Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa hamulców Ursus C-330

135 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrkk

piotrkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:35

Naprawa hamulców Ursus C-330 Witam.
Mam problem ze sciagnieciem zwolnicy w c330m, cos ja blokuje. Naprawa/rozbiorka powinna przebiegac jak w wersji c330, czy w wersji 'm' sa jakies znaczace roznice w budowie hamulcow? Powinienem wbic polos do bloku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa hamulców Ursus C-330 Dzisiaj, 19:49
  •  

#42 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 grudzień 2012 - 13:21

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jest inaczej, półoś nie jest przykręcana tylko usadzona na łożysku w zwolnicy. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby ją tak po prostu wbijać do bloku. Ja w Mce na lewej stronie wyciągałem zwolnicę z półosią, prawej narazie nie ruszałem.

O której zwolnicy właściwie mówisz?

#43 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 13:41

Naprawa hamulców Ursus C-330 Żeczywiście kiedyś okładziny były bardziej szorstkie, miękkie co powodowało większe tarcie, były chyba na bazie azbestu, specyfiku który jest groźny tylko i wyłącznie wtedy jeśli docinamy eternit, a wycofują go całkowicie ze wszystkiego.
Teraźniejsze okładziny są jakieś twarde i śliskie prawie jak plastiki, i nie wiem czy nie węższe to jak to ma hamować <_<
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#44 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 13:45

Naprawa hamulców Ursus C-330 Trochę to dziwne co piszesz. Tam raczej nie ma co szczególnie blokować. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to zajechane bębny hamulcowe = duży próg na nich. Takie jazdy przytrafiały się w samochodzie i zdjęcie bębna było niezbyt ciekawe. Opukiwanie i śrubokręt to jedyne rozwiązanie. Lecz w 330/m nie podejdzie z niczym, bo bęben jest w środku. Może spróbuj zluzować/odkręcić dżwignie regulacyjne hamulców i sprężyny dociągną szczęki do siebie i próg stanie się nieistotny. Ja zdejmując zwolnice w "M"-ce nie miałem z tym problemu. Zakładajc, problemem byly krzywe szczęki, ale dałerm drugie. Gdzieś na forum coś było o zdejmowaniu samej zwolnicy, bez pólosi.Wtedy miałbyś dostęp do bębna. Ale trudno raczej to zrobic. Moze spece z forum powiedzą cos więcej o tym rozwiązaniu. Może to jeszcze coś innego. Która to strona? Jesli prawa, to może blokada coś blokuje.

#45 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:14

Naprawa hamulców Ursus C-330 w tym temacie miałeś opisane krok po kroku jak zdjąć zwolnice.Jedyne wyjaśnienie to jak kolega wyżej pisał uskok na bębnie. Jak zdejmiesz samą zwolnicę bez pół osi to wtedy masz bęben na wieszku więc powinieneś jakoś te szczęki docisnąć.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#46 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:51

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jeśli jest uskok/próg na bębnie to rozwiązanie jest proste, jeśli hamulce były dociągane w miarę zużywania się ich, to wystarczy odczepić cięgła od pedałów hamulcowych, wtedy musi zejść zwolnica z bębnem i półosią, bo sprężyny na szczękach ściągną szczęki do położenia zerowego. Kiedyś jak robiłem hamulce jednemu gościowi to wcale nie miał bębna po prawej stronie, jedynie to co pozostało to to co trzyma się frezami na półosi.
Żeby się nie robiły progi to powinny być szczęki 1mm szersze od bębna ale takich się nie kupi.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#47 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:43

Naprawa hamulców Ursus C-330 Ja w swojej 30 jak robiłem hamulce na obu bębnach zrobiłem faski na rantach na długości około 5 mm i nie ma problemu z zakładanie i zdejmowaniem

#48 Share szerszen16

szerszen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 15:09

Naprawa hamulców Ursus C-330 Witam, moje pytanie dotyczy c-330M a dokladnie co zrobic z połosią, wyciągnąć ja razem z zwolnicą czy moze ją wbić?

#49 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:28

Naprawa hamulców Ursus C-330 Ja wyciągałem z półosią, w sumie mniej problemowe przy ponownym wkładaniu

#50 Share gregi7711

gregi7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:47

Naprawa hamulców Ursus C-330 mam pytanie czy możliwe jest żeby dobrze założone nowe szczęki hamulcowe w c330 obcierały o bęben hamulcowy tak mocno że ciążkawo jest kołem obrócić /oczywiście wałek rozpierający jest w położeniu zerowym/, czy muszą się poprostu dotrzeć czy coś jest nie tak?

Edytowany przez gregi7711, 15 marzec 2013 - 09:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomaszesky

tomaszesky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:04

Naprawa hamulców Ursus C-330 Witam ja w C-328 miałem też problem z hamulcami i luzem, sporym luzem na zwolnicach. Wymieniłem łożyska w zwolnicach dwa od piast koła i 2 od półosi. Do tego komplet uszczelniaczy, w pochwach i w zwolnicach.Wymienione zostały również szczęki hamulcowe bo starych nie szło domyć od oleju .W c-328 był sam odrzutnik oleju przed bębnem, bez tulejki z oringiem, jak jest w c-330, zostało to dołożone.Do wyjęcia prawej zwolnicy patent z włączoną blokadą świetnie się sprawdza, można ją później włożyć bez problemu. Co do wymiany uszczelnienia w prawej pochwie, również robiłem to przez "okienko blokady". Wszystko poskładane zgodnie z katalogiem c-330. Już ponad rok od remontu, a hamulce jak "brzytwa" i żadnego luzu czy wycieku ze zwolnic. Moim zdaniem podstawą jest, wymiana wszystkich uszczelniaczy i łożysk, jeśli trzeba szczęk i bębnów. Po takim zabiegu hamulce posłużą przez długie lata.

#52 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:00

Naprawa hamulców Ursus C-330 Mógłby mi ktos powiedzieć jaka szczęka idzie od strony zaczepu a jaka od strony silnika?
I jakie są konsekwencje szczęk założonych odwrotnie niż poprawnie?

#53 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:19

Naprawa hamulców Ursus C-330 Dłuższa z przodu(strona silnika), krótsza z tyłu (od strony zaczepu), Tak samo z obu stron ciągnika.
Przy odwrotnie założonych szczekach koła mogą się blokować.

#54 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 maj 2013 - 16:40

Naprawa hamulców Ursus C-330

Mógłby mi ktos powiedzieć jaka szczęka idzie od strony zaczepu a jaka od strony silnika?
I jakie są konsekwencje szczęk założonych odwrotnie niż poprawnie?

A pisałeś że dobrze założone hehe, więc jednak chyba nie masz pewności jak powinno być s koro o kolejność pytasz i jak przenitować samą okładzinę :P

#55 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:18

Naprawa hamulców Ursus C-330 o to chodziło ze zakładał te szczęki dobry mechanik więc nie powinien popełnić błędu w zakładaniu
ale skoro mi blokuje coś hamulce ciagle nie chce odpuscić więc zaczynam mieć wątpliwości:/

dzięki mtracz:)

#56 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 maj 2013 - 16:07

Naprawa hamulców Ursus C-330 W C330M poszedł olej na szczęki, do wymiany jest uszczelniacz, da się jakoś wymienić go od strony zwolnicy? Czy muszę całą pochwę odkręcać?

#57 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 31 maj 2013 - 19:36

Naprawa hamulców Ursus C-330 który uszczelniacz?

#58 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 maj 2013 - 22:09

Naprawa hamulców Ursus C-330 40x72x10 w pochwie.

#59 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 09:13

Naprawa hamulców Ursus C-330 Jeśli to ten przy moście, to nie da rady wyciągnąć go inaczej niż demontując pochwę (zn. wyciągnąć się da jeśli ktoś sie naprawde postara ale włożyć nowy to już problem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:57

Naprawa hamulców Ursus C-330 Witam Mam kilka pytań dotyczących ursusa c-328 .
1. Gdzie jest wlew oleju do pompy wtryskowej.
2.Czy jak jest niedokręcona pompka ręczna paliwa to może uciekać z pod niej paliwo ( Jest wykręcona z milimetr )
3.Czy pompa wtryskowa pociągnie paliwo sama ?
4.Jak jest ta śrubka do odpowietrzania to ja mam ja bez dziurki i mam 3 podkładki bo jest za długa to coś się stanie ?

Pomoże mi ktoś bardzo mi jest ciągnik potrzebny aby wywieść gruz z ziemia .