Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa hamulców Ursus C-330

135 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:46

Naprawa hamulców Ursus C-330 Nie próbowałem, ale myślałem czy się da. Zmieścić się zmieszczą i nie będą blokować bębna. Ale że jedna zużywa się szybciej, a druga wolniej a rozpierak jest mechaniczny, to okładziny przy takiej samej długości, a rożnym stopniu zużywania nie będą prawidłowo dociskane po dłuższym użytkowaniu, co innego przy cylinderku.
Obetnij, materiał miękki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa hamulców Ursus C-330 Dzisiaj, 09:31
  •  

#82 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:02

Naprawa hamulców Ursus C-330 Więc tak po stronie blokady założyłem krótką szczękę od tyłu(niestety musiałem długą obciąć) i długą od strony silnika. Udało się wymienić oba uszczelniacze więc powinno jakiś czas pohamować. Po przeciwnej stronie założyłem 2 długie szczęki i wymieniłem uszczelniacz od strony zwolnicy. Do drugiego się nie dobierałem bo nie miałem ochoty odkręcać jeszcze pochwy. Jak postawiłem ciapka na kołach i regulacji nie widać różnicy w hamowaniu. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Ponadto wywierciłem otwory a obudowie hamulca i pochwy aby olej w razie przecieku mógł uciec a nie smarować hamulce.
The Truth Is Out There

#83 Share rafal1986

rafal1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:05

Naprawa hamulców Ursus C-330 Wiatam, mam ciagnik c330m i praktycznie nie mam w nim hamulcow, sa bardzo slabe. Chcialem zapytac czy jest jakas mozliwosc zeby je podciagmac?

#84 Share Elim

Elim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:26

Naprawa hamulców Ursus C-330 Standardowo - odpowietrz, dolej płynu. Później wymiana cylinderków niestety (po drodze można jeszcze pompę sprawdzić)
U mnie w c-360 - cylinderki lały i płyn szedł na okleiny - po wymianie hamulce są jak żyleta.

#85 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:52

Naprawa hamulców Ursus C-330 Zdjąć zwolnice i zmienić zimeringi, okładziny odtłuścić i przesmarować wszystkie smarowniczki, z tyłu pochwy, z dołu pochwy i wałek na którym osadzone są pedały. Duzo roboty z tym nie ma. Hamulce powinny być jak żylety.

#86 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:46

Standardowo - odpowietrz, dolej płynu. Później wymiana cylinderków niestety (po drodze można jeszcze pompę sprawdzić)
U mnie w c-360 - cylinderki lały i płyn szedł na okleiny - po wymianie hamulce są jak żyleta.

Zacznij może od wytłumaczenia wszystkim, od kiedy to w 30tkach montowany był hydrauliczny układ hamulcowy?

Do autora tematu: po pierwsze skoryguj naciąg dźwigni/cięgieł hamulcowych które idą od pedałów do pochwy. Z remontem bym się tak nie spieszył samemu, jeśli nie masz wielkiego pojęcia o tych ciągnikach, w M-ce zwolnica wychodzi z półosią i bez zabezpieczenia spadnie Ci blokada dyferencjału

Edytowany przez lukasz222, 11 lipiec 2014 - 20:09.

#87 Share Elim

Elim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:45

Zacznij może od wytłumaczenia wszystkim, od kiedy to w 30tkach montowany był hydrauliczny układ hamulcowy?

Do autora tematu: po pierwsze skoryguj naciąg dźwigni hamulcowych które idą od pedałów do pochwy. Z remontem bym się tak nie spieszył samemu, jeśli nie masz wielkiego pojęcia o tych ciągnikach, w M-ce zwolnica wychodzi z półosią i bez zabezpieczenia spadnie Ci blokada dyferencjału

O to przepraszam - założyłem że też jest hydrauliczny układ.

#88 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:48

Naprawa hamulców Ursus C-330 Podciągnij na cięgłach od pedałów

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#89 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:05

Witam przymierzam się do wymiany bębnów i szczęk w mojej c-330, szczęki jakie wezmę to Chełmno albo oryginał, ale mam problem co do bębnów, mianowicie ze skropola kosztują prawie tyle samo co z agtechu, tylko jak jest z ich jakością, warto się nimi interesować czy wybrać oryginalne bądź z Chełmna ? I jakie dokładnie trzeba wymienić uszczelniacze w zwolnicy aby olej nie ciekł na hamulce, i czy wymiana bębnów jest trudna.

#90 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 09:34

Naprawa hamulców Ursus C-330 Wymiana prosta, wymieniasz uszczelniacz w pochwie tzn obudowie polosi(trzeba zdjac), i w zwolnicy za bebnem hamulcowym, trzeba wybic polos. Uszczelniacze pewnie i tak po jakims czasie puszcza, dlatego przeczysc dziurki odolejajace 1 w pochwie o 1 w zwolnicy bo bardzo latwo sie zapychaja.
Nie ma juz czesci oryginalnych!!!
Kup z Chelmna caly komplet i nie kombinuj.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 13:38

Wiem że nie ma oryginałów tylko jakaś firma wykupiła prawa do znaku ursusa czy coś takiego i produkuje  części jako oryginał, napisałem maila do dystrybutora tych części  z pytaniem kto jest ich producentem i z jakiego kraju pochodzą, zobaczymy czy coś odpiszą.

#92 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 wrzesień 2014 - 14:42

Jak kolega wcześniej napisał bierz wszystko z Chełmna jak dla mnie te części są najpewniejsze

#93 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 październik 2014 - 14:47

Jednak kupiłem "oryginały" bo tylko takie mieli w sklepie, ale chyba nie będzie z nimi aż tak źle, bębny robi Waryński a szczeki Polmo wiec nie jest to chiński\indyjski wyrób a cena też całkiem przystępna 80zł bęben (x2) i 80zł komplet szczęk, po założeniu napisze czy dobrze się sprawują, bo w obecnych skończyła mi się regulacja na cięgnach ;/ dodaje kilka zdjęć:

http://zapodaj.net/7...28f1ff.jpg.html
http://zapodaj.net/3...57b3b2.jpg.html
http://zapodaj.net/1...14f2d4.jpg.html
http://zapodaj.net/6...7a27b4.jpg.html

#94 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 10:31

Mam pewien problem z hamulcami parę lat temu wymieniłem bębny i szczęki jednak z jednej strony dość ciężko się koło kręciło ale zostawiłem myśląc, że się dotrze... jak się łatwo domyśleć poszły z dymem nawet z bębnów nic nie zostało. Teraz znowu wymieniłem bębny (Chełmno) i szczęki (Ursus) skręciłem zwolnice i ani rusz tylko długą brechą szło kręcić kołem. Jedyne co pomaga to odchylenie zwolnicy w górnej części poprzez wstawienie podkładki 3mm między pochwę o zwolnicę. Obudowa zwolnicy by się tak wykrzywiła? Fakt że kilka otworów było nadspawanych bo się wyłupały ale wierzyć mi się nie chce aby taki żeliwny odlew się wygiął prędzej peknie niż się odkształci. Ma ktoś pomysł co jeszcze można z tym zrobić czy zostawić tak jak jest z tą podkładką z jednej strony?

#95 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 styczeń 2015 - 15:29

Żadnych podkładek. Zeszlifuj minimalnie szczęki, tak żeby można było obracać kołem.

#96 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 15:57

znaczy te klocki na szczękach? Tylko problem nadal pozostanie bo coś jest skantowane i szczęki nie będą prostopadle do bębna i pewno słabiutko będzie hamować.

#97 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:48

Bok szczęki.

Rozbierz i zobacz w którym miejscu ociera.

Dla pewności przed rozebraniem pokręć jeszcze trochę by ślad był znaczący.

#98 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:54

Tak jak koledzy wyżej piszą.Obróć kołem żeby odznaczyło się na szczekach i pod szlifuj okładziny.

#99 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:28

czyli twierdzicie, że to raczej się nie kantuje tylko ociera o bok szczęki? Może i tak być bo faktycznie stary bęben był nieco przetarty od czoła choć zmyliło mnie to, że dół zwolnicy jest skręcony, góra popuszczona i problem znika. Czyli może haczyć o górę szczęki tam gdzie są te bolce do zakładania szczęk może się któryś wykręcił... Zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 12:10

Witam  Panowie, planuje kompletna wymiane, prosze napisac jakiej firmy polecacie sprawdzone zestawy szczeki +beben. Najlepiej jesli ktos ma je zalozone i korzysta z nich aktywnie przynajmniej od roku