Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#341 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:45

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? a czy new holland t5.115 z toną na przednim podnośniku poradzi sobie z claas sprint 5000? bo szukam przyczepy używanej za około 50 tysięcy na pełnym rotorze i nie wiem co wybrać:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 21:42
  •  

#342 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 październik 2014 - 06:36

Odnowie temat. Dzisiaj kończymy sezon sianokiszonki w balotach. Powiedzieliśmy że KONIEC! Nie ma to jak pryzma. Potrzebuje przyczepy za ok. 10 tys zł którą będę ciągał Renault 77.12 do zebrania będzie najprawdopodobniej 2 i 3ci pokos pierwszy z reguły robię na siano... Areał to 7,5ha x 2 pokosy... Przyczepa musi mieć koniecznie wałki z tyłu no chyba że by się ideał trafił bez wałków to ok ładowaczem się porozgarnia...  czy warto kupować tandem? Łąki mam suche i nie było problemu z przejazdem. Nie chciałbym kupować jakieś ogromnej przyczepy bo niekiedy chciałbym przywieść krową trawy...

#343 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:03

do takiego arealu krone turbo 5000 powinna Ci wystarczyc, to solidna maszyna, sam taka posiadam . z pryzm jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie robienia balotów, za dużo zabawy z tym i kosztu.

#344 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:46

Witam

Mam pytanie chce zakupić używaną przyczepe samozbierającą z 1988 mało zniszczoną T-010/1 i czy ta przyczepa bedzie się dobrze sprawować z ursusem c 330m

czy nie będzie to zamała moc?

#345 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:05

nie jest ona zbyt duża i ciężka więc na moje zdanie da radę, tylko z dobijaniem może być ciężko ale w sumie i tak to nie sprzęt do gigantycznych ilości siana :) ja mam większą czeską (już od lat nie używana pod dachem stoi) to 3p spokojnie sobie z nią szaleje także tutaj bym sie nie przejmował :)

#346 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:52

ok dzięki

#347 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:19

A z jakim biegim jechać i na jakich obrotach?

#348 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:43

no to to raczej w trakcie pracy najlepiej wypraktykować

#349 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:19

do takiego arealu krone turbo 5000 powinna Ci wystarczyc, to solidna maszyna, sam taka posiadam . z pryzm jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie robienia balotów, za dużo zabawy z tym i kosztu.

A tak z ciekawości mozecie mi powiedziec ile tak mniejwiecej wejdzie na taką przyczepe samozbierajacą bel sianokiszonki bo ładowność teoretycznie 8t. a przeschnieta sianokiszonka masa mozna przyjac 500kg. wiec bedzie tych 16 kule na takie przyczepie? jakos mi sie wierzyc nie chce :( 

Ogólnie przymierzam sie do kupna przyczepiki samozbierajacej takiej  do ok. 10tys. z rotorem tandem i własnie o łądowności ok. 8t. do ciagnika 85KM a dokłądniej Lambo R3 85 co o tym sadzicie?

I jeszcze mam takie małe watpliwośći dt. pryzmy wybierałbym to krokodylem pryzma na ZIEMI uprzednia słoma i na to sianokiszonka ale jak tak kilka razy pojezdze ciagnikiem to nie zrobie niezłego bajzru tj. błoto u czy konieczne wówczas bedzie silos? 

Kieruje sie kosztami bo jak wiadomo belki B. Duzo kosztuja wygoda jest ale ta cena mam do zbierania ok. 15ha w tym 4 ha lucerny oddalonej 10km (reszta tak do 3km). Dam rade to wszystko zwieść w ciagu 2-3dni w jedna pryzme? Co o tym sadzicie na powadznie mysle o Krone 5000 Turbo i Pontiger tylko z tego co słyszałem ten rotor to niby nie rotor taka jakby namiastka rotora ale mała spełnia swoje zdanie, Prawda?

#350 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 17:40

jak będziesz szukal przyczepy z pelnym rotorem żeby Ci sieczkę robila to chyba nie do ciągnika 85 koni, a jeśli już to będzie dostawal po d*pie i pochlanial sporo ropy, turbo 5000 jak ma sporo nozy zalozonych , sa ostre i nie za krótkie to potniesz wystarczajaca, zresztą kto powiedział ze musi być super pocieta? nikt jeszcze nie udowodnil ze sieczka 4cm jest lepsza od tej dluzszej, ludzie daja cala trawe z bel i tez jest ok, 10 ha lak ( zakładam ze trawa jest dobra), i przy tej odleglosci może być ciężko zwieść w ciągu 2-3 dni, nastepna sprawa, piojemnosc a ladownosc to sa dwie rozne sprawy, ladownosc ma 8 ton, i to nie oznacza ze tyle zmieścisz, mogę stwierdzić ze wezmie na nia od 2 ton,sporo podszuszonego, do ok 5 ton przewiedniejtej trawy. co do przelicznika na bele to zapomnij ze weźmiesz na nia więcej niż rownowartosc 6 bel, a bardziej bym oscylowal na 5 sztuk, może jak będziesz dobrze sterowal tasma posowu i dobijal az ciągnik będzie przygasal to może uda Ci się troszkę więcej wziasc. przyczepa ma mala pojemność .  jedyne plusy to bezawaryjność , szybki montaż i demontaż nozy, i male zapotrzebowanie na moc,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:57

przyczepa samozbierajaca nie mam zamiaru drogić ten trawy na sieczke tylko zastanawia mnie to czy te noze choć troszke potną po wiadomo zawsze lepij jak jest nie az takie długie wszystko z umiarem nie za długie nie za krótkie :)

=co do tej trawy z owego areału to jest różna ale rewelacji nie ma w tym roku dojdzie jeszcze pare hektarów traw/ łąki torfowe/ (9ha=130bel =pierwszy i drugi pokos)

=lucerna z tych 4ha powinna byc b.ładna i licze na 3pokosy minimum w sezonie (bede siał w tym roku :) ) tylko ten dystans 10km :( ale karma jak sie patrzy dla bydła mlecznego 

Całe rozpoczecie tematu z mojej strony wynika z oszczedności jak uważasz/acie czy rzeczywiscie on jest tak duzy jak licze :

prasa NH BR60xx bele 130x120 z rotorem płace dobremu znajomemu po 10zł/szt

owijarka mam swoją ale za owiniecie licze tak z 5zł/sz

folia ok. 10zl/szt

a wiec 25zl/szt. w moim przypadku ok. 300szt.x25zł=7500zł wiec SPORO a taka przyczepa teoretycznie zwróci sie w półtora sezonu (cena ok.10tys)

Tylko ten czas zwózki i dystans :( albo podzielic lucerka osobno i trawa osobno w dwie rózne pryzmy

jak uważasz 

nightmare jest sens?

#352 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? nie tezeba dzielić tylko lucerke na dół a trawe na gorze. i dobrze to przykryć i będzie piękna kiszonka.

#353 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:34

a czasowo podołam wyzwaniu ? podkreślam znaczna odległość

#354 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 18:31

jak droga dobra i ciągnik 40km h to można obracać, ale przy takiej odleglosci postawiłbym na bardziej pojemna przyczepe,  możesz tez smialo robic na dwie pryzmy, ja robie z 4-5 ha pryzme i jest w miare spora, starcza na  2 miesiące dla 30 szt bydla

#355 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 11:53

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? spokojnie da rade, u mnie w okolicy trzydziestkami ciągali .

#356 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 18:42

Witam,

Również jestem zainteresowany zakupem przyczepy samozbierającej do zbierania podsuszonej zielonki na kiszonkę. Myślałem nad taką

http://olx.pl/oferta...html#77afad2439

ale nie wiem czy C-360 da sobie z nią radę, chociaż w przyszłym roku planuję kupić większy ciągnik coś ok. 80 KM.

Druga sprawa jak taka przyczepa może zachowywać się na mokrych łąkach? Czy nie będzie się zbytnio zapadać?

Może lepiej kupić coś mniejszego jak np.:

http://olx.pl/oferta...html#725128e8fe ??

Dodam, że nie będę zbierał z dużego areału do kilku ha, a łąki mam blisko domu.

Proszę o jakieś porady, bo niestety nie miałem nigdy do czynienia z tymi maszynami.

#357 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 06:14

jugosłowianka to sprzęt typowo do suchego siana także tutaj to nawet nie ma się nad czym zastanawiać

#358 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 09:24

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? jugoslowianka nie potnie trawy to raz, dwa ze bardzo mało pojemna. Jeśli przyczepa ma mieć mechanizm wyrzucający to najlepiej jak by była na tandemie, zwłaszcza przy podmokłych lakach. Jeśli laki blisko i nie duzy areal to spokojnie starczy przyczepa na jednej osi bez walkow, wygodniejsza, obrotniejsza i lzej na pryzme wjezdzac. Wydaje mi się ze przyczepa typu krone 2800 lub 3200 bylaby najlepszym rozwiązaniem, sam wzielem krone 5000 i troszkę zaluje, bo to kawal ciężkiej klody, a pojemność podobna do 3200, 3200 ciagal by spokojnie maly ciągnik, a do 5000 trzeba już więcej mocy, pusta wazy ok 4.5 tony

#359 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:14

A z tych dwóch:

http://olx.pl/oferta...html#77afad2439

http://olx.pl/oferta...html#e28caedbb4

która będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na moc, która będzie lżejsza i czy te wałki roztrząsające, które ma Fahr są bardzo przydatne?

Jak ocenicie te dwie oferty, myślicie, że są warte uwagi (oczywiście to zależy od stanu, którego nie da się zobaczyć ze zdjęcia, ale tak po ogłoszeniu)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 19:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? jak będziesz chciał przywieść suche siano lub slme to te walki będą przeszkoda, do sianokiszonki przy niedużej ilości sa zbędne, rozpruszaja siano ze ciężko później w to wjechać. co innego jak ktoś robi pryzme z kikunastu ha, min 20 m dluga wtedy cienkie warstwy wyrzuca. wszystko zależy ile mozy zalozysz do tych przyczep, do krone jak zalozysz co drugi czyli 18szt to c360 nie będzie za mocno obciazona, zdecydowanie deutz przy tej samej liczbie nozy będzie potrzebowal większej mocy . maja inny mechanizm nagarniajacy trawy na noze. w krone jest szybki i latwy montaż i demontaż nozy. zdecydowanie brałbym krone, ta na zdjęciu wygląda ok.