gracjanrojek

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń?

Polecane posty

Co sądzicie o zastosowaniu siewnika Kockerling Ultima w siewie uproszczonym i bezpośrednim?

Prosze o wypowiedzi oraz własne spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a wy takiego nie macie? czy to u waszego sasiada z tarnawy cos podobnego działa?

nie dawno tamtedy jechałem i właśnie pomykał jakis zblizony sprzecik Kockerlingera, dodatkowo ojciec był tam na prezentacji sprzetu kockerlingera


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w galerii kiedys rozwinela sie bardzo ciekawa rozmowa o tym siewniku i nie tylko, bo porownywalismy ze soba 3 podobne zestawy tylko jak to teraz znalezc :)

cos mi sie przypomina, ze moglo to byc pod fota z zeszlorocznej agrotechniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sąsiad z tarnawy ma ultime 6m i jak obserwuje to spisuje mu sie bardzo dobrze przy bezorkowej uprawie, ja jestem na etapie kupna ultimy 4m i po wiosennych zasiewach bede mógł powiedzieć coś więcej. Z tego co obserwuje tym siewnikiem można uzyskiwać bardzo duże prędkości pracy - nawet do 20 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawsko    0
a wy takiego nie macie? czy to u waszego sasiada z tarnawy cos podobnego działa?

nie dawno tamtedy jechałem i właśnie pomykał jakis zblizony sprzecik Kockerlingera, dodatkowo ojciec był tam na prezentacji sprzetu kockerlingera

 

 

Ja własnie podpatrując sasiada z tarnawy kupilem ultime 3m popokazowy pierwsze zasiewy zrobione i wyglądaja super. nie ma lepszego siewnika a widzialem i sialem juz wieloma. oczywiscie min 190koników do 3 m zeby jechac 17km. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawsko    0

moze ktos uzywa ultimy i podpowie mi czy zawsze zgadza wam sie skala ustawiana do ilosci wysiewu z kilogramami na tabeli??oczywiscie mowie o materiale siewnym oryginalnym kwalifikowaym. u mnie jest czasem tak ze wg ustawien z tabeli ma wyjsc np 180kg/ha pszenicy a waga wskazuje 150/ha a w jeczmieniu idealnie tabela sie sprawdza. jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

chyba jakaś imprea się szykuje pokazowa u "sąsiada z tarnawy " w marcu miała być piątego ale chyba przełożyli <_<


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawsko    0

ochyba troche za wczesnie jak miala byc 5 marca chyba ze pokaz pojazdow blotnych hehe napewno póżniej bedzie jak byscie wiedzieli to dajcie znac chetnie pojade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawsko    0

Gratuluje udanego zakupu ultimy Gracjan:) oby siała jak najdłużej. u ciebie 1 sezon siewów u mnie drugi. aha jaki masz steronik(komputer) FS czy ten lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu robiłem próbe ultimą, ustawienia wysiewu itd., ta maszyna mnie zaskakuje - prosta a jednocześnie skuteczna. Komputer mam ten mały, czyli ten starszy (ale ponoć jest on sprawdzony i bardziej pewny) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

będziesz jeździł na usługi? może namówie ojca coby pogadał z Twoim ojcem i może jakiś deal byśmy zrobili :)

mój ojciec coś gadał, że sie bardzo dobrze zna z twoim ojcem - razem w piłe grali czy coś w ten deseń - moj ojciec pochodzi z tamtych stron


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha dobre, całkiem możliwe:) można by jakieś usługi zdziałać, ale najlepiej jakieś większe połacie pola:D

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Po sąsiedzku gościu najpierw uprawia ściernisko agregatem Konkerling Vario a potem od razu sieje Ultima 4m, bardzo ładnie to wygląda i wschody również zadowalające. Ponad 1000ha nim sieje rocznie cześć tradycyjnie i część uproszczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj