Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa hamulców Ursus C-330

135 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 00:28

Naprawa hamulców Ursus C-330 Ze względu, że pytania nie tyczą się tego tematu napisałem do ciebie na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa hamulców Ursus C-330 Dzisiaj, 01:40
  •  

#62 Share mark21

mark21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:22

Naprawa hamulców Ursus C-330 Witam. Poddczas wymiany szczęk hamulcowych przy wyjmowaniu prawej zwolnicy wypadło mi sprzęgło kłowe blokady( zapomniałem, że trzeba go zablokować).
Przy składaniu włożyłem go na miejsce od strony pochwy.
Ale widełki blokady nie weszły na swoje miejsce. Co powoduje że czasami sama załącza mi się blokada.
Czy jest możliwe włożenie widełek na sprzęgło kłowe przez otwór pod akumulatorem?
Czy muszę znowu wyciągać zwolnicę?
Z góry dziękuję za fachowe porady.
Pozdrawiam
Marek

#63 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:08

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jakiś czas już tam nie zaglądałem ale sprzęgła raczej nie założysz bez wyjęcia półosi z tylnego mostu (gdyby się dało wtedy widełki wylatywałyby w czasie jazdy)

#64 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:32

Naprawa hamulców Ursus C-330 Rozumiem że sprzęgiełko siedzi na półośce a spadły tylko widełki. Jeżeli tak to bez problemu można to założyć przez okienko pod akumulatorem. Odkręć widełki od dźwigni i wysuń dźwignię załóż widełki na sprzęgiełko i wsuń dźwignię uważaj tylko bo widełki są osadzone na klinie który lubi wypaść podczas skłdania

#65 Share mark21

mark21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:46

Naprawa hamulców Ursus C-330 Sprzęgło jest na swoim miejscu. tylko widełku są za sprzęgłem. Muszę je włożyć w rowek sprzęgła. Jak to zrobić najprościej. bo zwolnicy nie chciałbym ponownie ściągać. dzięki. pozdrawiam

#66 Share mark21

mark21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 18:42

Naprawa hamulców Ursus C-330 Dzięki JanuszM6040.
Dwie godziny roboty i blokada chodzi jak trzeba
Wszystko poszło bez problemów.
Pozdrawiam

#67 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 17:14

Naprawa hamulców Ursus C-330 witam mam nietypową pytanie przy zakładaniu semeringa powinien być załozone spręzynką od kierynku oleju

#68 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 00:58

Naprawa hamulców Ursus C-330 Tak, sprezynka idzie zawsze od strony oleju lub wiekszego cisnienia ktore powoduje samoczynne doszczelnianie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#69 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:58

Naprawa hamulców Ursus C-330 dzięki junkers własnie tak myślałem i zawsze tak zakładałem mechanik załozył najpierw bęben i poprostu wbił go odwrotnie bo było mu lepiej wbic i własnie to mi zdziwiło ze tak jest załozone

#70 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:18

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jak w końcu jest z tymi szczękami ! Jedni każą zakładać większą od strony silnika a inni od strony zaczepu. Na elektrodzie ktoś pisze:
W większości układów hamulcowych stosuje się dłuższe i krótsze szczęki hamulcowe dlatego,że okładziny hamulcowe na szczęce przeciwbieżnej zużywają się zawsze szybciej niż na współbieżnej i dlatego aby było w miarę równe zużycie obu okładzin okładzina na szczęce przeciwbieżnej ma być dłuższe to znaczy w C-330 dłuższa ma być od przodu czyli od strony silnika.
W C 330 bęben obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu koła a rozpieracz znajduje się u dołu szczęk a szczęka przeciwbieżna to jest ta od przodu,a w C 360 przeciwbieżną jest szczęka tylna.
Myśl że napisałem jasno i zrozumiale dla każdego.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 10:37

Naprawa hamulców Ursus C-330 Dłuższa przeciwbieżna od strony silnika.
Rób tak jak zacytowałeś w swoim poście, kolega wie co napisał.
Jeśli ktoś założy odwrotnie to raczej nie powinny blokować się koła, bo same szczęki nie patrząc na okładziny są identyczne, a rozpierak i mocowania szczęk symetryczne.
Po prostu hamulce do przodu będą słabsze niż do tyłu, a powinno być odwrotnie bo więcej jeździmy do przodu i z większą prędkością. Oraz okładziny na krótszej szczęce zużyją się o wiele szybciej bo pracują w nie tym miejscu.
Jak już napisałem nie powinny się blokować, robiłem taką C-330 z niewłaściwie założonymi szczękami i problemów z samo blokowaniem kół nie było przez czas użytkowania.
Jeśli wszystko dobrze złożone, a hamulce same trzymają ocierają to najprawdopodobniej górna część okładzin trze o bęben z powodu dziadostwa producentów. Należy rozebrać i wyszlifować okładziny w miejscu widocznego tarcia-wyślizgane miejsca. Opór może być tak duży, że nie da się zakręcić osią kola, więc zawczasu sprawdzać zanim wszystko zostanie złożone.
Pozdrawiam.

#72 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 marzec 2014 - 11:06

Naprawa hamulców Ursus C-330 Wg katalogu krótsza szczęka jest przeciwbieżna i ma być od strony silnika.

#73 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 11:31

Naprawa hamulców Ursus C-330 Zgadza się szczęka przeciwbieżna od strony silnika. A skoro jest to szczęka przeciwbieżna to musi być długa. Krótka jest współbieżna.
Z którego katalogu korzystasz?

#74 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 13:38

Naprawa hamulców Ursus C-330 W instrukcji napraw i w katalogu części napisano, że przeciwbieżna jest krótsza. Tak samo jest też na rysunku.

#75 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 14:01

Naprawa hamulców Ursus C-330 Koledzy a tak na zdrowy rozum to czym uzasadnić stosowanie różnych długości szczęk? Bo wg. mojej logiki to szczęka przeciwbieżna jest niejako "zabierana", przyciągana do bębna a współbieżna "odpychana " , i jeżeli działamy z tą samą siłą na obie szczęki ( przez rozpierak) to to żeby siły przylegania były w miarę równe stosuje się różne długości szczęk. Czyli z tego rozumowania wynika że tam gdzie bęben nam "pomaga" trzeba założyć dłuższą szczękę.

#76 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 16:40

Naprawa hamulców Ursus C-330 Długa od przodu, krótka od tyłu ciągnika, to na 100%.
Ja pomyliłem nazwy współbieżna z przeciwbieżną, to przez mój katalog.
Współbieżna to ta zabierana przez bęben i samoczynnie do niego dociskana (gdy jedziemy do przodu) zwiększając siłę hamowania. Dlatego musi być dłuższa bo wykonuje większą pracę i wyciera się szybciej. Oczywiście w normalnym użytkowaniu gdy więcej jeździmy do przodu.
Instrukcja napraw pisze prawidłowo tylko nie opisano zdjęcia która to strona ciągnika. Dodatkowo schemat nie jest narysowany w rzeczywistości jak się składa hamulce bo czopy, zawleczki i podkłada odginana nie z tej strony.

Tu jest dobrze opisane:
http://topagra.eu/ur...e-i-pomosty.php

Reasumując:
Szczęka współbieżna - długa od strony przodu - silnika. 0042/32-014/0 ,0042/32-022/0
Szczęka przeciwbieżna - krótka od strony tyłu - zaczep. 0042/32-020/0 ,0042/32-021/0

Edit:
Poprawiałem link.

Edytowany przez mtracz, 10 marzec 2014 - 20:16.

#77 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 18:26

Naprawa hamulców Ursus C-330 No własnie a według katalogu czesci z 70 r jest dokładnie odwrotnie jak pisze kolega mtracz....

#78 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:29

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jest odwrotnie, i tak montowała fabryka. W moim ciągniku, który jest u nas od nowości szczęki były zamontowane tak jak jest w katalogu. Na 100% nikt ich nie zmieniał i nie pomylił.

#79 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:35

Naprawa hamulców Ursus C-330 W katalogu z 1979/81 szczęka nazwana współbieżną (0042/32-020/0) jest krótka, narysowana jako tylna. Szczęka przeciwbieżna (0042/32-014/0) jest okładziną długą, narysowana jako pierwsza.
I już widać konflikt bo w instrukcji napraw jest napisane, że szczęka współbieżna jest z okładziną dłuższą.

Jeszcze raz wkleję link, tu według mnie jest prawidłowo: http://topagra.eu/ur...e-i-pomosty.php

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:20

Naprawa hamulców Ursus C-330 No dobra. A co będzie jak założę 2 długie bo na takie trafiłem w sklepiku. Krótkich jakoś nie mogli znaleźć. Obciąć część okładni?
The Truth Is Out There