Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:56

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Witam,
w związku z ostatnimi inwestycjami, zwiększeniem areału itd. postanowiliśmy zakupić przyczepę samozbierającą żeby ograniczyć koszty folii. Ma ona pracować z ciągnikiem 160-170 KM i zbierać z około 100 ha zdradliwych łąk. Jaką przyczepę polecacie, jakiej pojemności, marki?
Narazie mam ofertę na Lely Tigo 70 R Profi ze skrętnymi kołami, wałkami dozującymi, szerokim ogumienie za 280 tyś złotych, ale ona mi się wydaje za duża na moje potrzeby i do mojego. Dlatego mam też ofertę ma Lely Tigo 60 R Profi w tym samym wypasie za 225 tyś złotych. Lely jest podobno na jakiś przekładniach, nie jak inne na łańcuchach. Dobrze to tak, bo ja kompletnie się na tym nie znam :D
Z góry dzięki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 03:44
  •  

#182 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:13

ile mozna dac za faro4000D nowkę?????ile udało sie wam stargowac przy kupnie?? myslę ze w podstawie za 150 tys netto max mozna dac???jak sądzicie????

Akurat jestem w trakcie poszukiwań przyczepy o takiej pojemności .Za POTTINGER Faro 4000 D chcą w tej chwili 41,5 tyś Euro X 4,4zł daje 182600 zł trochę drogo . A może ktoś ma jakieś informacje o VICON FEEDEX 422 ? ona ma zamiast rotora taki nagarniacz ,lepsze to czy gorsze ? A za 150000 netto to chyba bym się zaraz na tą FARO zdecydował .Minusem tej przyczepy jest to że ma rotor napędzany pojedynczym łańcuchem 1 1/2 cala .

Edytowany przez grgrzes80, 13 styczeń 2012 - 11:19.

#183 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:39

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? faro teraz 182 tys netto???pogłupieli....

#184 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 08:43

Witam,
w związku z ostatnimi inwestycjami, zwiększeniem areału itd. postanowiliśmy zakupić przyczepę samozbierającą żeby ograniczyć koszty folii. Ma ona pracować z ciągnikiem 160-170 KM i zbierać z około 100 ha zdradliwych łąk. Jaką przyczepę polecacie, jakiej pojemności, marki?
Narazie mam ofertę na Lely Tigo 70 R Profi ze skrętnymi kołami, wałkami dozującymi, szerokim ogumienie za 280 tyś złotych, ale ona mi się wydaje za duża na moje potrzeby i do mojego. Dlatego mam też ofertę ma Lely Tigo 60 R Profi w tym samym wypasie za 225 tyś złotych. Lely jest podobno na jakiś przekładniach, nie jak inne na łańcuchach. Dobrze to tak, bo ja kompletnie się na tym nie znam :D
Z góry dzięki :P

kolego Jasiupila czym większa tym lepsza przekładnia zębata lepsza praktycznie bez obsługowa czym więcej noży tym lepiej oś skrętną i jak najszersze opony to podstawa co do łańcuchów i przekładni to wszystkie firmy majom takie i takie zależy od modelu ja miesiąc temu dokonałem wyboru i wziąłem krone mx a jest w czym wybierać i naprawdę trudno się zdecydować co do której pozdrawiam

a jak byś chciał jeszcze jakieś szczegóły to pisz

Edytowany przez ysy, 14 styczeń 2012 - 09:35.

#185 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 09:08

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ja chyba na te Tigo się jednak zdecyduje. Tylko że na 60 RD, z wałkami, skrętną osią, opony 620 za 220 tysięcy. Biorę bez Profi bo to daje dwa rzędy zębów na podbieraczu i 9 noży więcej tzn. zwykłe Tigo ma 5 rzędów i 31 noży a różnica w cenie to około 50 tyś zł.

#186 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 09:31

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? zobacz krone ax i porównaj co do wałków to bym się zastanowił czy potrzebne bo to się pół tony wozi a jak ma się tura to idzie rozwalanie sprawnie a w silosie wałki zbędne co do ceny to cz postraszyć ino firmom że dają lepszą ofertę to z cenom zjerzdzaią a jak niema z tej marki na okolicy i chcą na ten teren sprzedać to idzie dobrze utargować

Edytowany przez ysy, 14 styczeń 2012 - 09:33.

#187 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 12:24

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? ja za Faro 4000D w zeszłym roku dałem 39,5tyś E netto, euro było po 3,90. w wyposażeniu ma mocniejszą oś, najszersze koła, amortyzacja dyszla, drugi komplet noży, belka wysuwana na bok, automatyka załadunku,

krone kosztowało w tedy tyle samo, tylko było gorzej wyposażone, Lely z tym wyposażeniem kosztowało 36 tys E netto, ceny zbite max, gdybym zamówił Faro w październiku było by taniej o 4%.

@grgrzes80 w jakim wyposażeniu było to Faro???
jeżeli chcesz kupić przyczepę za te pieniądze, to tylko z rotorem, nie zawracaj sobie głowy podajnikiem grzebieniowym. łańcuch napędzający za słaby??? gdyby był potrzebny mocniejszy, to byłby mocniejszy, ważne też, alby przyczepa miała 4 łańcuchy na przenośniku podłogowym, bo na dwóch mozna pogiąć listwy przy wożeniu QQ.

dobrze jak cena jest w złotówkach bo z kursem euro jest teraz różnie i można nie źle umoczyć...

@ysy AX będzie mniejszy od Tigo 60R

@Jasiupila jaki dokładny rozmiar ogumienia ma mieć to Tigo???

co do targowania, jak pisał ysy, postraszyć konkurencją, obdzwonić wszystkich, zaprosić na rozmowę, targować ile się da :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:02

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? @Jasiupila a może Torro z ostrzeniem noży? Dodany obrazek

#189 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:23

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? jeśli nie bierzesz na wniosek unijny i nie goni cię termin zakupu to nie spiesz się tylko bierz na próbę przetestujesz możesz zrobić że pierwszy pokos z jednej firmy a na drugi ina i tak dalej u nas co niektórzy tak przez dwa lata sprzątali

a na te zdradliwe łąki to minimum opony 710/45-22,5 no i na ten areał zapomni o faro za mało noży minimum 35 DIN to jeszcze zależy jak daleko masz wozić jeśli nie daleko to takom 35 DIN 30 / 40 ha na dzień pozdrawiam

#190 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:01

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ta przyczepa Faro 4000D była w standardowym wyposarzeniu , opony 500/50-17 ,łańcuchy przenośnika 4 . Zaniepokoił mnie ten napęd rotora pojedyńczym łańcuchem 1 1/2 ponieważ inne przyczepy potrafią mieć mocniejsze rozwiązania . STRAUTMANN 2701 DO ma obustronny napęd rotora łańcuchem duplex (cena ok 180000 zł) LELY Tigo 40RD ma napęd rotora przez przekładnie (cena ok 184000zł). Sam jestem zwolennikiem rotora ale przedstawiciel od przyczepy VICON Feedex 422 przekonywał mnie ze ich rozwiązanie ma mniejsze zapotrzebowanie na moc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:10

Ta przyczepa Faro 4000D była w standardowym wyposarzeniu , opony 500/50-17 ,łańcuchy przenośnika 4 . Zaniepokoił mnie ten napęd rotora pojedyńczym łańcuchem 1 1/2 ponieważ inne przyczepy potrafią mieć mocniejsze rozwiązania . STRAUTMANN 2701 DO ma obustronny napęd rotora łańcuchem duplex (cena ok 180000 zł) LELY Tigo 40RD ma napęd rotora przez przekładnie (cena ok 184000zł). Sam jestem zwolennikiem rotora ale przedstawiciel od przyczepy VICON Feedex 422 przekonywał mnie ze ich rozwiązanie ma mniejsze zapotrzebowanie na moc .

to ile masz koni pod maskom

#192 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:47

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? zobacz ile masz części ruchomych w podajniku grzebieniowym, a ile przy rotorze...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#193 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 23:45

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Mam 122 KM to wystarczy spokojnie do tej wielkości przyczepy . Ta przyczepa bez rotora ma troszke niższą cene .

#194 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 00:22

Przedstawie wam obie oferty.

Oferta Handlowa dla Pottinger Farro 4000D
Wyposażenie:
- oś tandem
- walce rozrzucające
- dyszel łamany hydraulicznie
- rotor załadowczy
- mechanizm tnący 27 noży
- hydrauliczny napęd przez łańcuchy
- elektroniczna obsługa przez Direct Control
- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne
- pojemność 40m3

Cena Netto: 160.000zł

Oferta Handlowa dla Strautmann Super-Vitesse 2701 DO
Wyposażenie:
- przyczepa samozbierająca Super-Vitesse 2701 DO
- przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie
- oś tandem
- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne
- hydraulicznie regulowany dyszel górny
- 4 x koła kpl. ze śrubami
- silnik hydrauliczny do napędu przenośnika podłogowego
- posiada układ 37 noży
- elektrohydrauliczna obsługa
- nadbudowa rozkładana
- dwa walce dozujące
- hydraulika kpl.
- wielkość węży hydraulicznych 3-standard
- WOM ze sprzęgłem 2x Ww - Walterscheid
- automatyczne smarowanie łańcuchów napędowych
- TUV

Cena Netto: 218.000zł

I co wy na to?
Ja co raz bardziej myślę jednak nad Pottingera. Ale posłucham jeszcze waszych propozycji.

Kto ci dał tak niską cene na Pottingera ? ja dostałem dużo wyższą oferte . Za to na STRAUTMANA 2701DO mam oferte na 180000 zł netto

Edytowany przez grgrzes80, 15 styczeń 2012 - 00:23.

#195 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:01

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? kolego porównani to do strauttmanna musisz przyłożyć ełroprofi i zaś ceny porównaj zobacz jeszcze jakom masz masę całkowitą minus masa maszyny wychodzi ładowności a to jest ważne zadzwoń jeszcze do krone i zobacz co tam ci powiedzą Agromix Rajęczyn w necie znajdziesz namiary a co do ceny to ja miałem brać superwites CFS i cena 52ty.euro neto to wedle tego masz drogo co do strautmana miałem takom na testach tom 28din i nie mam nic do zarzucenia a co do tej grzebieniowej zapomni to lepiej wziąść jakąś używaną z młodym rocznikiem albo po testach w rajęczynie majom krone MX310GL dobrze wyposażona za 45 lub 47 t.euro neto tylko nie wiem czy jeszcze jest pozdrawiam

a na nową krone cena wyjściowa około 80 t . euro neto minus upust jakie 30%

#196 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:39

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? W Poett jest wspólny cennik, a potem są upusty regionalne, dla Polski jest to 30%, czyli w zasadzie od tego się powinno dopiero targować.

#197 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:59

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Strautmann 2701DO ładowność wychodzi 6650 kg a faro 4000 D nie znalazłem w katalogu takiej informacji . Za KroneAX 250GD chcą 42500 euro to daje jakieś 187 tyś , to drogo a cena w euro to ryzyko że jeszcze podejdzie .Strautmann 2701DO ma tyko 2 łańcuchy przenośnika ,a ktoś mi tu radził że 4 epiej i z tym się zgodze(4 są chyba w opcji ) . A może ktoś cos wie o przyczepie DEUTZ FAHR Feed Master 4200 ?

Edytowany przez grgrzes80, 15 styczeń 2012 - 13:18.

#198 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:26

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? kolego wszyscy liczą w euro a te ceny to już masz ostateczne

#199 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:33

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Lely określa cenę w zł do 30 czerwca ma się nie zmienić . Strautmann ma ustalony przelicznik 4.20 zł za euro do odwołania to jak podpisze umowę to już nie ma obaw że wzrośnie cena . Vicon podaje cenę też w zł .Można chyba powiedzieć że tak prawie ostateczne , mówią że ostateczne ale ja coś jeszcze utarguje ;)

Edytowany przez grgrzes80, 15 styczeń 2012 - 13:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:40

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? w krone jak się postawisz warunek to też ci mogą zatrzymać euro żeby nie szło do góry a co do strautmana to takom cenę ugniotłem na CFS to ty masz drogo