martin68

Naprawa hamulców Ursus C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max696    9

Ja mam założone "ORYGINAŁY" bo takie mieli w sklepie, bębny produkuje Waryński a szczęki już nie pamiętam ale też Polskie, oprócz tego powymieniałem wszystkie simeringi i chamulce działają bardzo dobrze, na asfalcie spokojnie zablokuje koła :D

Oprócz tego bardzo polecane są zestawy z Chełmna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frydek31    0

mam pytanie: w jaki sposób wyregulować (podciągnąć) hamulce w 330 m?działały marnie, rzedko się ich wogóle używało a teraz pedały dają się wciskać ale sprzęt nie hamuje.czy to może już regulacja nie wystarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Na początek wyregulować... Połóż się pod ciągnik, popatrz jak idą cięgła od hamulców i poskrecaj śrubami żeby je skrócić. Tak jakoś ciężko to wyjaśnić. Prosta robota jak zobaczysz jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frydek31    0

już wiem o które cięgiełka trzeba skrócić.dzięki za odpowiedz.w poniedziałek sprawdzę czy to coś da czy trzeba rozbierać całe hamulce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Odrzutnik oleju to element gumowy czy metalowy? W katalogu i u mnie wyglądem przypomina zwykła stalowa podkładkę a w farmexpert wygląda inaczej. Co powinno tam być?

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Odrzutnik oleju to tak jak piszesz taka podkładka https://www.google.pl/search?q=odrzutnik+oleju+zwolnicy+C-330&safe=off&biw=1536&bih=758&tbm=isch&imgil=Fzvs10cViQU0_M%253A%253BIyvwrNaF_bL5sM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.targrolniczy.pl%25252Fodrzutnik-oleju-zwolnicy-pasuje-do-c330-p-2355.html&source=iu&pf=m&fir=Fzvs10cViQU0_M%253A%252CIyvwrNaF_bL5sM%252C_&usg=__j_BqIPeq8K_qmKlmL5_s0B4nDks%3D&ved=0ahUKEwj3scmahtTKAhUH_SwKHVVxDEMQyjcIOg&ei=of2tVrfdAYf6swHV4rGYBA#imgrc=Fzvs10cViQU0_M%3A&usg=__j_BqIPeq8K_qmKlmL5_s0B4nDks%3D

na półosi zakładasz bęben potem właśnie ten odrzutnik następnie idzie oring potem idzie tulejka tylko patrz ona z jednej strony ma wycięcie i tym wycięciem w stronę tego oringa i dalej to już wiesz simering, łożysko koło napędzające drugie łożysko zabezpieczenie i nakrętka 

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Wszystko wiem, tylko ten odrzutnik mi nie pasował, w necie taki a na pólosi u mnie coś innego. simering w pochwie to 40x65x10 w zwolnicy 50 x80x10 a jaki rozmiar jest tego drugiego w zwolnicy na piascie koła? bo niema rozmiaru podanego w katalogu. Nie będę tego rozbierał bo niema luzu ani nic nie leci. Ale na przyszłość się przyda.
W którą stronę wychodzą simering w pochwie? trzeba ja odkrecic od skrzyni?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

Koledzy mam pytanie chce zrobić hamulce - tak porządnie nie jak pseudo fachowcy co robili mi bez wymiany simeringów i po jednym dniu już nie było hamulcy.

I moje pytanie ile jest tam simeringów i origngów? i gdzie są zlokalizowane (najlepiej jakby ktoś napisał jak je wszystkie wymienić bo chyba z jednym może być problem) aha jeszcze jedno mam luzy na kole co trzeba wymienić żeby ich nie było?

Najlepiej łopatologicznie w punktach co i jak po kolei  będę wdzięczny.

Edytowano przez garfild209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

hehehehe dzięki;) katalogi mam nawet trzy w domu ;) ale wole się upewnić i posiadać informacje napisaną łopatologicznie - bo akurat te simeringi nie jestem pewny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz się upewnić to zdemontuj hamulce i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

1

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c3543e6f8b8a4a6c

 

2

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Zxkn4HFZ9gIm~xhzgONImXPR4EG510

 

3

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Xro7n_GytJ87gudrj3_Jv71jeNCysJ

 

4

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Urhhti~HUKsTuK8vuX44~28klLMumH

 

 

 

Mam dwa problemy jak wybić piastę? wybijałem trochę i zeszło 1cm ale dalej ciężko

i mam dylemat ponieważ wg instrukcji za bębnem idzie uszczelniacz, taka podkładka odolejająca i tuleja a u mnie nie było żadnego uszczelniacza i w sumie miejsca nie ma i jeszcze jedno trybo mi wypadło i nie jestem pewien jak je włożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak odkręciłeś te dwie śruby i zdjąłeś podkładkę to bijesz w samą piastę i musi zejść. Ciężko idzie bo jest zapieczone trzeba sporo siły użyć aby to wybić...

Co do uszczelniacza to ten uszczelniacz siedzi w pochwie, tam jest to pokazane w taki sposób że może się wydawać inaczej.

W drugim zdjęciu idzie bęben potem ta podkładka za podkładką powinien być oring nie widać go na zdjęciu z katalogu i następnie ten pierścień 

Co do trybu to nie pamiętam, trzeba było patrzeć jak rozbierałeś :P

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

oki a ile jest wg uszczelniaczy bo tylko widze 2 jeden w pochwie a drugi koło łożyska od strony bebna, wydawało mi się że są trzy. A trybo mi wypadło i dlatego pytam:)

czyli nie mam co się bać tylko z całej siły przez drewno uderzać i musi wyjść..

a jak sprawdzić łożyska bo tata mówi że jeszcze są dobre a ja czuje taki minimalny luz na boki ale góra dół ok

 

 

aha

W drugim zdjęciu idzie bęben potem ta podkładka za podkładką powinien być oring nie widać go na zdjęciu z katalogu i następnie ten pierścień

 

a ja nie miałem tam oringa, to jaki kupić ?

Edytowano przez garfild209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A trzeci jest na tej piaście co ją wybijasz

Co do wybijania radziłbym wybijać przez kawałek metalu tylko tak, aby nie uszkodzić otworów na śruby.  Wiesz drewno amortyzuje uderzenia...

A luzy łożysk, ja bym dał nowe koszt nie jest wysoki a będzie spokój w ręku może być mały luz a jak założysz i będziesz bujał kołem to dopiero poczujesz luz

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

dziękuje za odp. wymienię chyba wszystkie:)

a wiesz te dwa łożyska wychodziły bardzo lekko co zrobić żeby wchodziły ciasno? widziałem że ktoś wcześniej punktował...

a odnośnie oringa edytowałem wyżej.. ja nie miałem tam żadnego i nie wiem jaki kupić

i jakie lożyska kupić skf?

 

 

aha czyli w to co zaznaczyłem walić przez metal bez obaw?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/gXDw8QTzdPlEC9kZYVXzN1E7l~S005

Edytowano przez garfild209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
garfild209    0

oki dziś nie mogłem jechać po części i dobrze kupie ten oring, a mam pytanie mam trzy książki o c330 w tym oryginalną i nigdzie nie ma tego oringa dlaczego?

w jakim katalogu on jest?

a mogla to być przyczyna niedziałających hamulcy jak ktoś robił 10 lat temu to po miesiącu nie działały - i dodam że jak teraz patrze to były zamontowane 2 długie szczeki albo 2 długie- a przy okazji długa z przodu czy z  tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Nie wiem ja mam katalog oryginalny rok 79/81 i ten oring jest tak jak w tym linku. Mam też nowszy że jest tam też C-330M i też oring ten występuje.

A czy mogło, nie mogło być przyczyną to ciężko powiedzieć możliwe że jak olej poszedł na bęben to i hamulce przestały działać jak oringa tego nie było ...

Co do szczęk to jak patrzysz na szczęki założone na pochwie to dłuższa jest tylna jeśli dobrze pamiętam 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

aaa jest w trzeciej jednak, niedopatrzenie, ale tam pisze że dwie sztuki tego oringa 38x3 jest? to dawać tam dwa czy ten drugi idzie gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Rozbawiłeś mnie teraz  :P dwa hehe a ile masz zwolnic i półosi w ciągniku jedną czy dwie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garfild209    0

a szczeki jak założyć krótka do przodu a długa do tyłu? proszę o szybką odp bo skręcam już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20
Napisano (edytowany)

Właśnie wymieniłem u siebie kompletne hamulce czyli bębny i szczęki, zajęło mi to niecałe 2 dni , da się spokojnie w dzień lecz ja robiłem pierwszy raz. Przyczyną braku hamulcy był tylko i wyłącznie wyciek ze zwolnic.. pamiętajcie o drożnych otworach w bloku , wtedy w razie nieszczelnosci simeringów nie zaleje hamulców. Jeśli po wymianie simeringów dalej będzie nieszczelność to trzeba kupić nową półoś gdyż miejsce styku starego simeringu jest już "wytarte". Szczęki zakładamy : dłuższą od tyłu (tylnej lampy) , krótszą - od strony silnika. Po zakupie nowych bębnów należy usunąć farbę z malowania w miejscu styku szczęk, gdyż zacisk będzie się ślizgał po farbie. Co do hamulcy to dosłownie żyleta, zobaczymy jak długo posłużą :)

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomozTM    0

No to jeszcze jedno pytanie za milion $$$
Przeczytałem cały temat od 1 do ostatniej strony i:
Mam C 328 i jak większość - problem z hamulcami. W 330M mówiliście że trzeba coś blokować, żeby się coś nie posypało.

A jak jest w 328? BO się przymierzam powolutku do rozebrania wszystkiego na części i nie chcę być czymś zaskoczony.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Werben
      Witam, mam problem z zaworem powietrza tym pod pedałami hamulca, jest wymieniony na nowy, ale mam problem z regulacją. Otóż gdy wcisnę pedał do końca to cały czas syczy mi z niego aż do zejścia ciśnienia do 0. Jak go wyregulować, wcześniej na starym gdy wcisnąłem pedał do końca to tylko syknął raz i trzymał ciśnienie.
    • Przez yoma
      Witam, 
      czy miałby ktoś schemat/ budowę zaworu sterującego przyczepy? Podrzucam zdjęcie zaworu, Szukam 2 dzień po Internecie nigdzie nie mogę znaleźć są same schematy podłączenia, a ja potrzebuję budowę, gdyż mój obecny nie działa poprawnie i zastanawiam się czy ktoś już nie grzebał i źle nie złożył. Z góry dzięki.   

    • Przez wyrebski1
      Chcę wymienić bęben hamulcowy w C-330. Mam już wyjętą półoś z pochwy, także półoś wyciągnąłem ze zwolnicy. Praktycznie na samej półosi mam tylko bęben ale jak on schodzi-jest tam jakieś zabezpieczenie?
    • Przez Rafał2222
      Witam.Mam mały problem w zetorze 5011. Gdy wcisnę pedał hamulca są jak żyleta obydwa  koła stoją ale jak drugim razem to już słabiej hamuje. Jak by były zapowietrzone to by za każdym razem by słabo hamowały a tu raz koła stoją raz nie. Tendencja siły hamowania prawego koła jest silniejsza od lewego tutaj podejrzewam wyrównywacz że nie łapie równo dwóch kół. Ale czy może być też winowajcą że hamulce są dobre a raz słabsze?
    • Przez Marcin400
      Witam chciałbym odpowietrzyć układ hamulcowy w valtrze lecz poza typowymi odpowietrznikami na cylinderkach znajduje się też taka skrzyneczka z 2 odpowietrznikami. Pomógł by ktoś i powiedział jak w takim ciągniku odpowietrzyć układ? Z góry dziękuję.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj