roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

"mengele garant 540/2 vs krone titan 6/36"

tak jak w temacie , maszyna bedzie pracowała z 100 konnym zetorem byłem zwolennikiem krone aczkolwiek trafiła mi się okazja na mengele i teraz nie wiem co robić ? Najbardziej boję się o rotor ...żebym nie kupił i się okaże że będzie maszyna stała , na co zwrócić uwagę przy kupnie ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Znajomy ma podobna a nawet większą. Pracuje z nią NH T 6010 lub LAMBO R4 105. Bardzo sobie chwali. W tej samej wiosce jest taka sama i jeździ z nią zetor 12145. Działają bardzo lekko. Nawet na 2 metrową pryzmę nie ma mniejszych problemów.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Powiedzcie mi Panowie czy polska przyczepa samozbierająca T- 055 kunów będzie dobrze zbierała zieloną trawę??


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jeśli pobierak jest kompletny to będzie zbierac, ale nie polecam tej przyczepy, zbyt delikatna do zbierania i wozenia zielonek, praca z nozami odpada, pomomo ze jest opcja zamontowania 5 nozy, lepiej dorzucic i wziasc jakas zachodnia przyczepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
Napisano (edytowany)

http://allegro.pl/pr...82910257.html

 

Co sądzicie o takiej przyczepie?? Gdzies na af czytalem pare niepochlebnych opini o tej marce ale to byl stary temat....nic nie pisze o rotorze wiecie cos o tym?? Nigdy nie pracowałem takimi maszynami i zabardzo sie nie znam. Prosze o odpowiedz bo trawa niedlugo :D

 

Link nie zawsze działa chodzi o przyczepe MENGELE LAW 360 SUPER QUATRO.

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja ma podobna przyczepe tylko ze super garant 35 noży tnących (do wymiany z 25) 3 sezony juz ja mam i nic sie nie dzieje jak noże sa naostrzone to z 2 ha ladna sieczka jest a pozniej wiadomo. musze cos wymyślic z blokadą ich bo za lekko sie otwieraja. ja za moja dalem 17 tys z tym ze bez faktury 1992 rok i nie wiem dlaczego pisza ze maja slabe ramy ja tam woze kuku nia tez i nic sie nie dzieje. Ja jestem zadowolony z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody456    2
Napisano (edytowany)

która z nich jest lepiej wykonana, jakość=cena, ma tańsze części, prostrza w obsłudze, wydajniejsza itd. przez cały rok zbierze łącznie 120ha i może trochę usług, ciągnik do niej ma 115km, najbardziej spodobały mi się jak na razie:

- krone ax 280gd

- lely tigo 50rd

- pottinger faro 4000d

- claas quantum 4700s

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pottingerem kukurydzy nie radziłbym wozić z racji małej ładowności, słyszałem też, że jakość mocno spadła ostatnimi czasy a szczególnie łańcuchów przenośnika(podobno rozciągają się na potęgę). + jest taki że ma 25 m3 także będzie lżej dla ciągnika. Jako jedyna z pośród czterech ma znacząco mniej noży w stosunku do szerokości podbieracza więc zetnie ci TEORETYCZNIE dłużej. Nie wiem jaka prędkość wałka.

Claas, fajna przyczepa, jakoś niczego sobie ale twój traktor będzie do niej stękał.(prawie 30 m3). Nie wiem jaka prędkość wałka.

Lely, duża ładowność, jakość dobra, lecz niestety wałek na 1000 obr/min i twój traktor może mieć problem, szczególnie jak natrafi na ciut mokrzejsze.

Krone, wałek 540 obr/min także traktor się nie zmęczy zbytnio, jakość dobra lecz cena będzie większa, porównywalna zapewne z lely, dość duże opony w standardzie(to samo w lely).

 

Wybór należy tylko do ciebie, części do krone i lely będą droższe, do claasa i pottinger trochę tańsze, przyczepa też tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy new holland t5.115 z toną na przednim podnośniku poradzi sobie z claas sprint 5000? bo szukam przyczepy używanej za około 50 tysięcy na pełnym rotorze i nie wiem co wybrać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowie temat. Dzisiaj kończymy sezon sianokiszonki w balotach. Powiedzieliśmy że KONIEC! Nie ma to jak pryzma. Potrzebuje przyczepy za ok. 10 tys zł którą będę ciągał Renault 77.12 do zebrania będzie najprawdopodobniej 2 i 3ci pokos pierwszy z reguły robię na siano... Areał to 7,5ha x 2 pokosy... Przyczepa musi mieć koniecznie wałki z tyłu no chyba że by się ideał trafił bez wałków to ok ładowaczem się porozgarnia...  czy warto kupować tandem? Łąki mam suche i nie było problemu z przejazdem. Nie chciałbym kupować jakieś ogromnej przyczepy bo niekiedy chciałbym przywieść krową trawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

do takiego arealu krone turbo 5000 powinna Ci wystarczyc, to solidna maszyna, sam taka posiadam . z pryzm jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie robienia balotów, za dużo zabawy z tym i kosztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie chce zakupić używaną przyczepe samozbierającą z 1988 mało zniszczoną T-010/1 i czy ta przyczepa bedzie się dobrze sprawować z ursusem c 330m

czy nie będzie to zamała moc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie jest ona zbyt duża i ciężka więc na moje zdanie da radę, tylko z dobijaniem może być ciężko ale w sumie i tak to nie sprzęt do gigantycznych ilości siana :) ja mam większą czeską (już od lat nie używana pod dachem stoi) to 3p spokojnie sobie z nią szaleje także tutaj bym sie nie przejmował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

do takiego arealu krone turbo 5000 powinna Ci wystarczyc, to solidna maszyna, sam taka posiadam . z pryzm jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie robienia balotów, za dużo zabawy z tym i kosztu.

 

A tak z ciekawości mozecie mi powiedziec ile tak mniejwiecej wejdzie na taką przyczepe samozbierajacą bel sianokiszonki bo ładowność teoretycznie 8t. a przeschnieta sianokiszonka masa mozna przyjac 500kg. wiec bedzie tych 16 kule na takie przyczepie? jakos mi sie wierzyc nie chce :( 

Ogólnie przymierzam sie do kupna przyczepiki samozbierajacej takiej  do ok. 10tys. z rotorem tandem i własnie o łądowności ok. 8t. do ciagnika 85KM a dokłądniej Lambo R3 85 co o tym sadzicie?

I jeszcze mam takie małe watpliwośći dt. pryzmy wybierałbym to krokodylem pryzma na ZIEMI uprzednia słoma i na to sianokiszonka ale jak tak kilka razy pojezdze ciagnikiem to nie zrobie niezłego bajzru tj. błoto u czy konieczne wówczas bedzie silos? 

Kieruje sie kosztami bo jak wiadomo belki B. Duzo kosztuja wygoda jest ale ta cena mam do zbierania ok. 15ha w tym 4 ha lucerny oddalonej 10km (reszta tak do 3km). Dam rade to wszystko zwieść w ciagu 2-3dni w jedna pryzme? Co o tym sadzicie na powadznie mysle o Krone 5000 Turbo i Pontiger tylko z tego co słyszałem ten rotor to niby nie rotor taka jakby namiastka rotora ale mała spełnia swoje zdanie, Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak będziesz szukal przyczepy z pelnym rotorem żeby Ci sieczkę robila to chyba nie do ciągnika 85 koni, a jeśli już to będzie dostawal po d*pie i pochlanial sporo ropy, turbo 5000 jak ma sporo nozy zalozonych , sa ostre i nie za krótkie to potniesz wystarczajaca, zresztą kto powiedział ze musi być super pocieta? nikt jeszcze nie udowodnil ze sieczka 4cm jest lepsza od tej dluzszej, ludzie daja cala trawe z bel i tez jest ok, 10 ha lak ( zakładam ze trawa jest dobra), i przy tej odleglosci może być ciężko zwieść w ciągu 2-3 dni, nastepna sprawa, piojemnosc a ladownosc to sa dwie rozne sprawy, ladownosc ma 8 ton, i to nie oznacza ze tyle zmieścisz, mogę stwierdzić ze wezmie na nia od 2 ton,sporo podszuszonego, do ok 5 ton przewiedniejtej trawy. co do przelicznika na bele to zapomnij ze weźmiesz na nia więcej niż rownowartosc 6 bel, a bardziej bym oscylowal na 5 sztuk, może jak będziesz dobrze sterowal tasma posowu i dobijal az ciągnik będzie przygasal to może uda Ci się troszkę więcej wziasc. przyczepa ma mala pojemność .  jedyne plusy to bezawaryjność , szybki montaż i demontaż nozy, i male zapotrzebowanie na moc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj