roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

roobercik    0

Zastanawiam sie nad zakupem przyczepy samozbierającej. Do wyboru mam Mengele o 31 nożach tnących, chyba

z 84 roku bez rotora a druga to Deutz - Fahr z 89 roku z 25 nożami ale z rotorem. Głównie zależy mi drobnym cięciu zielonki na sianokiszonkę. Która będzie lepiej spełniać zadanie? Obydwie przyczepy są na tandemie 8 - tonowe z pełną hydrauliką i walcami dozującymi.

Mam jeszcze dylemat Która będzie lepsza - z dwoma rzędami noży czy z jednym? W obydwu przypadkach jest ich 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

wszystko zależy od stanu technicznego czasami maszyna z89 roku może być bardziej zajechana niż 84.Ale jeżeli są w podobnym to DF dlatego że:ma rotor a to mocno zwiększa wydajność, jest młodsza, sieć dilerska jest mocno rozbudowana to i z częściami łatwiej, choć z częściami DF-a do maszyn zielonkowych coś sie popiepszyło. Wszystkie części do maszyn z przed 2005r przejoł kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź tą Deutz-Fahr z rotorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roobercik    0

a ta Krone jest bez rotora?? Szczerze mówiąc nie znam sie na tym za dobrze nie wiem jak rozpoznac rotor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ten DF o którym pisałeś pewnie tez nie ma rotora, bo jest za stara i raczej będzie tam podajnik grzebieniowy (belkowy) gdzie belki poruszają sie po krzywce, w rotorze krzywka nie wystepuje.

 

Krone z allegro ma dość specyficzny podajnik, ale w pełni spełnia swoje zadanie...

 

na jakiem areale ma pracowac ta zbierająca???szkaj czegość w idealnym stanie, rok produkcji raczej mało wazny...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to ile chcesz przeznaczyc na tą przyczepę???jak daleko masz położone łaki i z jakim ciągnikiem miałby współpracowac????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roobercik    0

Łąki mam w promieniu nie więcej jak 2 km, do tego Zetor Forterra 110 KM. I nie chciałbym przeznaczyć dużo ponad

10 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Witam czy posiada ktos katalog czesci do przyczepy samozbierającej Deutz Fehr K570 chetnie odkupie albo jesli mozna to prosil bym o podanie numeracji tulejek na podajniku grzebieniowym i firmy która zajmuje sie sprzydaża czesci do takich przyczep. Pozdrawiam Przemek gg839232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Lepszym wyjsciem jest przyczepa DF ze wzgledu na rotor i dużo lepszą jakość od mengele (słaba stal , powłoka lakiernicza ,delikatna rama) pozatym czesci do DF sa w miare tanie i łatwo dostepne .Mam w gospodarstwie Pottingera Siloprofi z 1994r 33 noże tandem walce dozujące hydrauliczne sterowanie .Współpracuje z MF 1014 (95KM) i kompletem noży moc jest wystarczjąca pod warunkiem ze pryzma nie jest zbyt wysoka i dobrze ujerzdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

przyczepy samozbierajace z nożami i wałkami z tyłu .Coś koło 8 t czyli 4 koła .Teraz jakie macie i jakie polecacie ?A koło 10-15 tyś jak tańsze będą to nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Możesz dopisać jeszcze, z jakim ciągnikiem ma pracować i czy ma być z walcami czy bez.

 

W tej cenie można znaleźć sporo maszyn, wystarczy poszukać, np. allegro. U nas w okolicy spotyka się głównie KRONE 5000 np. taka i mengele np. taka ale są i claasy np.

 

My osobiście posiadamy claasa K28 i z awarii przez kilka lat to jedynie pękła taśma i niezbyt ogarnięty człowiek tego nie zauważył i taśma pozrywała deski z podłogi ;) Oraz łańcuch główny także z winy operatora...

 

W tym przedziale cenowym to naprawdę jest w czym wybierać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dzięki :D do tej pory udawało się z kemperką na 1 osi tylko że po przejściu na dolny zaczep ,bo przy górnym za czesto oglądałem chmury .Ale ubite musiało być by nie grzebną kołami ,bardziej się martwię o pole by tam dał rady .Wrazie czego jeszcze jest mtz ,ale on nie ma dostępu na jeden kawałek bo nie ma rejestracji :angry: .A chce 8 t bo na keperkę mam 4 t na oś ładowności i się nieźle wygieła i nieraz trzeba bylo zmieniać koła :angry: przez ten odalony kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Weź krone, osiem kół to nie powinna usiąść na łace ani na pryzmie, ogólnie to na przyczepach się nie znam, ja uznaje tylko prasy rolujące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

gdzie 8 kół ?? Chyba ją widziałem ale te od środka to dorobione ,nieźłe łaki musiał mieć ten farmer,ja aż takich niemam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja tam mam Pottingera Siloprofi II(8t) do Proximy plus 9541 i daje rade bez najmniejszych problemów. Dałem za nią jakoś w marcu tego roku 26tyś.zł ma dwa walce dozujące,33noże(20nowych), sterowana elektrohydrauliczne panelem w ciągniku, jest z 91'r. 7211 może mieć problem z wjazdem na pryzme, ale przy dobijaniu też może mieć problem, tym bardziej jak byś w miare zielone zbierał. U nas był zdjęty tur i jak było wyżej to przód podnosiło, ale tak to spoko. Na spokojnie 13ha robiliśmy 3dni z przykrywaniem, łąki najbliżej 1,5km, a najdalej 4km(ok.5ha). http://pl.youtube.com/watch?v=zTDslY9ckdw&...t=1&index=8 -sorki za bardzo lipną jakość i muzykę ale to kumpel fonem nagrywał.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

jest odszykowana na handel... Podmalowana (nawet się farby nie chciało lepszej dobrać) itd. Trzeba by było sprawdzić przekładnie, luzy na łańcuchu podającym i czy wszystko działa(klapa, taśma, podbierak). Jeśli ma być do 360 to akurat:) powinna sobie poradzić. Jeśli by zszedł troszeczkę z ceny to warta zakupu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Mi chodzi o taką przyczepe i do zielonego i do worzenia kukurydzy na kiszonke. Mam taką sieczkarnie podpinaną pod ciągnik i nie wiem czy dało by rade sypać na nią i odwozić. Podpowiedz coś jak wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Raczej to by nie przeszło, chyba że masz wyjście z wom za sieczkarnią do posuwu taśmy. Poza tym problem byłby z podpinaniem (zaczep jest strasznie ciężki) i musiałbyś mieć strasznie mocny zaczep przy sieczkarni + mocny ciągnik.

 

Najlepszym wyjściem w takim przypadku jest wywrotka 2 osiowa (lekki zaczep, łatwo wykiprować, nie ciąży tak na sieczkarni), bądź drugi ciągnik do przyczepy (lux sprawa - ładnie równo rozrzuci po pryźmie, łatwo potem ugnieść itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja mam tylko 2 przyczepy i okładki od zboża to co mi na nią wejdzie praktycanie nic. I jeszcze był by problem ze składaniem. Niewiem co mam zrobić ;) W prawdzie kukurydze siał bym koło domu no ale problem z tym składaniekm, pozostanie tylko kiper. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja bym ci polecił Krone Turbo 5000. Mam taką Mtz w niej chodził (teraz zastapił go Landini) tylko niestety taśmy od wom ślizgały, ale z wiazdem na pryzme zadnego problemu.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj