha żyta ozimego na kiszonke..

Czekam na wasze opinie i propozycje z gory dziekuje za rade ..

#48 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:10

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Jeden rok powinien dać rade najwyzej nie bedziesz ładował pełnej :) a na pryzme mozesz podjechać tyłem a wrazie czego MF popchnie... :)

I ponawiam pytanie jaką marke wybrać? :)
Ewentualnie nową tylko jaka firma?

Nie cytuj poprzedniego posta!!!

Edytowany przez wsk125ccm, 11 kwiecień 2009 - 21:15.

Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

#49 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:29

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? a jakiej fimy bedzie lepsza KRONE czy MENGELE?

#50 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:35

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Moim zdaniem lepsza będzie krone ponieważ jest to firma sprawdzona i renomowana na światowym rynku. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:47

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? z tych dwóch to na pewno krone chociażby z powodu łatwiejszego dostępu do części. Przyczepy Mengele są dość skomplikowane wystarczy popatrzeć na mechanizm napędowy wałów rozrzucających w tych przyczepach to już rodzi różnego rodzaju podejrzenia. Poza tym nigdy nie słyszałem o jakimś dilerze Mengele na terenie Polski który prowadziłby konkretny serwis od A do Z.

#52 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:19

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? tu chodzi o uzywana przyczepe wiec serwis byl by na podworku u wujka .. jak by cos poszlo to sami by grzebali.. na allegrto znalazlem dwie interesujace przyczepy na tandemie do Zetora...

http://www.allegro.p...4000_turbo.html
http://www.allegro.p...o_8_t_okaz.html

ta Krone jest całkim interesujaca bo ma z tego co pisze 32 noze a tak co patrzyłem to maja kolo 16-22 nozy cos w tym przedziale
a co sadzicie o przyczepach Pottinger

#53 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? mam pytanie do was .. pisałem to w innym temacie ale nikt mi nie odpisał wiec moze tu uzyskam jakas opnie na ten temat.
chodzi mi uzywana przyczepe samozbierająca .. jak by cos poszlo to sami by grzebali.. na allegrto znalazlem dwie interesujace przyczepy na tandemie do Zetora...

http://www.allegro.p...4000_turbo.html
http://www.allegro.p...o_8_t_okaz.html

ta Krone jest całkim interesujaca bo ma z tego co pisze 32 noze a tak co patrzyłem to maja kolo 16-22 nozy cos w tym przedziale
a co sadzicie o przyczepach Pottinger

przyczepa ma teraz chodzic z Zeotrm 5320 moze miec ciezko ale jak cos MF 255 mu pomoze a w nastepnym sezonie bedzie wspolpracowla z Valtra N92 wiec dlatego chyab jeden sezon wytrzyma Zetor.. a ma zbierac kiszonke z żyta okolo 3-4ha rocznie wiec mysle ze ta Krone 4000 turbo by nie byla taka zla czekam na wasze opinie

#54 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:58

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Spójrz że one mają 2 różne konstrukcje podbieracza krone-ciągany a mengele pchany. Niewiem jak ten pierwszy się sprawuje ale ten drugi ładuje na siebie i nawet szybko można jeździć

A tu masz
taką mam tylko jedna oś i połowe noży a i bez wałków. Zetor 7211 idzie na 2 w sianokiszonce i na dobrze ubitą pryzmę do 1,5 m wjedzie sam tylko pod koniec mniej ładuje
pottinger
class
Byś miał w czym wybierać

#55 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:59

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Krone czy Mengele czy Pottinger Mam pytanie jaka firma przyczep samozbierających jest z tych 3 najlepsza waszym zdaniem a moze jakas inna .. chodzi mi o przyczepe uzywana tak do 15tys. za jakimi modelami byscie proponowali mi sie rozejrzec najlepiej jak by była na Tandemie..

Czekam na wasze opinie ..

#56 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:03

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? "podbieracza krone-ciągany a mengele pchany" a mozesz wytlumaczyc mi roznice bo nie za bardzo sie orientuje w tym temacie .. i jak bys mogl napisac na co zrocic uwage przy kupnie ..był bym wdzieczny.. Class raczje ma drogie czesci .. a jak z dostepnascia do czesci do pottingera

#57 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:00

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? powiem tak: w przyczepie krone mam podbieracz ciągnięty a w prasie pchany (inne w prasach nie występują) różnicy w skuteczności zbierania nie ma, jedyny minus ciągnionego podbieracza to jego słaba widoczność podczas załadunku. Co do cen krone też potrafi dać w kość przykładowo głupia blacha na podbieracz kosztuje 100 zł. a nic wielkiego. Z częściami do pottingera jest stosunkowo łatwo cała sieć raitechu zajmuje się tymi maszynami.

#58 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 08:44

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? podbieracz ciągany ma taka zaletę że jak w o coś zahaczy to się złoży do tyłu, a pchany idzie do kasacji, ale niestety na ciąganym łatwiej się powiesić ponieważ jest dalej od ciągnika i na przewyższeniach może się ciągnik powiesić przez niego na zaczepie

#59 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 18:53

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ze swojego doświadczenia MENGEL-a

Edytowany przez adamlupus, 22 czerwiec 2011 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 18:56

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? ja mam mengel law 360 i tylko ze bez podbieraka i wożę nią kukurydze i bez zarzutów polecam lub claas tez mam