amix

Jakie opony do Zetora 7245 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlamaj1    185

Witam. Sorki ze odkopuje stary temat ale nie bede juz zakładał nowego skoro taki istnieje.

 

Moje pytanie: Czy w zetorze 7245 majac z przodu opony 11.2-24 a z tyłu 16.9-28 mozna zmienic tylne koła na wieksze np. 16.9-30 lub np. 16.9-34 ?

 

Mając z przodu 11,2-24 z tyłu możesz założyć 16,9-30 lub 12,4-36 lub 16,9-28 (standard). Chcąc założyć z tyłu 16,9-34 z przodu musisz mieć 12,4-24. Napisałem to na podstawie instrukcji obsługi. Na postawie katalogu części mogę napisać, że istnieją dwa różne przełożenia w przednim moście ale związane to jest z prędkością maksymalną (25 lub 30 km/h) a nie z doborem opon. Zmiana prędkości dla tyłu jest realizowana na zwolnicach a napęd na przód "wychodzi z przed zwolnic". Piszę to z teorii - mam 5211...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Ej panowie, podajcie mi gdzie mogę kupić do Zetora 7245 w najbardziej przystępnych cenach opony, przód i tył. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Tematy połączone

 

Ej panowie, podajcie mi gdzie mogę kupić do Zetora 7245 w najbardziej przystępnych cenach opony, przód i tył. :D

Posty połączone

Witam, poszukuję nowych opon do Zetora 7245, rozmiar 16,9/30.

Zależy mi na dobrej cenie opon, mam maks 1600zł przeznaczyć na sztuke,

mam nadzieje, że pomożecie mi coś znaleźć.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Ja kupiłem dwa lata temu Petlasa tylko że radialne odpowiednik 16,9 na 28. Mogę polecić super oponki na razie nic się złego z nimi nie dzieje,przyczepność na nich niesamowita. Dokładnie to takie i w tej firmie zamówiłem http://allegro.pl/opona-rol-480-70r28-petlas-ta-110-i3305158773.html Tylko wtedy ta radialka kosztowała 1600 zł a teraz kosztuje już 2400 zł . Także sporo podrożały a jak masz 30 cali to jezcze są droższe. Ja wtedy kupowałem cały komplet przód i tył to wyszło mnie z transportem 5150 zł. Teraz za ta cenę to kupisz same tylne.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Taniej o jakieś 200zł znajdziesz BKT w tym rozmiarze, radialne koło 2tys sztuka. Na pewno nie ustępują jakością Petlasom i Mitasom, mam w prasie już 5lat i zero problemów. Nawet JD zakłada do niektórych maszyn BKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Witam, trochę odświeżę temat  :D Mam Zetora 7745 T na kołach: przód 12,4-24 i tył 16,9/14-34. Moje pytanie do Was czy jak przełożę na tył koła 9,5-42 (od mojego C-360 3P) to będą się zgrywały z przodem?  <_< Średnica jednych i drugich kół wynosi tyle samo (ok. 145cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w swoim 7245 ma opony tył 16,9/34 a przód 380/60/24 i jest ok.a raczej było dokąd był bez tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ups...mała pomyłka mam opony 380/70/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler1427    0

a mając z przodu 11,2 r 24 jakie z tyłu międzyrzędzia żeby się zgrało? 

 

przodu nie zmieniam gdyż ujdzie szerokość balonu. tylko tył chce podmieniać...

 

orientuje się ktoś może czy felga tylna c360  pasuje na piastę tylna zetora 7211? w sensie  szpilki i otwór piasty.

Edytowano przez Cooler1427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7245    9

ale czy takie opony to nie zaduże obciążenie dla tego ciągnika???? chcę założyć szersze ponieważ zależy żeby zwiększył się uciąg, a na świeżej orce nie robił takich kolein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Przy tej zmianie będziesz musiał zmienić również opony przednie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Przy tej zmianie będzie musiał zmienić opony przednie ponieważ...? Dokończ ponieważ nie widzę powodu takiej koniecznej nagłej zmiany.

 

Nic ciągnikowi nie powinno się stać przy zmianie na taką szerokość. Przód możesz w przyszłości również szerszy założyć, będzie się mniej zapadał na świeżym i sporo lżej będzie miał ciągnik wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ponieważ zmieni się wysokość opony a co za tym idzie średnica całkowita koła, skutek będzie taki ze różnica prędkości kół na osi przedniej i tylnej będzie wyższa niż założona przez producenta. Objawi się pięknym wyciem mostu, a uciąg zamiast wzrosnąć zmaleje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli średnice obu są takie same lub niewielkie różnice to nie będzie miało znaczącego wpływu na  zgrywanie się napędów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

opona 16,9r30 to 420/80/30 więc różnica jest dość duża przynajmniej według mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No tak, a kolega chce założyć szerszą ale niskoprofilówkę. Średnice są praktycznie takie same (różnica max. niecały 1% wg. mojego katalogu). Większy wpływ będzie miała różnica w zużyciu opony tj. nowy tył, stary przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Fakt ! przepraszam nie zauważyłem ! 480/70. Jeśli tak różnicy nie ma więc można spokojnie zakładać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

opona 16,9r30 to 420/80/30 więc różnica jest dość duża przynajmniej według mnie. 

Ty nie mów co ci się wydaje tylko sprawdź.

16,9r30 to 420/85R30 i ma średnicę 1475 mm.

Żeby zmieścić się w średnicy w granicach przyzwoitości powinien założyć 480/70R30 która ma średnicę 1483. 

To miało by ręce i nogi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7245    9

widzę że dyskusja nabrała tempa. Sprawdzałem na stronie sprzedawcy opon (chyba hurt opony) i tam właśnie są podane wysokości opon i co ciekawe są rożnice w wysokości w zależność od producenta. Wracając do sedna tematu, o wysokość opony się nie boję. Zastanawiałem się tylko czy takie oponki to nie przesada do tego ciągnika.Na przednią oś mam zamiar założyć 320/70r24 nisko profilowy szerszy zamiennik oponki 11,2r24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Skoro potrzebujesz szerszych opon to dlaczego mają być przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj