Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 21:36

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? Co sądzicie o zastosowaniu siewnika Kockerling Ultima w siewie uproszczonym i bezpośrednim?
Prosze o wypowiedzi oraz własne spostrzeżenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 listopad 2008 - 22:03

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? a wy takiego nie macie? czy to u waszego sasiada z tarnawy cos podobnego działa?
nie dawno tamtedy jechałem i właśnie pomykał jakis zblizony sprzecik Kockerlingera, dodatkowo ojciec był tam na prezentacji sprzetu kockerlingera

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 01:10

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? w galerii kiedys rozwinela sie bardzo ciekawa rozmowa o tym siewniku i nie tylko, bo porownywalismy ze soba 3 podobne zestawy tylko jak to teraz znalezc :)
cos mi sie przypomina, ze moglo to byc pod fota z zeszlorocznej agrotechniki
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 12:16

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? tak sąsiad z tarnawy ma ultime 6m i jak obserwuje to spisuje mu sie bardzo dobrze przy bezorkowej uprawie, ja jestem na etapie kupna ultimy 4m i po wiosennych zasiewach bede mógł powiedzieć coś więcej. Z tego co obserwuje tym siewnikiem można uzyskiwać bardzo duże prędkości pracy - nawet do 20 km/h.

#5 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:15

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń?

a wy takiego nie macie? czy to u waszego sasiada z tarnawy cos podobnego działa?
nie dawno tamtedy jechałem i właśnie pomykał jakis zblizony sprzecik Kockerlingera, dodatkowo ojciec był tam na prezentacji sprzetu kockerlingera

Ja własnie podpatrując sasiada z tarnawy kupilem ultime 3m popokazowy pierwsze zasiewy zrobione i wyglądaja super. nie ma lepszego siewnika a widzialem i sialem juz wieloma. oczywiscie min 190koników do 3 m zeby jechac 17km. pozdrawiam

#6 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 luty 2009 - 21:29

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? moze ktos uzywa ultimy i podpowie mi czy zawsze zgadza wam sie skala ustawiana do ilosci wysiewu z kilogramami na tabeli??oczywiscie mowie o materiale siewnym oryginalnym kwalifikowaym. u mnie jest czasem tak ze wg ustawien z tabeli ma wyjsc np 180kg/ha pszenicy a waga wskazuje 150/ha a w jeczmieniu idealnie tabela sie sprawdza. jak jest u was?

#7 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:10

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? chyba jakaś imprea się szykuje pokazowa u "sąsiada z tarnawy " w marcu miała być piątego ale chyba przełożyli <_<

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:15

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? ochyba troche za wczesnie jak miala byc 5 marca chyba ze pokaz pojazdow blotnych hehe napewno póżniej bedzie jak byscie wiedzieli to dajcie znac chetnie pojade.

#9 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:40

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? Gratuluje udanego zakupu ultimy Gracjan:) oby siała jak najdłużej. u ciebie 1 sezon siewów u mnie drugi. aha jaki masz steronik(komputer) FS czy ten lepszy??

#10 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:07

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? Dwa dni temu robiłem próbe ultimą, ustawienia wysiewu itd., ta maszyna mnie zaskakuje - prosta a jednocześnie skuteczna. Komputer mam ten mały, czyli ten starszy (ale ponoć jest on sprawdzony i bardziej pewny) Pozdro.

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 marzec 2009 - 21:23

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? będziesz jeździł na usługi? może namówie ojca coby pogadał z Twoim ojcem i może jakiś deal byśmy zrobili :)
mój ojciec coś gadał, że sie bardzo dobrze zna z twoim ojcem - razem w piłe grali czy coś w ten deseń - moj ojciec pochodzi z tamtych stron

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#12 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:40

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? haha dobre, całkiem możliwe:) można by jakieś usługi zdziałać, ale najlepiej jakieś większe połacie pola:D
Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 21:18

Kockerling Ultima - dobry do uproszczeń? Po sąsiedzku gościu najpierw uprawia ściernisko agregatem Konkerling Vario a potem od razu sieje Ultima 4m, bardzo ładnie to wygląda i wschody również zadowalające. Ponad 1000ha nim sieje rocznie cześć tradycyjnie i część uproszczono.

Dodaj odpowiedź