roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja ciągałem 7211 8t DF tandem i spokojnie dawał rade i z wjechanie na pryzmę nie było dużych problemów. I jak chcesz to pisz bo mam ją na sprzedanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

mnie interesuje taka powyżej 2002r do 80 000zł pottingera krone albo bergmana cos ok 35m3 40m3 do wspolpracy z pronarem 82SA i teraz jaką polecacie?


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na jaki areał???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

wszystkiego mam ok 50ha (łącznie z polami) ona będzie zbierać z ok 35ha

 

Nie piszemy posta pod postem,używaj opcji edytuj

Edytowano przez lysyrolnik

Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja bym Ci polecił przyczepę Jugosławską dobre są i tanie części do nich i jeszcze Claasa są dobre lecz już z naprawami gorzej ale lepsze na pewno wykonanie i lepiej robotę zrobi a nie jak Polska przyczepa


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

NIe jugosławianki nie. jakaś zachodnia z sterowaniem elektronicznym...


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik    0

Ja mam właśnie podobny problem mam Proxime 6441 i nie wiem jaką przyczepę wybrać myślalem o 8t ale nie wiem czy dam radę:). Chodzi mi o używaną ale wiadomo w dobrym stanie i przydałoby się jakieś fajne sterowanie a przy mniejszych raczej nie ma no i są mniejsze , oglądałem Krone 3500 turbo ale wydaje sie duża. Doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

powinna dac radę na łące, a jak na pryźmie pod koniec będzie stękac, to albo linka albo mniej ładowac...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik    0

własnie na pryzmę może jakoś bym wjechał, z zapietą sieczkarnią jednorzędową i z pełną przyczepą z nadstawkami metrowymi wjezdżałem. Ale łaki mam trochę nierówne i kiepski dojazd polnymi drogami. Do tego facet z którym rozmawiałem powiedział że ciągał taką 8t może będę ale może być za słaby na wom. Będę musiał coś wyszukać za jakis miesiąc.

 

znalazłem taką ale wolał bym coś koło 10tys

http://www.allegro.pl/item568361525_przycz..._37_8_ton.html#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Bartek19992 taka ogromniasta przyczepa do pronarka 82 km to uwazam ze lekka przesada.. do przyczepy 35 m3 to 100 km zeby pracowała z nalezna wydajnoscią ! Przeciez nie kupisz do ciapka 4 skibowego pługa.. Ja bym Ci radził sie skupic na firmie do której bedziesz mial dostepne czesci , serwis itp. Wszystkie te co wymieniłes to z wyzszej półki ale nie rozumiem tego faktu ze na 35 ha taka wieko przyczepe do 82 km <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

ja mysle ze tak// ale duzo tez zalezy czy noze nie sa tempe .. a tak powinien ciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Można wyjąc i naostrzyć jeśli jest jeszcze co ostrzyć. A kupno nowych to wydatek też nie mały...

 

ja też chcę kupić przyczepę samozbierającą do pronara 82sa:) i myślą o przyczepie krone,

np: o takiej http://www.allegro.pl/item583015511_przycz...an_6_36_gd.html

tylko zastanawiam się czy pronarek będzie dawał z nią rady..... co o tym myślicie??

 

Sprawdź czy nie ma luzów na nagarniaczach bo regeneracja to spory wydatek o raz czy działa pilocik. Pronarek puki pryzma będzie niska poradzi sobie z nią bez problemów, gorzej będzie na wysokiej. Jeśli zejdzie z ceny to bierz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

radzio da radę, ona nie jest wcale taka duża tylko ma bardzo szerokie koła ;) , problemy z wjazdem na pryzmę to mogą być przy kukurydzy, wchodzi więcej niż 8 ton i za to pewnie leko ośki podgięte (niech spuszcza z ceny) i rotoru nie ma tylko podajnik grzebieniowy (tez niech spuści za oszukanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ladnie ta przyczepa wyglada.. ale moze byc tak ze nie robila duzo ale w ciezkiej trawie i wizualnie jest ladna ale liczy sie technicznie! Wiec jak poprzerzednik pisze sprawdz te najwazniejsze elementy .. czy niema luzow na lozyskach w tym wiertalocie z tylu choc nie powinno byc.. i czy dziala wszystko .. silowniki sterownik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Podajnik chodzi i podaje a rotor sie kreci i wpycha ;) jak sie pomylilem to niech ktos poprawi ;) ja mam rotor w prasie to sie kreci i przepycha przez noze lub jak wylacze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Podajnik grzebieniowy ma te grzebienie przeważnie 4 i się kręci ale one wysuwają się i chowają i działa to cyklicznie jeden "łapie" a drugi "kończy/upycha" ale cyklicznie na małych obrotach to czuć ale to nie pszeszkadza jedynie tulejki trzeba wymieniać (kiedyś)

 

Rotor ma spiralnie te "wypustki" i działa ciągle jeden kończy złapie to drugi już złapał (nie ma tulejek do wymiany)tu dobrze widać rotor (6 zdjęcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2
Lepszym wyjsciem jest przyczepa DF ze wzgledu na rotor i dużo lepszą jakość od mengele (słaba stal , powłoka lakiernicza ,delikatna rama) pozatym czesci do DF sa w miare tanie i łatwo dostepne .Mam w gospodarstwie Pottingera Siloprofi z 1994r 33 noże tandem walce dozujące hydrauliczne sterowanie .Współpracuje z MF 1014 (95KM) i kompletem noży moc jest wystarczjąca pod warunkiem ze pryzma nie jest zbyt wysoka i dobrze ujerzdzona

 

 

ja bym polemizował ze słabą jakością Mengelek...u mnie chodzi Mengele 350 z Belarusem 820 i jakos nie zauważyłem ani słabości ramy, ani powłoki lakierniczej; odpukać przez trzy lata nic nie siadło, mimo że przyczepa lata ma :blink:

 

ps. znajomy targał tym samym modelem kukurydze z pola na pryzmę, i przednią oś wyrwał...ale to raczej kwestia tego, że kuku zielona, sypał pełna przyczepę i wjeżdzał na wyskoką pyzme-cos puscic w koncu musialo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

to ja sie tez dołańczam do pytania .. jaka przyczepe samozbierająca polecanie na tandemie do Zetora 5320 (chwilowo za rok bedzie z nia smigac Valtra N92). I na co należy zwrócić uwagę przy kupnie.. na nie całe 3-4ha żyta ozimego na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Witam

Mam pytanie chciałbym kupic przyczepe samozbierajaca ale nie wiem jaka firme wybrac i na co zwrocic uwage przy kupnie, jeśli byscie mogli mi cos doradzic w tej sprawie.

 

Interesuje mnie przyczepa uzywana w cenie do 15tys najlepiej na tandemie. w tym roku Zetor 5320 bedzie z nia smigal ale to tylko w tym za rok bedzie do niej podczepiana Valtra N92 wiec myslalem o 8t ale czy Zetor (w razie klopotów moze mu pomoc MF 255) jakos sobie da rade z ta przyczepa przez ten jeden sezon .. duzo nie bedzie do zbierania ok 3-4ha żyta ozimego na kiszonke..

 

Czekam na wasze opinie i propozycje z gory dziekuje za rade ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

Jeden rok powinien dać rade najwyzej nie bedziesz ładował pełnej :) a na pryzme mozesz podjechać tyłem a wrazie czego MF popchnie... :)

 

I ponawiam pytanie jaką marke wybrać? :)

Ewentualnie nową tylko jaka firma?

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!!

Edytowano przez wsk125ccm

Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj