roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

janczar810    302

przyczepa samozbierajaca nie mam zamiaru drogić ten trawy na sieczke tylko zastanawia mnie to czy te noze choć troszke potną po wiadomo zawsze lepij jak jest nie az takie długie wszystko z umiarem nie za długie nie za krótkie :)

=co do tej trawy z owego areału to jest różna ale rewelacji nie ma w tym roku dojdzie jeszcze pare hektarów traw/ łąki torfowe/ (9ha=130bel =pierwszy i drugi pokos)

=lucerna z tych 4ha powinna byc b.ładna i licze na 3pokosy minimum w sezonie (bede siał w tym roku :) ) tylko ten dystans 10km :( ale karma jak sie patrzy dla bydła mlecznego 

 

Całe rozpoczecie tematu z mojej strony wynika z oszczedności jak uważasz/acie czy rzeczywiscie on jest tak duzy jak licze :

prasa NH BR60xx bele 130x120 z rotorem płace dobremu znajomemu po 10zł/szt

owijarka mam swoją ale za owiniecie licze tak z 5zł/sz

folia ok. 10zl/szt

a wiec 25zl/szt. w moim przypadku ok. 300szt.x25zł=7500zł wiec SPORO a taka przyczepa teoretycznie zwróci sie w półtora sezonu (cena ok.10tys)

 

Tylko ten czas zwózki i dystans :( albo podzielic lucerka osobno i trawa osobno w dwie rózne pryzmy

 

jak uważasz 

nightmare jest sens?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

nie tezeba dzielić tylko lucerke na dół a trawe na gorze. i dobrze to przykryć i będzie piękna kiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak droga dobra i ciągnik 40km h to można obracać, ale przy takiej odleglosci postawiłbym na bardziej pojemna przyczepe,  możesz tez smialo robic na dwie pryzmy, ja robie z 4-5 ha pryzme i jest w miare spora, starcza na  2 miesiące dla 30 szt bydla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

Również jestem zainteresowany zakupem przyczepy samozbierającej do zbierania podsuszonej zielonki na kiszonkę. Myślałem nad taką

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-fahr-CID757-ID6piDT.html#77afad2439

ale nie wiem czy C-360 da sobie z nią radę, chociaż w przyszłym roku planuję kupić większy ciągnik coś ok. 80 KM.

 

Druga sprawa jak taka przyczepa może zachowywać się na mokrych łąkach? Czy nie będzie się zbytnio zapadać?

Może lepiej kupić coś mniejszego jak np.:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-jugoslowianska-CID757-ID8Z64H.html#725128e8fe ??

 

Dodam, że nie będę zbierał z dużego areału do kilku ha, a łąki mam blisko domu.

 

Proszę o jakieś porady, bo niestety nie miałem nigdy do czynienia z tymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jugosłowianka to sprzęt typowo do suchego siana także tutaj to nawet nie ma się nad czym zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jugoslowianka nie potnie trawy to raz, dwa ze bardzo mało pojemna. Jeśli przyczepa ma mieć mechanizm wyrzucający to najlepiej jak by była na tandemie, zwłaszcza przy podmokłych lakach. Jeśli laki blisko i nie duzy areal to spokojnie starczy przyczepa na jednej osi bez walkow, wygodniejsza, obrotniejsza i lzej na pryzme wjezdzac. Wydaje mi się ze przyczepa typu krone 2800 lub 3200 bylaby najlepszym rozwiązaniem, sam wzielem krone 5000 i troszkę zaluje, bo to kawal ciężkiej klody, a pojemność podobna do 3200, 3200 ciagal by spokojnie maly ciągnik, a do 5000 trzeba już więcej mocy, pusta wazy ok 4.5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

A z tych dwóch:

http://olx.pl/oferta/sprzedam-samozbierajaca-krone-turbo-3200-noze-tnace-nie-rozrzutnik-CID757-ID97Kz7.html#77afad2439

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-fahr-CID757-ID6piDT.html#e28caedbb4

która będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na moc, która będzie lżejsza i czy te wałki roztrząsające, które ma Fahr są bardzo przydatne?

 

Jak ocenicie te dwie oferty, myślicie, że są warte uwagi (oczywiście to zależy od stanu, którego nie da się zobaczyć ze zdjęcia, ale tak po ogłoszeniu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak będziesz chciał przywieść suche siano lub slme to te walki będą przeszkoda, do sianokiszonki przy niedużej ilości sa zbędne, rozpruszaja siano ze ciężko później w to wjechać. co innego jak ktoś robi pryzme z kikunastu ha, min 20 m dluga wtedy cienkie warstwy wyrzuca. wszystko zależy ile mozy zalozysz do tych przyczep, do krone jak zalozysz co drugi czyli 18szt to c360 nie będzie za mocno obciazona, zdecydowanie deutz przy tej samej liczbie nozy będzie potrzebowal większej mocy . maja inny mechanizm nagarniajacy trawy na noze. w krone jest szybki i latwy montaż i demontaż nozy. zdecydowanie brałbym krone, ta na zdjęciu wygląda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztan    0

Witam poradzi ktoś jakąś przyczepę samozbierającą do Zetora Forterra 125 do zbierania z ~30ha będzie do zbierania 2-3 pokosy i czy przy takim areale opłaca mi się w to wchodzić.
Interesują mnie propozycje używanych jak i nowych formacji ( PROW ) 

Edytowano przez Kasztan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karsta00364    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich!

Jestem tu pierwszy raz i chciałbym się zapytać czy władimirec t-25 da radę pociągnąć przyczepę samozbierającą landsberg le3131?

Albo poradźcie jaką inną może ciągać która nadaje się do robienia sianokiszonki? 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karsta00364    0
Napisano (edytowany)

Ale tak ogólnie dał by radę czy nie ma szans?

A jaką przyczepę byście polecili do tego ciągnika żeby móc robić sianokiszonkę?

 

Edytowano przez Karsta00364

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwizdek    0

Powinien dac rade zależy jakie masz tereny . nie musisz zawsze ładowac jej na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karsta00364    0

U mnie teren jest równy bez żadnych wzniesień, a tak na dłuższą metę trzeba będzie kupić jakiś większy ciągnik. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Temat uważam za zamknięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Witam - chcialbym kupic przyczepę tnąco zbierającą jaka mialaby zastosowanie w zbiorze ziól: głownie skrzyp i mięta. Czytałem o kombajnach de Pietri, i o polskich przyczepach ...ale chcialbym uslyszec opinie uzytkownikow. Mam gospodarstwo na Ukrainie i duze pola ziol a chcalbym to dobrze i efektywnie skosic i nie zbankrutowac przy tym. Chodzi mi o sprzet od  10 do 25tys zlotych (do tego dochadza mi koszta granicy).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Panowie poszukuje przyczepy typowo do zbioru siana. Chodzi mi głównie o Pottinger lub jakąś Jugosłowiańską. Pojemność przynajmniej z 17m3. I tutaj chciałem zwrócić się z pytaniem. Czy da radę upchnąć na taką przyczepę siano o optymalnym plonie z areału np 30-40 arów na raz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Osobiście mam przyczepę dużą polską której nie używałem od... 11 lat (cały czas garażowana pierwszy właściciel od nowości). Co do upychania... Zależy jak dobra trawa ale przy dobrej to i tak 30 arów pewnie by dało radę. Jakby co to mogę swoją sprzedać bo mi tylko w garażu miejsce zawala, opony jak nowe, blat i łańcuchy też bez jakichkolwiek śladów rdzy a właściwie wyglądają jak nowe z orginalną farbą. Jedyna drobna rdza (nie przerdzewiałe tylko nalot) jest na listwach na ścianach. Jak zainteresowany to pisz PW jakoś się dogadamy a w takim stanie ciężko ci będzie znaleźć to mogę zagwarantować.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Polska przyczepa nie bardzo wchodzi w gre ze względu na gabaryty i podbierak rozkładany do tyłu. U mnie jest dużo terenów górzystych i potrzebuje widzieć cały czas podbierak przy zbieraniu. I musi być to przyczepa niezbyt duża, max 20m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a co a do rzeczy to w którą stronę się składa? masz kółka podporowe przecież a nawet i bez tego podbieracz widać. jak szukasz małej przyczepki to zapomnij o zabraniu z 30 arów siana. i na wzniesieniach 3p spokojnie ładnie pracował z tą przyczepą, tylko wydaje się że jest duża  ale sprzęt lekki, kilka lat nią pracowałem więc wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Mi tam nie wymaga, żeby zebrać z tych 30 arów, tylko chciałem orientacyjnie wiedzieć jak to jest z tą pojemnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Daremw trochę myślałem o przyczepie samozbierającej do C360 skoro twoja chodziła z 3p to znaczy, że takiej szukam.
Masz w niej rotor/noże tnące?
Jaki to dokładnie model żeby sobie zobaczyć w necie ?


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Dlatego pytam bo przyczepa do sianokiszonki/trawy surowej jest jednocześnie przyczepą do siana.
Z tego co wiem wystarczy noże zdemontować.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj