Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

381 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:08

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Zastanawiam sie nad zakupem przyczepy samozbierającej. Do wyboru mam Mengele o 31 nożach tnących, chyba
z 84 roku bez rotora a druga to Deutz - Fahr z 89 roku z 25 nożami ale z rotorem. Głównie zależy mi drobnym cięciu zielonki na sianokiszonkę. Która będzie lepiej spełniać zadanie? Obydwie przyczepy są na tandemie 8 - tonowe z pełną hydrauliką i walcami dozującymi.
Mam jeszcze dylemat Która będzie lepsza - z dwoma rzędami noży czy z jednym? W obydwu przypadkach jest ich 31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Dzisiaj, 07:39
  •  

#2 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 luty 2008 - 21:36

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? wszystko zależy od stanu technicznego czasami maszyna z89 roku może być bardziej zajechana niż 84.Ale jeżeli są w podobnym to DF dlatego że:ma rotor a to mocno zwiększa wydajność, jest młodsza, sieć dilerska jest mocno rozbudowana to i z częściami łatwiej, choć z częściami DF-a do maszyn zielonkowych coś sie popiepszyło. Wszystkie części do maszyn z przed 2005r przejoł kverneland

#3 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:25

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? A co myślicie o tej przyczepce?? Warto za nią tyle zapłacić?? http://www.allegro.p...?item=315728711

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2008 - 21:27

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Weź tą Deutz-Fahr z rotorem...

#5 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:33

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? a ta Krone jest bez rotora?? Szczerze mówiąc nie znam sie na tym za dobrze nie wiem jak rozpoznac rotor

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:58

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? ten DF o którym pisałeś pewnie tez nie ma rotora, bo jest za stara i raczej będzie tam podajnik grzebieniowy (belkowy) gdzie belki poruszają sie po krzywce, w rotorze krzywka nie wystepuje.

Krone z allegro ma dość specyficzny podajnik, ale w pełni spełnia swoje zadanie...

na jakiem areale ma pracowac ta zbierająca???szkaj czegość w idealnym stanie, rok produkcji raczej mało wazny...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 luty 2008 - 22:09

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? przyczepa rocznie będzie zbierać zielonkę z około 20 ha rocznie więc myślę że będzie średnio eksploatowana

a ta DF tak wygląda http://www.allegro.p...utz_tandem.html

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!

Edytowany przez robertbara, 01 marzec 2008 - 09:11.
Łączenie postów

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 08:54

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? to ile chcesz przeznaczyc na tą przyczepę???jak daleko masz położone łaki i z jakim ciągnikiem miałby współpracowac????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 11:05

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Łąki mam w promieniu nie więcej jak 2 km, do tego Zetor Forterra 110 KM. I nie chciałbym przeznaczyć dużo ponad
10 000 zł.

#10 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 maj 2008 - 14:34

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Witam czy posiada ktos katalog czesci do przyczepy samozbierającej Deutz Fehr K570 chetnie odkupie albo jesli mozna to prosil bym o podanie numeracji tulejek na podajniku grzebieniowym i firmy która zajmuje sie sprzydaża czesci do takich przyczep. Pozdrawiam Przemek gg839232

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share carlosrtm

carlosrtm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 09:31

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Lepszym wyjsciem jest przyczepa DF ze wzgledu na rotor i dużo lepszą jakość od mengele (słaba stal , powłoka lakiernicza ,delikatna rama) pozatym czesci do DF sa w miare tanie i łatwo dostepne .Mam w gospodarstwie Pottingera Siloprofi z 1994r 33 noże tandem walce dozujące hydrauliczne sterowanie .Współpracuje z MF 1014 (95KM) i kompletem noży moc jest wystarczjąca pod warunkiem ze pryzma nie jest zbyt wysoka i dobrze ujerzdzona

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:49

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? przyczepy samozbierajace z nożami i wałkami z tyłu .Coś koło 8 t czyli 4 koła .Teraz jakie macie i jakie polecacie ?A koło 10-15 tyś jak tańsze będą to nawet lepiej.

#13 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 17:24

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Możesz dopisać jeszcze, z jakim ciągnikiem ma pracować i czy ma być z walcami czy bez.

W tej cenie można znaleźć sporo maszyn, wystarczy poszukać, np. allegro. U nas w okolicy spotyka się głównie KRONE 5000 np. taka i mengele np. taka ale są i claasy np.

My osobiście posiadamy claasa K28 i z awarii przez kilka lat to jedynie pękła taśma i niezbyt ogarnięty człowiek tego nie zauważył i taśma pozrywała deski z podłogi ;) Oraz łańcuch główny także z winy operatora...

W tym przedziale cenowym to naprawdę jest w czym wybierać....

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:41

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? współpraca z 7211 ewentualnie mtz

#15 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 14:15

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? 7211 i na tandemie 8 ton, i chcesz tym wjechać na porządną pryzme :D, jednym słowem ,, Życze Powodzenia " :D

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 21:22

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? dzięki :D do tej pory udawało się z kemperką na 1 osi tylko że po przejściu na dolny zaczep ,bo przy górnym za czesto oglądałem chmury .Ale ubite musiało być by nie grzebną kołami ,bardziej się martwię o pole by tam dał rady .Wrazie czego jeszcze jest mtz ,ale on nie ma dostępu na jeden kawałek bo nie ma rejestracji :angry: .A chce 8 t bo na keperkę mam 4 t na oś ładowności i się nieźle wygieła i nieraz trzeba bylo zmieniać koła :angry: przez ten odalony kawałek

#17 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:25

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Weź krone, osiem kół to nie powinna usiąść na łace ani na pryzmie, ogólnie to na przyczepach się nie znam, ja uznaje tylko prasy rolujące :D

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 09:18

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? gdzie 8 kół ?? Chyba ją widziałem ale te od środka to dorobione ,nieźłe łaki musiał mieć ten farmer,ja aż takich niemam

#19 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:03

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? Ja tam mam Pottingera Siloprofi II(8t) do Proximy plus 9541 i daje rade bez najmniejszych problemów. Dałem za nią jakoś w marcu tego roku 26tyś.zł ma dwa walce dozujące,33noże(20nowych), sterowana elektrohydrauliczne panelem w ciągniku, jest z 91'r. 7211 może mieć problem z wjazdem na pryzme, ale przy dobijaniu też może mieć problem, tym bardziej jak byś w miare zielone zbierał. U nas był zdjęty tur i jak było wyżej to przód podnosiło, ale tak to spoko. Na spokojnie 13ha robiliśmy 3dni z przykrywaniem, łąki najbliżej 1,5km, a najdalej 4km(ok.5ha). http://pl.youtube.co...&...t=1&index=8 -sorki za bardzo lipną jakość i muzykę ale to kumpel fonem nagrywał.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 18:22

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać? A co powiecie o takiej, myśle że godna cena.

http://www.allegro.p...zbierajaca.html