Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:24

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Rozumiem że cztero karuzelowa ?? , bo z nazwy wynika że ma 5,2 szerokości roboczej, czyż nie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Dzisiaj, 22:59
  •  

#22 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:19

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ja chyba bede miał do sprzedania Claasa 450 cztero karuzelową. Z 30 spokojnie dawała rade. mechanicznie skladana. Własnie i ja zastanawiam sie nad sprzedaza tej, bo może kupie coś wiekszego

#23 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 październik 2009 - 13:22

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM U 3512 + DF coś około 5.20 moze wiecej składana do tyłu obciążniki zakładam tylko jak mam gdzieś dalej szosą pojechać i biorę 4 pokosy po kosiarce 1,65 i nie ma trawy z którą bym nie dał sobie rady

#24 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:34

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Zetor 7011 + Claas Volto 64. Bierze idealnie 3 pokosy po 2,65. zetor bez obciążników pod maska bez problemu sobie radzi. Super maszyna , szybko fajnie się składa i bardzo fajnie sprawuje się na zawrotach w porównaniu z Poettingerem. W pierwszym pokosie jadąc z tyłu za kosiarka to na 3 biegu jeśli troszke już podeschła to 4-ką. Polecam ta maszynę jak najbardziej

#25 Share danielooo8441

danielooo8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:40

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ursus 3512+ deutz fahr 6,6m radzi sobie bardzo dobrze nic nie znosi przodu, jade 2 biegiem i niema cięrzko. Maszyna godna polecenia

#26 Share siewnik123

siewnik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 22:30

Witam, przymierzam się do kupna przetrząsarki ktora bedzie wspolpracowac z ursusem c360 lub 360-3p na około 12 ha.

budzet okolo 5000 zł

napewno musi byc zawieszana,

mysle ze 4 gwiazdowa starczy,

zastanawiam sie czy c360 sprosta przetrząsarce hydraulicznie skladanej?

prosze o konkretne modele i ewentualne Wasze doswiadczenia z takim zestawem :)

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 listopad 2014 - 17:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 09 listopad 2014 - 22:50

Myślę że możesz śmiało myśleć o hydraulicznej tylko czy za 5 tys kupisz to nie wiem. Co do modeli to może w ten sposób Krone, potinger, kuhn, fella, stoll czy deutz fahr będą to maszyny nowsze więc i cena wyższa a takie jak jf, zwegers będą starsze i na takie radzę uważać dlatego że one są mniejsze i do 60 4 wirniki to jest nawet za mało ale głownie chodzi o zużyte podzespoły w tych maszynach. Moja opinia jest taka potinger albo kuhn tutaj cena nie jest niska ale wytrzymałość jest wysoka i to że cały czas produkują te marki więc i z częsciami łatwiej

Szef wszystkich szefów  ;)

#28 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 10 listopad 2014 - 08:53

Za 5 tyś, ciężko będzie coś fajnego i rozkładanego hydraulicznie kupić. Ja w zeszłym roku też rozglądałem się za czymś w hydraulice ale trzeba było wtedy dać około 7-10 tys, to nie stety ciut za duża rużnica , jak dla mnie w rozkładanej ręcznie a hydraulicznie, więc za 4 tyś kupiłem deutz fahra i jestem z nej zadowolony, ma 5,20 szerokości i do 3 P jest idealna. Polecam taki model oczywiście ja kupiłem w bardzo dobrym stanie, pracuję cichutko, model to deutz fahr- KH 500. Nie radzę kupować 4 kołowe a z tych starszych i mniejszych np, ma 4 m szerokości a ma 4 wirniki, u nas były dwa przypadki gdzie tryby się prwały  bo za duże jest obciążenie na za małe koła zębate a wnich właśnie takie są, a koszty naprawy są kolosalne, więc jak szukasz to z młodszych, bo te starsze i mniejsze modele to porażka, bynajmniej w moich odczuciach i tych co im się roz..bało i teraz stoją w pokrzywach bo koszt jednego trybu to około 600 zł

#29 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 08:57

Ja mam PZ FANEX 50, jest to bardzo lekka maszyna i c-330 smiga z nią lekko. Kasy by jeszcze trochę zostało. Maszyna kręci się nie aż tak szybko ale rozrzuca super i też nadaje się do siana bo nie zrobi "sieczki". Są hydraulicznie składane i mechanicznie, bierz hydrauliczną jakąkolwiek byś kupował

#30 Share damik10

damik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Nowości techniczne w rolnictwie

Napisany 10 listopad 2014 - 09:34

Ja mam Pottingera 4gwiazdy,  4,7m z ruchomą wieżyczką i c-330 lata w niej bez problemu, więc C-360 też sobie rade da, a przetrząsarka po pierwszym sezonie powiem że ładnie roztrząsa :P Także polecam Pottingera :P

Edytowany przez damik10, 10 listopad 2014 - 09:36.

#31 Share siewnik123

siewnik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 22:20

bardzo podoba mi sie przetrzasarka polecana przez Piotrek1975 (deutz fahr kh 500)

znalazlem na akucjach kilka w wersji hydraulicznej w cenie okolo 6500-7000 zł (byc moze doloze troche wiecej do mojego zakladanego budzetu 5000 zł aby miec cos nowszego)

mam jeszcze pytanie dotyczace tego hydraulicznego rozkladania a dokladniej czy ursus 360 moze napotkac jakies problemy? widzialem na filmikach ze osoby obslugujace te maszyny przy rozkladaniu ciagna za jakas linke (prosilbym o wyjasnienie jakie sa sposoby rozkladania)

i jeszcze jedno pytanie bo jak kazdy dobrze wie ze w 60 pompa i wom dzialaja zawsze razem i chodzi mi o to jakie sa tego konsekwencje (mam na mysli to ze bede zmuszony sciagac i zakladac walek przy kazdym skladaniu i rozkladaniu i tak samo przy podpinaniu maszyny do ciagnika)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem