Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wady i usterki w MF 3080

311 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 20:34

Wady i usterki w MF 3080

olej był wlany teraz wyjołem dyfer z mostu jutro jade za nowymi łozyskami zobaczymy na nowych ale zauwazyłem na jednym łożysku zagieta była koronka to moze tarła i zato sie grzał chodzi mi oto łożysko za nakretka od wałka ataku bo tu było najbardziej gorace jutro bedzie ustawiane od nowa zobaczymy co z tego wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wady i usterki w MF 3080 Dzisiaj, 01:21
  •  

#242 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 10:32

Wady i usterki w MF 3080

Każda przekładnia podczas pracy wydziela ciepło i jak jest źle ustawiona więcej, to po pierwsze. łożyska za mocno skręcone to samo. "Każdy ustawia na kartkę" - to prawda tylko chyba nie każdy wie o co "biega" z tą kartką, bo nie o ustawienie luzu między zębnego.

#243 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 20:34

Wady i usterki w MF 3080

jak ktoś chce to niech mi przywiezie dyfer, ja ustawię na kartkę z drukarki tak jak piszecie żeby się nie porwała, a później wam udowodnię, że to nie koniecznie jest dobre ustawienie. Skąd będziesz wiedzieć jaki jest ślad współpracy zębów? albo czy luz nie jest za duży? douczcie się trochę a później udzielajcie rad.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#244 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:52

Wady i usterki w MF 3080

po problemie za grzanie wałka ataku był odpowiedzia;ny zle wbity usczelniacz poprzedni mechanik zle go nabił i go pozaginał teraz nowy został wbity równo i sie nie grzeje ale teraz jest inny problem na wale pednym niema juz pół frezów i strasznie jarmolą tulejki łaczace wał pedny niewiadomo co z tym robic czy wał da sie regenerowac czy sa inne na to sposoby

#245 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 08:30

Wady i usterki w MF 3080

koncówki wału do regeneracji, tzn uciecia  i dolozone nowe kawalki walka z nowymi frezami.

#246 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2015 - 18:32

Wady i usterki w MF 3080

Tak właśnie jak kolega wyżej pisze końcówki z frezami da się dorobić i wał nówka sztuka jest

#247 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 18:53

Wady i usterki w MF 3080

Witam panowie dzisiaj podczas siewu wyskoczyła mi taka usterka a mianowicie z początku zauważyłem że pedał hamulca zrobił się miękki, aby zahamować trzeba go wcisnąć do końca a po pewnym czasie wspomaganie też zaczęło dziwnie działać tzn czasem tak jakby się zacinało że nie można skręcić kół a po chwili puszcza i zaczyna działać lekko ale kierownica kręci się z takimi wyczuwalnymi przeskokami i jak skręcam to słyszę syczenie siłownika a wcześniej tego nie było.

#248 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 08:31

Wady i usterki w MF 3080

filtr, olej. Pozdro

#249 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 08:00

Wady i usterki w MF 3080

Pytanie do znawców... jakiś czas temu przestał ciągnąć przedni napęd w MF3080. Było jeżdzone po asfalcie z włączonym napędem (autotronica brak). Zauważyłem, że jak włączy sie blokade mostu to ten napęd tak jakby zaczynał ciągnąć ale trwa to pare sekund i przestaje. Uznałem że tarczki napedu są widocznie sprawne a wina leży po stronie mechanizmu różnicowego (wykruszone koła obiegowe?) Chciałem otwierać przednią oś ale zastanawiam się czy to faktycznie jest uszkodzony dyfer czy może są jeszcze jakieś inne opcje?

Czy aby wyjąc mechanizm różnicowy trzeba demontować zwolnice, półośki? Zapewne tak ale chce sie upewnic żeby za duzo nie rozkopać

#250 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 08:21

Wady i usterki w MF 3080

Przód to najprościej sprawdzisz jak zdejmiesz wał (tuleje) i pokręcisz wałkiem, możesz nawet kluczem to powinien pociągnąć traktor. Przetocz go po kawałku i sprawdz w kilku miejscach, jak zawsze będzie ciągną to wiadomo że napęd dobry dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 14:08

Wady i usterki w MF 3080

Dobry pomysł... pokręciłem kluczem za przedni wałek - traktor jedzie. Pokręciłem za wałek wychodzący ze skrzyni - traktor jedzie. Założyłem wał, zaparłem sie o drzewo... wałek wychodzący ze skrzyni stoi.

Od razu spuściłem olej, wyszarpałem sprzegło przedniego napedu. Jedna z tarczek ciernych miała oberwane wypustki i zużycia 0,4mm bo 3mm -> 2,6mm. Czy to aż tak dużo? Czy te oberwane wypustki na jednej z 4 tarcz powodują ślizganie sie sprzegła?

Edytowany przez lukbold, 30 wrzesień 2015 - 16:23.

#252 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:26

Wady i usterki w MF 3080

Jak brakuje 1 z 4 to 25% mniej mocy, a zdarzyło mi się kilka razy że przy dobrej przyczepności (glina) przodek przestawał się kopać, min. po to jest sprzęgło żeby nie po ukręcać nic w napędzie. Gdy brakuje 25% siły ciągu to już widocznie nie grzebnie

#253 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:33

Wady i usterki w MF 3080

ale myśmy nawet eksperyment zrobili... zaparł sie o drzewo, przód na lewarku i starczyło za koło złapac i juz przestawało się kręcić.. Więc tej mocy to może 1% tylko było przekazywanej :P Zamówiłem nowe tarczki, przekładki tarczek mają gładką powierzchnie więc raczej dobre... zobaczymy co bedzie

#254 Share emilos235

emilos235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 12:15

Wady i usterki w MF 3080

Witam,

sprawa wygląda tak przeabiam mf 3080 bo oczywiście jak to bywa padł sterownik skrzyni, nie chce mi się bawić w kupowanie używanego nie pewnego sterownika więc wszystko będzie na przekaźniki o ile z blokadą mostów jest najmniejszy problem bo założę włącznik taki sam jak do półbiegu elektrohydrauicznego, WOM już też załatwiony,   to czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak rozwiązać sprawę póbiegów (żów/zając) i napędu, z tego co zauważyłem to wszystko włącza jedna cewka, ostatnia na dole, jeżeli jest na niej prąd to napęd jest cały czas włączony i działa zając, jeżeli prądu nie ma można zmienić półbieg  ale co wtedy z napędem ? :P czy potrzebny był by tu jakiś przekaźnik dający impuls na tą cewkę żeby zmieniać półbiegi?

#255 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 12:20

Wady i usterki w MF 3080

za***iście.. nie masz pojęcia jak to działa a pchasz tam swoje grabie. Ja kupił regenerowany sterownik za 800zł oddając swoje zgliszcza w rozliczeniu.... majątek? w porównaniu do cześci skrzyni biegów to groszowe sprawy a żyje spokojniej

#256 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 12:47

Wady i usterki w MF 3080

czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak rozwiązać sprawę póbiegów (żów/zając) i napędu, z tego co zauważyłem to wszystko włącza jedna cewka, ostatnia na dole, jeżeli jest na niej prąd to napęd jest cały czas włączony i działa zając, jeżeli prądu nie ma można zmienić półbieg  ale co wtedy z napędem ? :P czy potrzebny był by tu jakiś przekaźnik dający impuls na tą cewkę żeby zmieniać półbiegi?

Popatrz dobrze, pierwsze słyszę żeby była jedna "cewka" (elektrozawór) od dwóch rzeczy. Normalnie jest jeden elektrozawór na jeden mechanizm i każdy działa tak samo; raz prąd dochodzi a raz nie. Wystarczy wszystko oprzeć o zwykłe włączniki włącz/wyłącz tylko wtedy trzeba dobrze opisać żebyś przypadkiem nie zmieniał żółw/zając w biegu.

A najlepiej zrób jak @lukbold radzi, sterowniki od MF-a można naprawić i nie kosztuje majątku a z orginalnego rozwiązania jest trochę wygody, jak policzysz materiały i czas na grzebanie w przeróbce to wcale nie taka wielka korzyść.

#257 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 13:00

Wady i usterki w MF 3080

na funkcji reduktora widziałem zamontowany przekaźnik bistabilny.... dajesz na niego impuls z dzwigni biegów tak jak ma to miejsce w oryginale i raz przekaźnik włącza, raz wyłacza prąd na elektrozaworze reduktora. 

#258 Share Variotechnic

Variotechnic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sklep z cześcimi i olejami do MF, FENDT
    Serwis skrzyń biegów i naprawa Ciągników Fendt i MF

Napisany 12 listopad 2015 - 17:09

Wady i usterki w MF 3080 Są przekaźniki, które sterowane są impulsem wtedy czójnik nie pozwoli przerzucić zająca, a jeśli przy ciągniku nikt nie grzebał to jest jeszcze zabezpieczenie mechaniczne. Następna sprawa jest z WOM tam jest zawór proporcjonalny, który uruchamia wałek łagodnie. Są też odpowiednie sterowniki żeby sobie z tym poradzić, ale licząc koszt robocizny i cześci taniej będzie kupić sterownik...

Edytowany przez Variotechnic, 12 listopad 2015 - 17:10.

#259 Share emilos235

emilos235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 18:40

Wady i usterki w MF 3080

za***iście.. nie masz pojęcia jak to działa a pchasz tam swoje grabie. Ja kupił regenerowany sterownik za 800zł oddając swoje zgliszcza w rozliczeniu.... majątek? w porównaniu do cześci skrzyni biegów to groszowe sprawy a żyje spokojniej

No w takim wypadku to jest nawet bardzo atrakcyjne rozwiązanie w stosynku do takiej przeróbki, może kolego masz jakieś namiary na osobę która takowe posiada, był bym bardzo wdzięczny. A co do pchania tam rąk to ja sam tego nie będę robił bo jak już trafnie zauważyłeś nie znam się na tym ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:04