Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 luty 2013 - 17:18

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Kolego weź tą jedną fazę zasilającą warsztat podłącz pod zaciski zasilania na wyłączniku czyli pod R lub S lub T, a na wyjściu wyłącznika niech rozłącza wszystkie trzy fazy, nie będzie idealnie ale o niebo bezpieczniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Dzisiaj, 11:34
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 09 luty 2013 - 17:32

zrób żeby odłączało wszystko niema przecież różnicy że od mufy jedna faza nie jest używana. Kiedyś ktoś podłączy coś innego do tego gniazda i może coś z dymem pójść.

To że coś pójdzie z dymem to najmniejszy problem, gorzej jak kogoś zabije. Włączniki po to są 3 -fazowe aby rozłączyć zasilanie a spotykane też są takie które rozłączają też "zero" w instalacji 5 przewodowej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 luty 2013 - 20:33

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Zasilanie warsztatu podłącz pod którąś faze przed wyłącznikiem i puść ją przez COŚ TAKIEGO http://www.google.pl....42080656,d.Yms
Oczywiście jakaś obudowa by się przydała . Wtedy będzie ok ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#44 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 luty 2013 - 21:44

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa No no dobrze mówicie wszyscy.Tylko to wygląda tak:
w kanciapie jest przełącznik pod którym jest mufa.Ja wyszedłem z tego przełącznika kablem i poprowadziłem siłę na warsztat do mufy.Nie mogę rozłączać wszystkich faz bo nie będę miał światła na warsztacie.Z mufy która jest od razu przy przełącznika nie korzystam teraz.Tylko na tej na warsztacie.zrobiłem tak że rozłącza mi jedną albo dwie fazy (nie pamiętam) do spawarki bo by mi cały cały czas chodziła.Na tej linii są dwa bezpieczniki: w budynku przy którym jest warsztat, i w domu.
Oczywiście że nie powinno tak być.No ale mam ocieplać jedną ścianę na warsztacie to wtedy wyjdę ze skrzynki bezpieczników kablem na warsztat i zrobię mufę z przełącznikiem i drugą też z przełącznikiem na wiertarkę stołową.I wtedy będzie tak jak powinno :)

Tylko co to z tego że ja zrobię dobrze tak jak powinno być a u nas jest taki "robotnik" który jak raz włączy przełącznikiem i np. spawa, to nie wyłączy przełącznikiem i nie odłączy spawarki i wsadzi kabel od śrutownika, tylko od razu wyciągnie kabel i wsadzi drugi....Nie ma na niego sposobu...Jak powiesz że źle robi to powie że mu do roboty się wpierda***. Rozmawiaj z idiotą ....... <_<

Edytowany przez locke, 09 luty 2013 - 21:50.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#45 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:48

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa To jeżeli tak jest, a widząc po Twoich wypowiedziach Twój kontakt z siłami elektromagnetycznymi jest znikomy (bez obrazy oczywiście :rolleyes: ) wynajmij kogoś i pozostaw sprawy elektryczne fachowcom, bo naprawdę pozabijacie się tam nawzajem i jeszcze będziesz miał człowieka na sumieniu -_-

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 luty 2013 - 08:53

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Jeżeli to jest Twój pracownik, to z czym masz problem? Wystarczy mu powiedzieć, że ma robić dobrze albo niech sobie szuka pracy.

#47 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:21

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa @1012 Z siłą to teraz pierwszy raz robię :P

@elektrotechnik to jest pracownik mojego wujka....By się go pogoniło tylko że nie ma "normalnego" pracownika...Który miał by prawo jazdy, robił w magazynie,gnój wywalił od kur,posprzątał i takie pierdoły....Bo co nam z tego że weźmiemy jakiego pracownika co dzisiaj przyjdzie, a jutro już będzie po %%%....
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#48 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 10 luty 2013 - 11:10

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Tylko w razie "W" to twój wujo beknie że wyłacznik nieprawidłowo podpięty i później zaczynają się schodzy z ubezpieczeniem itp.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#49 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:49

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Dokładnie, oni tylko szukają byle czego, żeby dołożyć karę. Jeżeli ten pracownik jest zatrudniony legalnie, to Twojemu wujowi na gospodarstwo może wjechać inspekcja pracy, a z nimi żartów nie ma. Druga sprawa, to taka, że możesz nie wiem jak dobrze wszystko podłączyć, przestrzegać wszystkich norm, ale jak nie masz na to dokumentu to w razie wypadku i tak jesteś winien. A jak podłączy to byle jaki partacz, ale ze stosownymi uprawnieniami to jest ok.

#50 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:40

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa No ja wiem...to samo im mówiłem.Jak będę miał wolny czas i będę na wsi to wtedy zrobię tak jak się należy.Albo zlikwiduję przełącznik w kanciapie i tam założę puszkę i na warsztacie jedna albo dwie mufy z przełącznikami..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:59

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Panowie mam pytanko odnośnie lamp halogenowych LED, które można zamontować do oświetlenie podwórka. Czy ma ktoś takie i jak się spisują w porównaniu ze zwykłymi halogenami na żarnik? A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje misię że ma małą moc.
Zetor Team

#52 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 23:18

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Mam naświetlacz led 20W , świeci może jak 100W lub nawet nie, światło jest inne białe. takie moje odczucie.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#53 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 07:23

A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje mi się że ma małą moc.

Moc tu nie jest istotna, tylko strumień świetlny.

#54 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:35

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa A co to jest ten strumień świetlny?
Sadek, czyli wedlug ciebie to mi tel led podwórka nie oświetli?
Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?
Zetor Team

#55 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:03

A co to jest ten strumień świetlny?

Do szkoły na fizykę się nie chodziło?

Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?

Są. Ceny od 150 zł. Zasięg do 250m.

#56 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:23

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Muszę wprowadzić poprawkę do postu #52.

A więc przeprowadziłem testy LED 20 W ( http://allegro.pl/li...rItems-33792919 tego dostawcy) i oświetliła podwórko ok. 45*50 m na poziomie komunikacyjnym i porównałem z halogenem tradycyjnym 150 W i faktycznie halogen wypadł gorzej (można się poruszać po podwórku lecz jest dużo ciemniej) więc opis w aukcji jest faktyczny. jest faktyczny

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#57 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:38

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Ja mam zastąpioną oprawę drogową dwoma reflektorami LED 30W, jest zdecydowanie ciemniej, ale na tyle jasno żeby wszystko było widoczne i swobodnie można było się poruszać. Teren oświetlenia 30m*50m, no i ta różnica w mocy 400w ->60W.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#58 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 00:56

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Czyli mówicie,że ogólnie warto przestawić się na LED?
Elektrotechnik do szkoły to chodziłem ale jakoś o tym strumieniu to ni w ząb nie pamiętam. A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.
Zetor Team

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 07:54

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Można z czymś takim kombinować (zasięg faktycznie taki jest może nawet większy (w Biedronce widziałem taniej) : http://allegro.pl/gn...3743892796.html

Panowie, proponuję pousuwać wszystkie linki do aukcji, bo za chwilę będę rozdawał punkty.

Edytowany przez Elektrotechnik, 26 listopad 2013 - 17:52.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 17:11

A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.

A czy allegro jest jedynym miejscem gdzie się czegokolwiek szuka? Wpisz w google zdalny włącznik oświetlenia.