Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#221 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:11

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? nie chce mi się szukać z wałków (siana czy zielonki) material ten pobierany jest podbieraczem i odbierany rotorem w nowych dużych maszynach rząd 4 do 6 takich jakby palców (zaspawanych)wrzuca je na pakę po drodze tnąc a w starszych byly grzebienie ruchome na korbowodach bo się chowały a w jeszcze starszych jugosłowianka jest jeden grzebien podzielony na 2 prawy i lewy albo też na łańcuchu te grzebienie są

każda nada się do zielonki i do siana kwestia ładowności miałem jugosłowiankę to z 1 metr wchodziło zielonki a dalej sprzęgło charczało chociaż jak miałem wałek bez sprzęgła to do końca burtów metalowych wchodziło ale długo by pewnie nie pochodziła (a ja miałem tylko 1 ha/rok )i z 330

noze zawsze możesz wyjąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 13:52
  •  

#222 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? kolegoKafar85 tak jak pisałem w każdej można wyłączyć noże i nie będzie cięła co do podawania paszy to będzie zbita dużo bardziej niż ręcznie następnie ta co podałeś na końcu nada się do zielonego a czy będzie lepsza czy gorsza to nie wiem bo z takom nie miałem do czynienia ale ta co ci podałem to z niej byś był zadowolony a te wałki z tyłu to nie rotor tylko walce dozujące majom za zadanie rozwalić materiał na pryzmie abyś nie machał tyle widłami pozdrawiam

#223 Share Kafar85

Kafar85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:01

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzięki kolego ysy.
Mam już trochę większe pojęcie i obeznanie. Zastanowię się jeszcze nad tym wszystkim, a może uda mi się jakiegoś sprzęta zobaczyć w akcji.
PS Czy Ty jesteś z Poznania?

#224 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:55

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Przenosze do Zielonkowych
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#225 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 22:47

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Też zwrócę się o pomoc w pomocy doboru przyczepy. Szukam czegoś co bez problemów wspólpracowałoby z JD 6430. Jakiej objętości i ładowności przyczep szukać? W jakie wyposażenie warto zainwestować oraz jaką markę najlepiej wybrać. Na razie dopiero przymierzam się do zakupu więc nie wiem czy bedzie to nowa przyczepa czy używana (jeżeli już to nie starsza niż 6 lat)

#226 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 08:17

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? no to mam kilka pytań ciągnik ile ma kuca 6 czy 4 jak daleko wozisz ile cha no i jak ma być pocięte i wałki czy bez, ewentualnie jaka kasa do wydania

#227 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 09:05

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? 125 KM w 4 cylindrach. Transport z maksymalnie ok 5-6 km. Dobrze by były wałki. Co do kwoty do wydania to jak na razie budżet nie jest określony chce się zorientować trochę w cenach i możliwościach jakie dają poszczególne firmy i co byłoby najlepiej wybrać.
Dobrze by było gdyby przyczepę dało się przystosować do przewozu kiszonki z kukurydzy.

#228 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:22

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? jak zwykle najważniejsza będzie cena za 6 letnią taką w miarę dobrą musisz szykować jakie 100/150tysięcy a na nową taką z średniej pułki jakie 50 tysięcy neto ale EUR co do ciągnika jakie 30 din da radę tylko jak najszersze opony to lekko chodzi czym węższe tym ciężej szczególnie przy wierzdzaniu na pryzmę i na podmokłym terenie a kukurydze możesz każdą wozić bez problemów

#229 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 14:29

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? A jaką markę byście polecili Claas Lely Pottinger ? Jakie są różnice miedzy nimi oczywiście poza ceną ?

#230 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:37

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? w lely tigo to jak stara przyczepa mengele, zmienione troche ułożyskowienie przy rotorze i przekładnie w kapieli olejowej zastosowano, i wzmocniono rame przyczepy wszystko na plus, to jest udoskonalona mengelka, i z tych nowosci to nawet siedzi podbieracz bezkrzywkowy. Przymierzalem sie do kupna, jednak wybrałem prasę lely welger, teraz troszke zaluje, prasa za***ista klasa sama w sobie ale przeliczajac koszty zrobienia paszy , po tym sezonie przekonalem sie ze przyczepa i pryzma to duzo pieniazka zostało by w kieszeni a tak...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:47

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? na 15 ha dwa pokosy przykryłem folią za 350 zł

#232 Share GRZESIEKL

GRZESIEKL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:10

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Witam wszyskich. Chciałem was zapytac o przyczepe firmy BERGMANN. Konkretnie o tą http://moto.allegro....588134722.html. Co o niej sądzicie i czy da się do tego kupic części. Byłem oglądac. Wygląda i pracuje obiecująco. pozdrawiam

#233 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 18:40

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Którą wybrać Claas Cargos 9500 czy Pottinger Jumbo 7210? Bo na wiosne planujemy mały zakup.

#234 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:06

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? miałem ten dylemat rok temu i padło na krone mx i po sezonie warta polecenia

#235 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 14:56

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Mamy już prasoowijarkę Krone i teraz chcemy coś z innej firmy :D Prasoowijarka chodzi jak na razie bez zarzutu ;p

#236 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 20:29

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? zwróć uwagę na zapotrzebowanie mocy bo wszystkie firmy odpadły praktycznie z tego powodu pozdrawiam

#237 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 22:04

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? najlepiej brać maszyny z tej samej firmy to można wynegocjować większe upust jeśli zawsze się kupuje w tym samym miejscu, każda przyczepa ma swoje wady i zalety więc bierz która bardziej ci odpowiada, ja kupiłem używaną MENGELE i jestem z niej zadowolony
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#238 Share tomek1996

tomek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacja:25 km od Łap, 20 km od Bielska Podlaskie, 45 km od Białegostoku
  • Zainteresowania:Sport, maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:40

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Żeby to akurat dla mnie był potrzebny taki sprzęt to bez zastanowienia Pottinger, bo wg. mnie jest lepiej wykonany i w ogóle firma Pottinger ma lepszy sprzęt do przetwarzania i zbierania zielonek. Przynajmniej ja tak uważam, nie każdy musi się z tym zgadzać.
A czemu sie przesiadacie z belek ? Za dużo wydatków i zabawy ? Swoją drogą przejeżdżając koło waszego podwórka troche tego stoi to więc nie ma co się dziwic. :D

#239 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:57

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Tak ze względu na dużą ilość belek, duży wydatek i dużą zabawę. A tak w pryzmę się zrobi i spokojna głowa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share tomek1996

tomek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacja:25 km od Łap, 20 km od Bielska Podlaskie, 45 km od Białegostoku
  • Zainteresowania:Sport, maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:47

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Przyczepa samozbierająca to dobre rozwiazanie, bo nie trzeba sie tak długo bawic no i przede wszystkim oszczedniej. Wiem bo sami mieliśmy.