roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

szatek    3

Da radę. Ja ciągam Europrofi 4500 NH 126 KM i też daje radę. Jak możesz to bierz jak największe koła, mniejszy nacisk na glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

U mnie tęż pottinger taniej wychodził niż Strautmann tylko że ja brałem większą przyczepę Torro 5700 i ciągam jo JD 6420 i dobrze chodzi w niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja mam przyczepę do sprzedania Deutz-Fahr F-550 w bardzo dobrym stanie, 32 noże tnące opuszczane hydralicznie z możliwością odpięcia 16, hydraulicznie łamany dyszel, tandem, 8t ładowności - ciągnik zetor 7211 spokojnie dawał w niej radę! Jeżeli ktoś jest zainteresowany to pisać pw. lub tel. 500066836.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

ile mozna dac za faro4000D nowkę?????ile udało sie wam stargowac przy kupnie?? myslę ze w podstawie za 150 tys netto max mozna dac???jak sądzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam,

odświeżam temat mam do sprzedania 4 szt. /długość 1,48 m razem z tulejami/ zgrzebła do rotora przyczepy samozbierającej Mengele. Stan bardzo dobry, nowe sworznie na tulejach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Miałem Krone i był problem z nawijanien się zielonki na wałki jak była trochę dłuższa kolega miał DF inie miał tego problemu .Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja mam takiego dfpa jaki masz do wyboru. Jeśli masz w krone wałki dozujące to bierz ją. Nigdy w prawdzie większych problemów z df-em ale krone będzie cichsza chociaż deutz ma chyba większą pojemność skrzyni. Którą nie wybierzesz jeśli były dobrze utrzymane to długo posłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozlos    0

Torro 5700 D, czy Lely Tigo 60RD Profi

Witam wszystkich. Znajomy ma problem z wyborem po między tymi przyczepami. Musi podjąć decyzję do połowy Listopada. Obie są na przekładni, cena to różnica ok, 1 tyś, euro netto, pomiędzy jedną a drugą, jest to koszt ok 59 tyś euro netto. Pracował by z tą przyczepą traktor 220 konny. Proszę o opinie na temat tych przyczep.

połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Po co 2 takie same tematy ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozlos    0

chciałem zmienic trochę ten pierwszy i przez przypadek dodał się jako drugi, a nie zmienił, najmocniej przepraszam, jak usunąć to usunę jeden ?

Edytowano przez Kozlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

ciężko powiedzieć ale ja chyba byłbym za pottingerem....doświadczenie w konstruowaniu maszyn góra według mnie.niech kupi pottingera a bedzie napewno zadowolony bo nie slyszalem zeby ktos narzekal a lely to nie wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Przyczepy Lely to nic innego jak niemieckie Mengele którego wykupili tak więc tradycja w konstruowaniu przyczep również długa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalny    0

Jezeli chodzi o przyczepę Lely Tigo 60 Rd Profi to znam dobrze jedego z użytkowników i wiem , że jest bardzo zadowolony. Chodzi tutaj o to , że Lely w swojej konstrukcji ma bardzo mocny rotor o szerokich palcach i trawa jest bardzo ładnie pocięta . Wpływa to także ja szybkość pracy po ona nie miele tylko tnie i nie blokuje tunelu za rotorem , a jeżeli chodzi system załadunku i rozładunku to obie maszyny mają podobny system i oba działaja bez zażutu, wiem jeszcze że w Lely jest więcej opcji co do opon i wyposażenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

Przyczepa Lely Tigo ma zdecydowanie solidniejszy rotor!!!No i oczywiście rama ocynk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Witam. Rozważam w przyszłości kupno przyczepy samozbierającej (na razie nic pewnego), jednak chciałbym się co nieco na temat tego typu sprzętu dowiedzieć, a nie mam za bardzo od kogo, bo tereny, gdzie mieszkam są wybitnie słabo rozwinięte rolniczo. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, koledzy z AF, byście odpowiedzieli na kilka nurtujących mnie pytań:

1. Jeżeli bym tę przyczepę kupił, to na pewno bym nią zbierał siano (oprócz ew. sianokiszonki) i czy w związku z tym da się w przyczepach z nożami te noże jakoś wyłączyć podczas zbioru siana? Chodzi o to, by z siana nie zrobiło mi sieczki.

2. Czym się różnią przyczepy z rotorem od tych z łańcuchami?

3. O co chodzi z łamanym/niełamanym dyszlem?

PS.1: Wiem, że niektóre z w/w pytań mogą się wydawać osobom siedzącym w temacie kretyńskie <_< , ale nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem.

PS.2: Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi. B)

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Noże można opusić

2) Rotor ma większa przepustowość

3) Łamany dyszel chodzi o to ze przy wjeździe na pryzmę nie zgarniasz materiału podbierakiem

PS Myślę, ze pomogłem

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak do zwożenia siana to ja myślę że chyba lepiej kupić prase zwijająca bo wożenie luźnego siana to chyba już nie ta epoka (sory jak Cie obraziłem) Baloty sobie ładnie ułożysz w stodole, zawieziesz do obory i nie robisz sobie bałaganu wokół... Takie jest moje zdanie, wybór należy do Ciebie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

1)Noże da się wyłączyć,z tym że w jednych przyczepach jest to mnie j w drugich bardziej kłopotliwe ;)

2)Przyczepy te różnią się systemem ciecia w jednych za przemieszczanie materiału przez noże odpowiada rotor w drugich dwa łańcuchy z grzebieniami które przeciągają materiał przez noże

3)łamany dyszel odpowiada za podniesienie przedniej części przyczepy do góry po to by podbierak nie zgarniał materiału .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

A odnośnie tych noży, to ich opuszczenie jest przewidziane przez producenta, czy jest to trochę takie kombinowanie? I jeżeli są one opuszczone, to nie przeszkadza to przy zbiorze?

I mam jeszcze jedno pytanie, co do tego łamanego dyszla: gdzieś mi się kiedyś o uszy obiło, że jak dyszel nie jest łamany, to w pozycji transportowej trzeba odpinać wałek. Czy to prawda?

 

Jak do zwożenia siana to ja myślę że chyba lepiej kupić prase zwijająca bo wożenie luźnego siana to chyba już nie ta epoka (sory jak Cie obraziłem) Baloty sobie ładnie ułożysz w stodole, zawieziesz do obory i nie robisz sobie bałaganu wokół... Takie jest moje zdanie, wybór należy do Ciebie :rolleyes:

 

Wcale mnie nie obraziłeś :P A prasa przynajmniej na razie odpada, bo nie mam warunków do przechowywania balotów, a poza tym cena robi swoje. Myślę, że na początek przyczepa by na moje ok. 4 ha siana wystarczyła. Kiedyś jak by się gospodarstwo trochę rozrosło, to na pewno zainwestuję w jakąś prasę.

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Opuszczanie /wyjmowanie noży jest przewidziane przez producenta i Nie przeszkadza w zbiorze .Co do wałka to ja mam sztywny dyszel i konieczności zdejmowania wałka jak dotąd nie zauważyłem ,wiec to nie prawda ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Dzięki wszystkim za pomoc. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to będę pytał. Pozdrawiam.

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Mam przyczepę pottinger też mam sztywną ramę problemy z wałkiem mam gdy skręcam w lewo bo jest kółko

a nam nie chcę mi się odkręcać a potem zakręcać. Więc wygodniej jest zdjąć wałek. Co do prasy ma kolega racje za ponad 15tyś kupuje się przyzwoitą no i pasował by tur pod ciągnik jaki masz. A co do noży to do zbiorów siana możesz wszystkie noże wyjąć. Jak twoja przyczepa będzie stała na dworze to często wyciągaj noże i zabezpieczaj przed rdzą. Jak nasza przyczepę kupiliśmy to noże były tak zapieczone z rdzą że ledwo je z ojcem 5kg młotkiem wybiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj