Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie dmuchawy

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 22:05

Ulepszenie dmuchawy Mam dmuchawe ktora trzeba napedzac oddzielnym silnikiem i laczyc to wszystko pasem transmisyjnym oczywiscie. I tu pojawia sie pytanie czy ktos z Was szanowni koledzy zalozyl silnik do dmuchawy?? Miejsce dla silnika nawet tam jest ale nie wiem czy nie za male. Takze jesli ktos cos takiego juz opatentowal to prosilbym o opis a najlepiej o zdjecia :)

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenie dmuchawy Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 22:37

Ulepszenie dmuchawy Dużo używasz tej dmuchawy?? Może nie warto przerabiać tej, tylko ją sprzedać i kupić z oryginalnie założonym silnikiem. Założenie silnika łączy się z przełożeniem "Szajb" na paski klinowe, ponieważ pas na takim krótkim odcinku nie będzie w stanie się odpowiednio naciągnąć, albo będzie pękał.

Zastanów się jeszcze raz dobrze, czy się opłaca...

#3 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 09:31

Ulepszenie dmuchawy sluchaj no wlasnie o to chodzi ze mam do niej silnik, szajby sie zrobi bo jest tokarka czyli caly koszt tego to tylko kupno odpowiednich pakow. Tylko sie zastanawiam w jakiej odleglosci zamontowac ten silnik, bo dmuchawa jest dosc duza i zeby przy uruchamianiu korki mi nie wystrzelily :)

#4 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 11:34

Ulepszenie dmuchawy Tak wyglada moja dmuchawa jest tylko w innym kolorze i moja ma stan idealny bo chyba deszczu to nigdy nie poczula i szkoda mi jej :) http://www.allegro.p..._i_kolanka.html

#5 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 11:59

Ulepszenie dmuchawy silnik 7KW by się zmieścił pod spodem w miejscu wsporbika osi coś odciąć coś dospawać i gra bo z wiekszym trzeba kombinować jakoś z boku a korków nie wywali bo rozruch chyba masz na dwa razy a paski klinowe nie musza byś długie byle szło je uciągać

#6 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 12:05

Ulepszenie dmuchawy a ten silnik o mocy 7KW by wystarczyl? bo ja mam chyba nawet duzo wiekszy i czeka az go zaloze:) tylko jak zwykle bedzie problem z dziadkiem :) bo jak go znam to powie a po co to Ci do tego?? i bedzie tam mi marudzil ze az mnie cala chec przejdzie...

#7 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 14:18

Ulepszenie dmuchawy Opracuj plan w 100%. W dzien targowy wyslij dziadka na targowisko niech ma rozrywke :). W tym czasie z dobrym planem zmontujesz i po sprawie :).

#8 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:16

Ulepszenie dmuchawy Sprawdzalem i moj silnik ma 7,5 KW. Jesli ktos ma pojecie to niech mi powie czy on da rade to pociagnac?? Na dlugim pasie transmisyjnym pracuje z ta dmuchawa bez problemu tylko podczas rozruchu na pierwszym biegu czasem potrafia korki wystrzelic :angry:

#9 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:47

Ulepszenie dmuchawy Ale to mozliwe, ze przy rozruchu moga wystrzelic. Rozgibac taki wirnik to trzeba niestety dac mocy. Skoro na dlugim pasie chodzi dobrze to i na paskach klinowych tez powinien pociagnac. Jedyna rada to podczas pracy sprawdzic. Niech popracuje na luza, bez zboza kilka minut i zaobserwujesz czy nie robi sie cieply.

#10 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:54

Ulepszenie dmuchawy tak sobie mysle zeby moze przy rozruchu mu czyms pomagac. Np rozpedzic go jakas korba jak kiedys sie odpalalo stare ciagniki i samochody i dopiero go wlaczyc na pierwszy bieg i niech dalej sam sie rozpedza. Tylko jak tu sprawdzic to zmoim dziadkiem skoro on sie boi wszystkiego co nowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:57

Ulepszenie dmuchawy Też zakupiłem taką dmuchawe za 600zł tylko bez silnika.
Jaki silnik w niej zamontować żeby dmuchawa osiagneła dobrą wydajnosc

#12 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:30

Ulepszenie dmuchawy hahaha pioterk nie mow ze tez kupiles taka?? :) spoko sprzet tylko ja moja jeszcze chce tak poszerzyc zeby byla tak troche szersza od moich przyczep :)

#13 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 10:27

Ulepszenie dmuchawy Co do odpowiedniego silnika to gdybanie nie pomoze. Konieczne jest, aby miec pewnosc, sprawdzenie jaki to model i przeszukac dane o tej dmuchawie. W danych powinny byc podane takie wartosci jak wydajnosc i moc jaka powinien posiadac naped zaby uzysac ta wydajnosc.

Dymek, zamiast kombinowac z korba zo moze lepiej jakies sprzeglo zastosowac. Np startowac silnik przy luznych paskach, a jak juz uzyska nominalne obroty to np jakims napinaczem zapinac pasy do pracy. Ale to tez musi byc stopniowo a nie odrazu. Bo moze cos urwac. Lub poiprostu przed wlaczeniem silnika zeka lekko pociagnac za pasy lub obroic kolem pasowy. Nawet troszke. Zeby przelamac pierwszy moment rozruchu.

#14 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 12:12

Ulepszenie dmuchawy Ja ma taką z oryginalnie zamontowanym silnikiem 7,5kW. Oryginalnie, czyli wentylator zamontowany na osii silnika. Rozruch dwubiegowy, czli trójkąt gwiazda. Nigdy nie bylo tak, żeby przy stracie korki wywaliło. No chyba, że ktoś z byt szybko przeszdł na drugi bieg, no ale to już wina operatora. Takie ręczne rozbieganie układu jest baaardzo ryzykowne. Paluszki nie odrastają. Przy przekładni 1:1, sprawnych piastach i sprawnej sieci zasilającej wszystko powinno być OK.

#15 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 15:28

Ulepszenie dmuchawy o mi teraz mam dylemacik :) ale chyba \skorzystam z rady kolegi Jarecki21 bo to mi sie wydaje najlepsze. Dzieki serdeczne za pomoc teraz pozostalo mi juz tylko zalatwic sparawe dziadka :)

#16 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 15:34

Ulepszenie dmuchawy heh. mozesz jednoczesnie 2 sprawy zalatwic. Popros dziadka zeby pokrecil kolem pasowym przy rozruchu :) Wystartujesz maszyne i dziadka na kilka dni tez sie pozbedziesz :)

Tylko prosze ni ebiez tego zartu zbytnio do serca. Taki zarcik.

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 17:36

Ulepszenie dmuchawy Poszukaj tabliczki znamionowej na dmuchawie i na silniku, porównaj obroty obu maszyn i zapotrzebowanie mocy, może będzie trzeba zastosować inne przełożenie niż 1:1.

#18 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 19:05

Ulepszenie dmuchawy

Ja ma taką z oryginalnie zamontowanym silnikiem 7,5kW. Oryginalnie, czyli wentylator zamontowany na osii silnika. Rozruch dwubiegowy, czli trójkąt gwiazda. Nigdy nie bylo tak, żeby przy stracie korki wywaliło. No chyba, że ktoś z byt szybko przeszdł na drugi bieg, no ale to już wina operatora. Takie ręczne rozbieganie układu jest baaardzo ryzykowne. Paluszki nie odrastają. Przy przekładni 1:1, sprawnych piastach i sprawnej sieci zasilającej wszystko powinno być OK.

jeśli to jest srandardowy silnik 1410obr/min to bezpośrednie przełożenie to stanowczo za mało w takich dmuchawach czy śrutownikach gdzie napęd jest bezpośredni silniki są wysokoobrotowe 2950 obr/min

#19 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 19:39

Ulepszenie dmuchawy Obrotów nie pamiętam, mogę to sprawdzić dopiero w poniedziałek. Pewnie masz racje kolego, że jest to wysokoobrotowy silnik.

Edytowany przez Balzak, 11 marzec 2009 - 23:49.
Cytowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 00:00

Ulepszenie dmuchawy wygląda na to , że to taka sama dmuchawa, tyle że z bezpośrednim napędem. silnik 7,5 KW, 2910obr/min