Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 10:45

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Mam zamiar kupić przetrząsarkę do 3512. Interesuje mnie czy da rade współpracować z maszynami o szerokości powyżej 5 metrów hydraulicznie rozkładaną. Pytanie do użytkowników takowych - czy da radę w dużej trawie i jak zachowuje się w transporcie (czy nie unosi przodu bo nie wiem ile takie coś waży), no i czy lepsza hydraulicznie rozkładana czy wystarczy ręcznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 11:24

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ja mam 4m i zapiąłem jo do ciapka i spokojnie dawał sobie z nio rade. Do 3512 5 m bez problemu poradzi. w sumie to sam planowałem około 5m kupić ale cena byłą za duża :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 12:00

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Jak składana do góry powinien dać rade, jak składana do tyłu tak jak moja to przodek może mu podnosić. Ja w c 360 bez tura i obciążników z przodu i mi podnosi przód przy lżejszym ruszaniu jak jest złożona.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 12:33

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Moja składa się do tyłu i w ciapku nie podrywa przodu

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:30

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM @wojtas jaką masz kosiarę???jaka szerokośc robocza???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:36

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Andzej ale w ciapku masz tura więc to też trochę daje tym bardziej że tur jest wysunięty do przodu. Ale co do tego przy zakupie trzeba się sugerować masa przegrabiarki bo niekiedy 4 m sa cięższe od 5 m :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:37

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Tur był odpięty ;p (u mnie to akurat rzadkość ale trafił się odpięty :) )

bullet_black.png

#8 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:39

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM No chyba że tak zwracam honor :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:07

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM

@wojtas jaką masz kosiarę???jaka szerokośc robocza???

kosiarka to stary famarol 1,60. koszę zetorem a w tym czasie ojczulek mogłby rozbijać pokosy 3512. do tej pory robił to pasówką , było dobrze ale w tym roku zaczęła się sypać i na drugi sezon trzeba pomyśleć o czymś wydajniejszym

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:17

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM a kosiarkę zamierzasz zmieniać??? bo do 5m karuzeli powinna być szersza, żeby brać trzy pokosy.po takiej będziesz brał 4 ale będziesz musiał jexdzić po pokosach kołami. myslę, że 3512 poradzi sobie z większością przetrząsarek o masie do 500kg.

kupujesz nowa czy uzywana??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:25

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM dopóki się nie rozleci to będę nią kosił. rozglądalem się i za listwówkami ale narazie przetrząsarka pilniejsza.mam zamiar kupic używkę . gośc niedaleko ma taką kuhna 95 rok 5,40 hydraulicznie skladaną ale ceni około 6 tys.(drogo) składane ręcznie w granicach 3-3.5. , ale z reguły są to starsze modele.

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:39

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM najważniejsze, żeby wyjeżdżona nie była :)

#13 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:24

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Sprzedam ci mojego KUHN-a , ma cztery karuzele , zamiata coś koło 5,2 m i jest składana do tyły , mam MF 255 i nie mam obciążników , to podrywa lekko tylko przy szaleńczym ruszaniu , ale to rzadkość , kręci się kierownicą lepiej niż w nowym new hollandzie :) . Jak dasz 4 tyś , to ją sprzedam , bo sam zamierzam kupić coś 6 m , tylko składane hydraulicznie do góry , klientów mam już paru , bo jak widzą jak śmigam 3 szosową po łące , a oni swoimi gwiazdówami robią hektar w tym samym czasie kiedy ja zdąże bez pośpiechu oblecieć cztery , to stoją na miedzy i podziwiają. Dodam iż była to pierwsza przetrząsarka dwa lata temu , po mnie pożyczył ją kolega z są sąsiedniej wioski , i na drugie siano kupił podobną . Teraz tylko brakuje mi jakiejś wielkiej zgrabiarki claasa , i można siano robić :) , myślę o Linerze 660 hydro , ale położyć 10 tyś za zgrabiarkę to trochę dużo , ale ilość dzierżaw z roku na rok rośnie , i trzeba się rozwijać . :) Co do wagi to ma nieco ponad 600 kg , może nawet 700 , a wystaje z tyłu z trzy metry . Proste podsumowanie mojego znajomego , cytuje ,, To jest maszyna ":)

#14 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 07:21

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Gdybyś mieszkał bliżej wpadłbym zobaczyć, ale niestety za daleko. Masz może foty tej maszyny.?

#15 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 15:09

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Foty zapewne zrobie jak na wisne kupie sobie cyfrówke , bo z tele nie akceptują mi modzi . Więc w niedalekiej przyszłości napewno pykne foty ^_^ :)

#16 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 16:46

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ja mam też kuhna składaną do tyłu i jak tur jest na ciągniku to podnoszenia przodu nie ma. Moja ma 4 karuzele zbiera 4 pokosy z kosiarki 165 cm ciążka nie jest tylko duży ciężar jest daleko do tyłu wysunięty i tworzy się dźwignia i podnosi. Jak nie ma ani obciążników ani tura a ze tur praktycznie zdjęty był kilka razy po zakupie a potem każdy stwierdził ze sensu nie ma to nie ma problemu i tur dociąża.

endrju masz racje ja 20 ha łąk 5 godz i zrobione i dodam ze łąki oddalone kawałek od siebie i kawałków trochę jest. Dziadek powiedział tak samo to jest maszyna. Sąsiadowi jak pojechałem 0,5 ha zrobić takiemu dziadkowi to zanim się z domu wygramolił żeby zapłacić to już mnie nie było na polu

#17 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 13:13

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Największa łąka to 3,5 ha, to tam to robota idzie, ale jak widzę takie kawałki po 0,5 ha i jak mam rozkładać za każdym razem ręcznej, to mnie krew zalewa, ale co zrobić, takie mamy rozdrobnienie rolnictwa i nic na to nie poradzimy. Dla tego myślę o sześcio karuzelowej hydraulicznie rozkładanej, bo raz że cała masa jest praktycznie przy samym ciągniku, dwa to wydajność, a trzy to wygoda, bo nie trzeba cały czas wyłazić i rozkładać ją na każdej łące. ;)

Przed kropko, przecinkiem lub innym znakiem interpunkcyjnym nie stawiamy spacji!! Stawiamy tylko po.

Edytowany przez andrzej2110, 05 grudzień 2008 - 13:18.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 13:19

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ja czasem nie składam do transportu tylko tak jadę ;)

bullet_black.png

#19 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 13:43

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM Ja wszystkie łąki mam praktycznie w skupieniu oddzielają je w większości tylko rowy melioracyjne no i jakiś szuwar gdzie się nie da wjechać więc nie składam. Składam tylko jak jadę z jednego miejsca gdzie mam łąki na drugie gdzie znowu mam kilkanaście łąk praktycznie pooddzielane znów szuwarami bagnami i rowami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:50

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM no i kupiona- fella 520 hydro. myślałem że będzie podnosić przód u ferdka ale o dziwo nie. może ktoś ma podobną to niech napisze coś o ustawieniach , bo chyba mozna ustawiać tak by odrzucała od granicy pola (blokady kół i skrętny zaczep)