Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wady i usterki w MF 3080

311 odpowiedzi na ten temat

#101 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 06 luty 2014 - 20:26

Wady i usterki w MF 3080 Może nie określimy po zdjęciach czy jest ok ale teraz kupujemy kota w worku z tego co zauważyłem a na foto przynajmniej widać czy myty czy się leje jak z prosiaka na ubiciu czy gdzie silikon nie wystaje albo instalacja gdzie nie wisi różne wnioski z foty można wyciągnąć i jak rzetelny sprzedawca to z bliska foty zrobi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wady i usterki w MF 3080 Dzisiaj, 20:48
  •  

#102 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:35

Wady i usterki w MF 3080

Nie ma co sie kłucić Panowie :) Obaj dobrze mówicie - na zdjeciu nic nie zobaczymy poza wygladem a doradzać w ciemno tez nie ma co bo kogoś potem moze boleć kieszeń :) Najlepiej jak by troche opisał czy wszystko działa, napisać mu co ma sprawdzić i niech sprawdza jak wyjdzie ok to juz jego ryzyko kupi lub nie :)

Ale nikt sie nie kłóci... ;) Ja tylko raz w życiu kupiłem maszynę której zdjęcia odpowiadały stanowi realnemu... prawie zawsze na zdjeciach są super, zajedziesz a to szrot....

#103 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 06 luty 2014 - 20:55

Wady i usterki w MF 3080 Nie no chodziło mi tylko o takie "napięcie" jakie wyczułem i tak napisałem ;) Masz rację jak najbardziej, też tego doświadczyłem z MF 3070 :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#104 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:53

Wady i usterki w MF 3080 Witam. Adres mf na tablicy. Jakie rady i wnioski. z góry dziękuję.
http://tablica.pl/of...html#b262b4f7fc

#105 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:04

Wady i usterki w MF 3080 Wizualnie ok cena jakaś trochę niska może być z jakąś ukrytą wadą bo nie wierzę że ktoś sprawny ciągnik tak tanio oddaje ale to do sprawdzenia na miejscu przez osobę która ma pojęcie o tym sprzęcie bo byli już na AF tacy co po zdjęciu kupowali bo ktoś mówił <brać> i wychodzi że biegów nie ma wszystkich

#106 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:38

Wady i usterki w MF 3080 cena niska??
raczej ok za ciągnik z lat 80-tych
sprawdzić i targować jeszcze, wizualnie nie jest źle, ale jak wiadomo taki ciagnik wymaga sprawdzenia na rozgrzanym oleju itp.

#107 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:22

Wady i usterki w MF 3080 Za te pieniądze ludzie kupują wraki lekko odpicowane a dobry towar się ceni niestety ten według mnie jest tani

#108 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 20 luty 2014 - 13:37

Wady i usterki w MF 3080 Po zdjeciach wygląda całkiem nieźle ale tylko wizualnie bo stan techniczny jednak trzeba samemu zobaczyć :) Żeby tylko na biegu się kończyło ze go nie ma... niedawno co było na forum ? Kupił ktoś 3125 i nagle nic nie działa, z relacji wynika że mocno ale to mocno kombinowany i kable na dodatek pobrywane żeby nic nie świeciło. Co do tego MF opony jeszcze w miarę, wizualnie na 5 a mechanicznie nie wiadomo :) Jak by było wszystko mechanicznie sprawne to czemu nie ? Ale warunek to wszystko sprawne :) Te ciagniki maja to do siebie ze mniejszesą droższe a te wieksze już nie koniecznie trzymają cenę i wudziałem już za 33 rok temu, sprawdzony przez mechanika znajomego i podobno było wszystko ok :) Tego też mozesz sprawdzić biorąc kogoś kto ma taką maszynę i się zna, mechanik może mieć chęć na nim zarobić i powie ze ok a potem będzie go robił więc zarobi :) Takie moje zdanie :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#109 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:53

Wady i usterki w MF 3080 to alezy jak kto uwaza co do ceny
z ojcem dalismy kilka lat temu za 3120 niecałe 40 tys z 93 roku z przednim tuzem i na dynaschifcie i od razu szedł w pole, a w tedy cena rynkowa też byla ponad 50 tyś zł (niby).....
Jak ktoś uważa ze jemu jest tanio to niech sobie szuka drogiego, my tez kupiliśmy od handlarza jak reszte ciągników i jakoś nie narzekamy.

#110 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja myślistwo

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:22

Wady i usterki w MF 3080 Witam jestem tu nowy dziś sie właśnie zarejestrowałem i nie bardzo wiem gdzie kierować pytania w sprawach o pomoc przy ferguson 3080 mam mianowicie taki problem ciekła pompka sprzęgła kupiłem nowa zamontowalem i wszystko było ok kiedyś siadam do ciągnika zakładam akumulator i odpalił podnośnik chodzi wałek tez biegi sa tylko wolne i nie swieci sie żółw zając a jak wcisnę sprzęgło zapala sie na desce napęd blokada olej hydrauliczny i jeszcze jakaś jedna pytałem sie w okolicy chłopaków co maja styczność i nikt nie wie co jest jeden mówi ze elektrozawor drugi ze sterownik i już sam nie wiem co jest a ciagnik chce sprzedać i zależy mi na czasie zeby zrobic to i zeby chodziło i nikt już przy tym nie myślał proszę o jakaś pomoc pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:00

Wady i usterki w MF 3080 U mnie po założeniu akumulatora skrzynia się blokuje i są tylko biegi pełzające ( żółw ) wajchą od biegów mogę dać tylko do przody 1 bieg lub do tyłu 2 bieg, ale wystarczy ją puknąć w lewo lub w prawo i wszystko wraca do normy. Może być też że masz osobny kabel od skrzyni który musi być podłączony do akumulatora bo inaczej będą tylko wolne biegi.

#112 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 23:34

Wady i usterki w MF 3080 Kable sprawdzałem już dwa razy i niby wszystko podłączone a nie swieci sie wcale ani żółw ani zając wcisnę sprzęgło i na desce sie zapala blokada napęd olej hydrauliczny i jakaś jeszcze i nie wiem znalazłem niedaleko jakiegoś fachure może cos mu sie uda ale dziękuje za odpowiedz jeszcze raz przepatrze we wtorek wszystkie kable pozdrawiam

#113 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:37

Wady i usterki w MF 3080 z prawej strony pod kabiną masz sterownik
weź odkręć osłonę powyciągaj wtyczki i sprawdź czy ktoraś wtyczka nei jest zaśniedziała itp, ja miałem kiedyś też cyrki a się okazało że we wtyczce zasilanie było upalone (masz tak kilka różnych wtyczek), u mnie zasilanie gineło na żółtym kablu.
Do tego pod maską tez masz po drodze od aku na mniejszych kabelkach bezpieniki, tez je sprawdź ;)

#114 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 15:49

Wady i usterki w MF 3080 Tam już patrzyłem pod kabina i niby jakiś prąd jest ale bezpiecznika pod maska nie szukałem dzięki za podpowiedź muszę popatrzeć on na kablu może być zamontowany kolo filtra powietrza tak to te bedą bezpieczniki 2 sa tam kiedyś widziałem i zapomniałem o nich dzięki za pomoc może być i bezpiecznik jutro zobaczę i odpowiem czy sie udało naprawić ale czemu na desce po wcisnieciu sprzęgła sie tam zapala jak jakieś zwarcie czy cos nie wiem poszukam bezpiecznika najpierw dziękuje pozdrawiam i wesołych świat i mokrego lejka

#115 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:36

Wady i usterki w MF 3080 to ze po wciśnieciu sprzęgła się zapalają kontrolki to się nie przejmuj (jeżeli mówimy o zgaszonym ciagniku) bo to widziałem chyba w kazdym mf seri 3xxxx

#116 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 22:05

Wady i usterki w MF 3080 Na zgaszonym to swieci sie jak w każdym fergusonie czy valmecie kontrolka od ciśnienia oleju i ładowanie a tu na odpalonym ciagniku podczas zmiany biegu albo po trzymanie na sprzęgle takie sie świeca właśnie a wcześniej nie zapalały sie jutro zobaczę co sie da zrobic a jak nie to wystawie na internet i ile kto mi będzie dawał za niego to sprzedam bo już nerwów nie mam

#117 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 07:55

Wady i usterki w MF 3080 Witam i szukałem znalazłem bezpieczniki pod maska dobre w kabinie dobre przy sterowniki kable wpiete i nic tak samo ja już nie wiem co mam zrobic

#118 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:38

Wady i usterki w MF 3080 Jeszcze raz ja nie moge tego naprawić tu z okolicy nikt sie nie zna na tym i nie wiem co robić już mam macie może kogoś kto takie ciagniki skupuje naprawia i sprzedaje bo chce sie go pozbyc pozdrawiam

#119 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:22

Wady i usterki w MF 3080 A skąd kolego jesteś???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:22