Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie dmuchawy

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 grudzień 2008 - 18:09

Ulepszenie dmuchawy Panowie żeby nie wywalało bezpieczników należy przy rozruchu zamknąć dopływ powietrza do wentylatora. Wtedy nie tłoczy on powietrza i silnik ma lżej. A jeżeli koledze @dymek89 wywala bezpieczniki to może trzeba założyć zwłoczne o charakterystyce C.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenie dmuchawy Dzisiaj, 09:37
  •  

#22 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 09:57

Ulepszenie dmuchawy Silnik 7.5 kw w takiej dmuchawie wystarczy w zupełności ! .Posiadam taką z orginalnie zamontowanym silnikiem 7.5kw.
Zdarza sie że dmucha po 6-7 godzin beż przerwy i żadnych problemów nie ma. A co do rozruchu to jeśli nie masz instalacji "przedpotopowej to rusza bez problemu i zatykanie dopływu powietrza do wentylatora nie jest potrzebne!(zresztą i tak nie wiem czy coś by to zmieniło). Ogólnie dosyć udany sprzęt ale mógłby być trochę bardziej wydajny.

#23 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:47

Ulepszenie dmuchawy jak dobrze wszystko wyjdzie to przysle Wam zdjecia gotowej dmuchawy ale teraz niestety nie moge podac dokładnej daty

#24 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:09

Ulepszenie dmuchawy Jakiś rok temu budowałem od podstaw dla siebie dmuchawe. Potrzeba sporo czasu i wielu przeróbek żeby miała odpowiednia wydajnosc. Trzeba pamietac zeby nie wytwarzała zbyt dużego ciśnienia, bo bedzie problem z zasysaniem ziarna. Wirnik własnej konstrukcji osadzony, wyważony w garazu- zero wibracjii :lol:
Ogólnie nie opłaca sie samemu tego budowac, chyba ze ktoś lubi majsterkowac i ma do tego sprzet. W materiały do budowy zaopatrzałem sie na złomowisku. Pozdrawiam

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 21:48

Ulepszenie dmuchawy mam taka jak na pierwszym zdjeciu[ta druga jest czeska]zalozylem silnik od baka 7.5 na paski klinowe.oblozony trelinkami.dmucha na wszystkie rury plus 6 m plastikowa.az trudno nadozyc wiaderkiem sypac.dawniej jak byl slaby prad to bak w sobote nie pochodzil-mieszkam na koncu lini.teraz zrobili nowe linie to nie ma problemow nawet z 11kw

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 16:11

Ulepszenie dmuchawy witam żeby nie robić nowego tematu przyłączę się tutaj :)

otóż staram się zrobić dmuchawę do zboża i już niewiele mi brakuje, mianowicie samą dmuchawę zaadoptowałem od maszyny do młócenia ta co dmuchała plewy, dorobiłem postument, dołożyłem silnik-2,2kW- :) wystarcza :) jakieś 5tys. obrotów na dmuchawie , rury też już zakupiłem zwykłe pcv średnica 110mm, wszystko pasuje tylko nie mam jak wsadzić zboża w te rury :) w dmuchawie wychodzi rura nie okrągła tylko kwadratowa została ona rozcięta i jedna blaszka jest dogięta do środka tak że wyszła taka niby zwężka - zboże z kosza zsuwa się w dół po tej blaszce i zostaje porwane siłą wiatru i ląduje na przyczepie :) <_< :) i tu się bajka kończy i nie ma happy endu bo tak powinno być w teorii a w praktyce wiatr wypycha zboże do góry przez kosz i wszystko się roz... dookoła, nie mam już pomysłów jak temu zaradzić, co poprawić, proszę o pomoc

tylko nie mówcie że kup sobie używaną z niemiec za 1200 bo takiej kasy nie mam a ojciec i tak powie "co już ci się wiaderkiem nie chce sypać "

#27 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 16:37

Ulepszenie dmuchawy musisz tak wyprofilowac wsyp aby zboze z niego wpadalo pod delikatnym katem w strone wylotu

#28 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:10

Ulepszenie dmuchawy W miejscu w którym wchodzi zboże w rurę, musisz zaslepic ok 2/3 powierzchni przekroju rury. Dokładnie to to zaslepienie musi być przed samym wlotem od strony dmuchawy i najlepiej żeby to było zrobione, by to sie zwężało stopniow - skośna blacha.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#29 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:37

Ulepszenie dmuchawy Wykonaj zwężkę Venturiego , miejsce podawania zboża powinno być na końcu najwęższej części, tam gdzie zaczyna się rozszerzać. Pooglądaj dmuchawy na allegro i zobacz gdzie podawane jest zboże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:06

Ulepszenie dmuchawy jak mowi moj kolega to silnikiem 2,2 to mozesz do piwnicy dmuchac-wierze mu bo ma taka niemiecka
albo daj wiekszy silnik,tak ja pisze wyzej.lub wina jest w tym ,ze dmuchawa musi wejsc na obroty.zanim wsypiesz zboze to poczekaj ze 2-3 min i wtedy laduj- u mnie to pomoglo.tez mialem prysznic pare razy.

#31 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 07:53

Ulepszenie dmuchawy to właśnie jest tak zrobione coś na zasadzie zwężki w kwadratowej rurze jest górna blacha odcięta i wgięta w dół do środka rury i po niej zboże zsuwa się do ciągu powietrza , tylko powietrze ma chyba lżej i wieje przez kosz a nie przez rury na końcu mam cyklon własnej roboty.

a wymyśliłem aby zrobić tak że blachę tą wyprostuje i w normalny rurociąg wstawię rurę z kosza od śrutownika na kamienie dookoła rury będzie szczelnie i rure ustawię tak żeby się kończyła się około 2 cm nad dolną stroną rury i tak myślę że wtedy wiar nie zawirowywał by się w tą rurę tylko wiał prosto zabierając po drodze zboże . <_< czy to ma sens??

edit:
a czy jest możliwość dokupienia samej zwężki o średnicy około 125mm żeby ją podłączyć do tej dmuchawy w googlach nic nie znalazłem
bo próbuje i nic mi nie wychodzi

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 19:17

Ulepszenie dmuchawy Zwężkę zrób sam, trochę chęci i zwiniesz z blachy, tylko całą a nie lejek . To co zrobiłeś nie za bardzo jest tą zwężką, jej działanie polega na tym, że zwężając pretkośc powietrze spręża się , a potem rozprężając się przyśpiesza i porywa za sobą ziarno.

#33 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 20:04

Ulepszenie dmuchawy może i zwinę ale jakie wymiary i wogóle a ni można czegoś takiego kupić ???

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:28

Ulepszenie dmuchawy W sobotę mogę pomierzyć w swojej dmuchawie, może zrób tak jak w tej, w takich proporcjach jak na fotce.

#35 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 17:37

Ulepszenie dmuchawy zorzyk jak możesz to pomierz tą swoją zwężkę i jak sie da to porób jakieś fotki.

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:52

Ulepszenie dmuchawy a silnik obroty ma w dobra strone.bo szerokosc zwezki to nie wiem czy ma znaczenie.znalem takich co lezaca dmuchawa do siana zboze sypali-tylko wolno szla i kupilem ja za 100 zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:58

Ulepszenie dmuchawy Odświeżę temat.
Podajcie przykładowe wymiary zwężki do dmuchawy, takiej która zdała egzamin. Walczę z nią, ale efekt niezadowalający. Mój przekrój wylotu z wentylatora 14x14cm.