Polecane posty

nasil90    97

trzeba jeszcze pamiętać aby zmieniać kierunek jazdy kiedy ciągnik się zatrzyma i nie zmieniać grup A B podczas jazdy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi "pablo" olej najważniejsza sprawa a jak użytkować to np: w czasie jazdy nie używać reduktora jak to niektórzy robią w instrukcji nawet jest to zaznaczone wytłuszczonym drukiem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

OOOOO...to nie wiedziałem że nie można grup podczas jazdy ymienia...a czemu jeśli można wiedziec....no ja np ymieniam i to czesto gdy ciagne wiekszy ladunek...kurcze...zagieliscie mnie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze w instrukcji:

"Dźwignie biegu pełzającego przestawiać tylko gdy ciągnik nie pracuje.W żądnym przypadku nie używać biegu pełzającego w celu zwiększenia siły siły uciągu gdy jest to możliwe w normalnym zakresie",jest napisane jeszcze że "Aby zapobiec zatarciu systemu zalecane jest uruchomić sterowanie przynajmniej raz w miesiącu.Jest też trochę napisane jak zmieniać biegi przy przekładnie speed shift jak ktoś chce mogę napisać.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Sped shift to ta z jednym polbiegiem czyli moja...wiec napisz:D moze o te zmienianie to chodzi o zółw/zając czyli poprzez przesuniecie tej wajchy od biegów na max do siebie.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka:Przełączania dokonywać ostrożnie.W grupie biegów powolnych nie można przekroczyć prędkości 9km/h.W grupie biegów szybkich nie można przekroczyć prędkości 13km/h.

Speedshift!

Przy jeździe na jednym biegu można przez uruchomienie dźwigni Speedshift bez wysprzęglania zmniejszyć prędkość o około 20%(wersja dla przekładni 30km/h) lub zwiększyć o 26%(przekładnia 40km/h).

Pisze że w żadnym przypadku nigdy nie używać przekładni Speedshift to hamowania ale to każdy pewnie wie.

Wydaje mi się że tutaj chodzi o grupę biegów że trzeba przełączać kiedy ciągnik stoi w miejscu ja tak robię czekajmy aż wypowie się "Rafik256".Dodam że treści cytowane są z instrukcji do nowszej wersji ale Skrzynie Speedshift są podobne a może i takie same tego nie wiem

pozdrawiam.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

No to wersja 30 km/h jest dla mnie....a tak na marginesie to az o 20% zmniejsza sie??....z mojej nakleiki z predkosciami tego nie widac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zmniejszyć o 20% a z tej naklejki na szybie o ile pamiętam to są podane gruby biegów i prędkości przy odpowiednich obrotach musiałbym sprawdzić.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0
.....z tej naklejki na szybie o ile pamiętam to są podane gruby biegów i prędkości przy odpowiednich obrotach....

 

Są podane prędokości (oczywiście z uwzględnieniem półbiegu) przy 2200 obr. Więc moja naklejka sie różni troszke od twojej....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak "Monteks" pisałem wcześniej że ta instrukcja nie jest od serii 30XX dlatego może się różnic.

pozdrawiam.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

odswieze troche temat.

 

a wiec widze ze pare osob juz sie przekonalo do MFa. moj sasiad ma 3060 i zepsul mu sie jakis wodzik w skrzyni no a moj tata mowil oczywiscie ze ten sasiad sie nie wyplasci i ze nie da rady sam tego zrobic ale po jakims czesie ciagniki znowu jezdzil. sam dal rade naprawic i wcale tak duzo nie placil. a co do eksploatacji to moj kupmel mowil ze nie stac go na czeste wymiany oleju i woli kupic MFa 699 no ale przeciez w takim tez trzeba wymieniac. a co do oleju to jak ja bym np. kupil takiego 3125 i chcialbym go podczepic do prasy ktora wczesniej chodzila z ursusem 912 to musze caly olej w prasie wymienic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

wymiana to zadużo powiedziane wystarczy odczepić przewody od siłowników a tak gdzie jest euro złącze podłączyć sprężarke i cały olej wydmuchnie z przewodow . Naj lepszym rozwiązaniem było by zalać 912 tym samym olejem


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

No ja tam staram sie używać jednego ciągnika do hydrałliki znaczy sie ferdkiem wywracam przyczepy do płóa itp.

a jak już musze 60tką coś robić to wtedy z węzy spuszczam olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Mój ciągnik już wyleczony z wypadającego biegu B do przodu i A do tyłu. Jak się okazało wzmacniacz momentu również był mechanicznie popsuty.

Napiszę jakie części zostały wymienione w skrzyni:

 

MF3381495M1 Tarcza cierna szt. 2 - 235zł

MF3795274M1 Sprężyna szt. 2 - 140zł

MF3387171M1 Łożysko szt. 1 - 230zł

MF3357172M2 Koło zębate szt. 1 - 1715zł

MF3383445M1 Łożysko szt. 1 - 81zł

 

Tak się przedstawia wymiana części w skrzyni. Oczywiście nowy olej 1000zł (BP TERRAC + filtr) i w moim przypadku była jeszcze wymiana pompy hydraulicznej (BOSCH-REXROTH) Koszt 1500zł, tarcza sprzęgłowa 600zł oraz był jeszcze wymieniony uszczelniacz na jakimś wałku w środku ciągnika - koszt 100zł.

 

Robocizna 1300zł (chłopak 3 razy rozpoławiał ciągnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1

Robocizna 1300zł (chłopak 3 razy rozpoławiał ciągnik)

to co odwalił że musiał 3 razy pruć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30
Robocizna 1300zł (chłopak 3 razy rozpoławiał ciągnik)

 

to co odwalił że musiał 3 razy pruć

A no więc, pierwszy raz no to wymiana części, później po złożeniu zdecydowaliśmy się na wymianę tarczy sprzęgłowej i na koniec po wymianie pompy olejowej(poszło większe ciśnienie) wysiadł uszczelniacz na jakimś wałku w środku ciągnika i olej się lał. Tak więc nic z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Odświeżę temat

 

Dziś w moim 3090 trafiła się awaria, czy jak to nazwać... Wygląda to tak, jakby skrzynie nie wyrzuciła biegu... Na biegu jałowym ciągnik nadal jedzie. Gdy włączę "luz" na reduktorze, to wtedy jest ok. Chodzi więc o przełącznik biegów 1-4. Żółw-zając działa, ale na żółwiu jedzie szybciej niż na zającu. Półbieg też działa. Gdy włączam bieg, to ciągnik jedzie też, ale tak jakby coś go hamowało. Skrzynia to Speed Shift Plus. Wcześniej nie zaobserwowałem nic niepokojącego, jedynie drugi bieg ciężej wchodził. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być, bo żniwa się zaczynają i ciągnik by się jednak przydał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj