Dymek89

Ulepszenie dmuchawy

Polecane posty

Dymek89    1

Mam dmuchawe ktora trzeba napedzac oddzielnym silnikiem i laczyc to wszystko pasem transmisyjnym oczywiscie. I tu pojawia sie pytanie czy ktos z Was szanowni koledzy zalozyl silnik do dmuchawy?? Miejsce dla silnika nawet tam jest ale nie wiem czy nie za male. Takze jesli ktos cos takiego juz opatentowal to prosilbym o opis a najlepiej o zdjecia :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dużo używasz tej dmuchawy?? Może nie warto przerabiać tej, tylko ją sprzedać i kupić z oryginalnie założonym silnikiem. Założenie silnika łączy się z przełożeniem "Szajb" na paski klinowe, ponieważ pas na takim krótkim odcinku nie będzie w stanie się odpowiednio naciągnąć, albo będzie pękał.

 

Zastanów się jeszcze raz dobrze, czy się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

sluchaj no wlasnie o to chodzi ze mam do niej silnik, szajby sie zrobi bo jest tokarka czyli caly koszt tego to tylko kupno odpowiednich pakow. Tylko sie zastanawiam w jakiej odleglosci zamontowac ten silnik, bo dmuchawa jest dosc duza i zeby przy uruchamianiu korki mi nie wystrzelily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

silnik 7KW by się zmieścił pod spodem w miejscu wsporbika osi coś odciąć coś dospawać i gra bo z wiekszym trzeba kombinować jakoś z boku a korków nie wywali bo rozruch chyba masz na dwa razy a paski klinowe nie musza byś długie byle szło je uciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

a ten silnik o mocy 7KW by wystarczyl? bo ja mam chyba nawet duzo wiekszy i czeka az go zaloze:) tylko jak zwykle bedzie problem z dziadkiem :) bo jak go znam to powie a po co to Ci do tego?? i bedzie tam mi marudzil ze az mnie cala chec przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Opracuj plan w 100%. W dzien targowy wyslij dziadka na targowisko niech ma rozrywke :). W tym czasie z dobrym planem zmontujesz i po sprawie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

Sprawdzalem i moj silnik ma 7,5 KW. Jesli ktos ma pojecie to niech mi powie czy on da rade to pociagnac?? Na dlugim pasie transmisyjnym pracuje z ta dmuchawa bez problemu tylko podczas rozruchu na pierwszym biegu czasem potrafia korki wystrzelic :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Ale to mozliwe, ze przy rozruchu moga wystrzelic. Rozgibac taki wirnik to trzeba niestety dac mocy. Skoro na dlugim pasie chodzi dobrze to i na paskach klinowych tez powinien pociagnac. Jedyna rada to podczas pracy sprawdzic. Niech popracuje na luza, bez zboza kilka minut i zaobserwujesz czy nie robi sie cieply.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

tak sobie mysle zeby moze przy rozruchu mu czyms pomagac. Np rozpedzic go jakas korba jak kiedys sie odpalalo stare ciagniki i samochody i dopiero go wlaczyc na pierwszy bieg i niech dalej sam sie rozpedza. Tylko jak tu sprawdzic to zmoim dziadkiem skoro on sie boi wszystkiego co nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Też zakupiłem taką dmuchawe za 600zł tylko bez silnika.

Jaki silnik w niej zamontować żeby dmuchawa osiagneła dobrą wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

hahaha pioterk nie mow ze tez kupiles taka?? :) spoko sprzet tylko ja moja jeszcze chce tak poszerzyc zeby byla tak troche szersza od moich przyczep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Co do odpowiedniego silnika to gdybanie nie pomoze. Konieczne jest, aby miec pewnosc, sprawdzenie jaki to model i przeszukac dane o tej dmuchawie. W danych powinny byc podane takie wartosci jak wydajnosc i moc jaka powinien posiadac naped zaby uzysac ta wydajnosc.

 

Dymek, zamiast kombinowac z korba zo moze lepiej jakies sprzeglo zastosowac. Np startowac silnik przy luznych paskach, a jak juz uzyska nominalne obroty to np jakims napinaczem zapinac pasy do pracy. Ale to tez musi byc stopniowo a nie odrazu. Bo moze cos urwac. Lub poiprostu przed wlaczeniem silnika zeka lekko pociagnac za pasy lub obroic kolem pasowy. Nawet troszke. Zeby przelamac pierwszy moment rozruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ja ma taką z oryginalnie zamontowanym silnikiem 7,5kW. Oryginalnie, czyli wentylator zamontowany na osii silnika. Rozruch dwubiegowy, czli trójkąt gwiazda. Nigdy nie bylo tak, żeby przy stracie korki wywaliło. No chyba, że ktoś z byt szybko przeszdł na drugi bieg, no ale to już wina operatora. Takie ręczne rozbieganie układu jest baaardzo ryzykowne. Paluszki nie odrastają. Przy przekładni 1:1, sprawnych piastach i sprawnej sieci zasilającej wszystko powinno być OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

o mi teraz mam dylemacik :) ale chyba \skorzystam z rady kolegi Jarecki21 bo to mi sie wydaje najlepsze. Dzieki serdeczne za pomoc teraz pozostalo mi juz tylko zalatwic sparawe dziadka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

heh. mozesz jednoczesnie 2 sprawy zalatwic. Popros dziadka zeby pokrecil kolem pasowym przy rozruchu :) Wystartujesz maszyne i dziadka na kilka dni tez sie pozbedziesz :)

 

Tylko prosze ni ebiez tego zartu zbytnio do serca. Taki zarcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Poszukaj tabliczki znamionowej na dmuchawie i na silniku, porównaj obroty obu maszyn i zapotrzebowanie mocy, może będzie trzeba zastosować inne przełożenie niż 1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Ja ma taką z oryginalnie zamontowanym silnikiem 7,5kW. Oryginalnie, czyli wentylator zamontowany na osii silnika. Rozruch dwubiegowy, czli trójkąt gwiazda. Nigdy nie bylo tak, żeby przy stracie korki wywaliło. No chyba, że ktoś z byt szybko przeszdł na drugi bieg, no ale to już wina operatora. Takie ręczne rozbieganie układu jest baaardzo ryzykowne. Paluszki nie odrastają. Przy przekładni 1:1, sprawnych piastach i sprawnej sieci zasilającej wszystko powinno być OK.

jeśli to jest srandardowy silnik 1410obr/min to bezpośrednie przełożenie to stanowczo za mało w takich dmuchawach czy śrutownikach gdzie napęd jest bezpośredni silniki są wysokoobrotowe 2950 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Obrotów nie pamiętam, mogę to sprawdzić dopiero w poniedziałek. Pewnie masz racje kolego, że jest to wysokoobrotowy silnik.

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

wygląda na to , że to taka sama dmuchawa, tyle że z bezpośrednim napędem. silnik 7,5 KW, 2910obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie żeby nie wywalało bezpieczników należy przy rozruchu zamknąć dopływ powietrza do wentylatora. Wtedy nie tłoczy on powietrza i silnik ma lżej. A jeżeli koledze @dymek89 wywala bezpieczniki to może trzeba założyć zwłoczne o charakterystyce C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Silnik 7.5 kw w takiej dmuchawie wystarczy w zupełności ! .Posiadam taką z orginalnie zamontowanym silnikiem 7.5kw.

Zdarza sie że dmucha po 6-7 godzin beż przerwy i żadnych problemów nie ma. A co do rozruchu to jeśli nie masz instalacji "przedpotopowej to rusza bez problemu i zatykanie dopływu powietrza do wentylatora nie jest potrzebne!(zresztą i tak nie wiem czy coś by to zmieniło). Ogólnie dosyć udany sprzęt ale mógłby być trochę bardziej wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

jak dobrze wszystko wyjdzie to przysle Wam zdjecia gotowej dmuchawy ale teraz niestety nie moge podac dokładnej daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jakiś rok temu budowałem od podstaw dla siebie dmuchawe. Potrzeba sporo czasu i wielu przeróbek żeby miała odpowiednia wydajnosc. Trzeba pamietac zeby nie wytwarzała zbyt dużego ciśnienia, bo bedzie problem z zasysaniem ziarna. Wirnik własnej konstrukcji osadzony, wyważony w garazu- zero wibracjii :lol:

Ogólnie nie opłaca sie samemu tego budowac, chyba ze ktoś lubi majsterkowac i ma do tego sprzet. W materiały do budowy zaopatrzałem sie na złomowisku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

mam taka jak na pierwszym zdjeciu[ta druga jest czeska]zalozylem silnik od baka 7.5 na paski klinowe.oblozony trelinkami.dmucha na wszystkie rury plus 6 m plastikowa.az trudno nadozyc wiaderkiem sypac.dawniej jak byl slaby prad to bak w sobote nie pochodzil-mieszkam na koncu lini.teraz zrobili nowe linie to nie ma problemow nawet z 11kw


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj