Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:12

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Dla własnego bezpieczeństwa zostaw tą lampę.

Edytowany przez Sadek, 03 luty 2013 - 11:27.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Dzisiaj, 05:08
  •  

#22 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 luty 2013 - 17:53

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Przecież to jest dobra lampa tylko trzeba wiedzieć jak podłączyć :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:10

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Nie powinno bo może być napięcie na obudowie. Może żarówka zła.
Pod żarówką masz śrubkę, odkręć ją wyciąg lustro i sprawdź podłączenia kabli. Musi działać.

#24 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:35

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Odkręciłem i wszystko jest w należytym porządku....
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:38

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa zamieniałeś kable w gniazdku jak podłączyłeś? niektóre trzeba dobrze podłączyć bo świecą tylko w jednym kierunku.

#26 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:09

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Pokarz mi taką która świeci tylko w jednym "kierunku" ???????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:31

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa w ejdnym kierunku czyli masa do masy, faza do fazy. Zwykła żarówka CI będzie świecić obojętnie jak podłączysz fazę i zero. Diody już tak nie podłączysz.

#28 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:54

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa No ja mam taką żarówkę: 500W
Dodany obrazekDodany obrazek

#29 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 03 luty 2013 - 23:03

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Jeśli jesteś pewny, że wszystkie przewody są dobrze podłączone to żarówka jest padnięta- przecież to zwykła oprawa oświetleniowa. Przewód żółto- zielony jest pewnie do obudowy tylko przymocowany dla bezpieczeństwa użytkowania i nie bierze udziału przy świeceniu. Sprawdź może samą żarówkę czy świeci i to czy na pewno ona pasuje do tej oprawy.

#30 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:03

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Ale to nie jest instalacja ani urzadzenie na prąd stały, żeby odwrotne podłaczenie styków powodowało nie działanie.
To jest zwykły żarnik halogenowy.
Sprawdź dokładnie ciągłość przewodów. Najlepiej miernikiem bądź innym testerem ciągłości. Producenci idą po taniości i średnica użytego przewodu jest na styk ,a w dodatku potrafi na środku badź przy styku być przerwa nie widoczna, bo izolacja zakrywa.

Brak podłaczonego przewodu ochronnego- uziemienia nie ma wpływu na dzialanie lampy. To urzadzenie proste jak żarówka Edisona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:34

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa wyjmij żarnik i sprawdź miernikiem miedzy stykami czy masz napięcie. Jeżeli nie masz miernika próbówka powinna świecić przy jednym styku żarnika, podłącz odwrotnie wtyczkę i powinna świecić przy drugim. Żarnik możesz sprawdzić albo miernikiem (opór) albo probówkę włóż do gniazdka( w tym otworze co świeci) żarnikiem dotknij do końca próbówki (tam gdzie palcem się trzyma żeby świeciła) a palcem do drugiego styku żarnika
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#32 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:25

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa No mierzyłem już wcześniej opór ale napięcia nie mierzyłem...Jutro pomierzę wszystko dokładnie :)

Już się wyjaśniło wszystko :) Lampa ok, żarówka ok, ale kabel który wykorzystałem do podłączenia nie był ok... :/ Dzięki za pomoc chłopaki :D

Edytowany przez locke, 06 luty 2013 - 19:54.

#33 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:04

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Słuchajcie, jest problem z przełącznikiem do siły.Wczoraj były problemy z kablami(źle wpięte były i izolacje popaliło) i dzisiaj go robiłem, aż się zdenerwowałem i go wypiąłem całkiem...a okazało się że w domu jedną faze wywaliło...No i chciałbym go wpiąć znowu, bo on będzie mi wyłączał dwie mufy jedną do spawarki a drugiej nie używam ale lepiej żeby była.Na przełączniku ma oznaczenia takie:
U
R
W
T
V
i jeszcze jakieś jedno ale naklejka odleciała...
Dodam jeszcze że ten przełącznik jest niemiecki produkcji DDR chyba :D

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 luty 2013 - 20:50

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa To jeszcze jedno to pewnie S ,
R S T podłączasz kable z przewodu zasilającego
U V W podłączasz kable do odbiorników które są zasilane przez ten wyłącznik
Kolejność dowolna jeśli coś będzie się kręcić nie w tą stronę trzeba zamienić 2 przewody albo na zasilaniu albo na wyjściu ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#35 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:07

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Ty no dzięki ziom :) Jednak porządny człowiek z Ciebie jest :D
Jutro zabieram się za robotę bo dzisiaj musiałem tak podłączyć na kostkę bo do śrutownika potrzebowaliśmy dzisiaj i do spawarki...A muszę zrobić tak aby mi jedną fazę odcinało bo z tego przełącznika wyszedłem kablem na warsztat :)

#36 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 09 luty 2013 - 07:04

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Przełacznik albo odcina wszystkie 3 fazy albo wcale bo twoje połączenie może się na kimś zemścić, jeżeli chcesz odpinać zasilanie na warsztat to daj osobny wyłacznik

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#37 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 luty 2013 - 10:36

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa na kimś lub na czymś bo jak włączysz silnik na dwie fazy a zabezpieczenie nie jest dobrze dobrane to pójdzie się j...
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#38 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:20

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Spawarkę mam dwufazową a śrutownik trzyfazowy.Ale zrobiłem tak że odcina mi dwie fazy i rozłącza spawarkę.
Będę musiał pozmieniać tą instalację, na razie jest tak jak jest.. Ale Dzięki za pomoc :)

#39 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 luty 2013 - 15:01

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa Odwalasz druciarstwo straszne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:23

Oświetlenie w obejściu gospodarstwa zrób żeby odłączało wszystko niema przecież różnicy że od mufy jedna faza nie jest używana. Kiedyś ktoś podłączy coś innego do tego gniazda i może coś z dymem pójść.