Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to jest za pług FENET

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:27

Co to jest za pług FENET Spotkałem się z takim niespotykanym pługiem o nazwie FENET,co o nim możecie powiedzieć jak nim się. pracuje w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co to jest za pług FENET Dzisiaj, 02:14
  •  

#2 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 13:11

Co to jest za pług FENET Dołączam się do pytania kolegi jeśli ktoś posiada takowy proszę o jakieś opinie jak kryje jak idzie mnie interesuje z zabezpieczeniem zapadkowym będzie chodził z ciągnikiem Fortschritt 323-A turbo myślę o 5 skibach. I jak z częściami roboczymi z dostępnością.

#3 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 26 marzec 2011 - 19:45

Co to jest za pług FENET witam, jestem posiadaczem pługa firmy Fenet.
hmmm co o nim mogę powiedzieć? pług ma bardzo masywną ramę, (bynajmniej mój), ma on 3 korpusy + 1 dokręcany. Pracuję on w tej chwili z John Deerem 2140 na 3 korpusach. Pług jest skręcony na maxa - 40cm. i ciągnik ma dość lekko(w 3b i 4 klasach), lecz przy czterech w cięższą glebę nie dał bym go. Jedyna jego wada to ciężar, ciągnik nie jest w stanie go podnieć :P . Ma on odkładnie pół śrubowe, które pięknie kryją. Pług jest na zabezpieczeniach resorowych( zdaję egzamin na 6 B) )!
Części - hmmm. Na razie wymieniłem 2 lemiesze które się złamały (założyłem od polskiego Ibisa - pasuję)
Ja z Feneta jestem zadowolony :D

Edytowany przez Farmer94, 26 marzec 2011 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 18 marzec 2012 - 23:52

Co to jest za pług FENET Zakupiłem taki pług, obrotowa 4 ale różni się mocno od tego opisanego powyżej. Mnie skusiłą do kupna okazyjna cena, rewelacyjny stan odkładnic i... w przeciwieństwie do przedmówcy bardzo lekka konstrukcja. Szukałem 4 obracalnej z którą poradzi sobie mój 10 -letni Pronar 90 KM. Chodziło mi głównie o podnośnik i obrót i z tym akurat nie ma najmniejszego problemu. Pug waży max 700-800 kg. Posiada zabezpieczenia na kamienie zapadkowe, które na "sucho" wypróbowałem i wydają się być ok. Ale podkreślam, że u mnie rama w miarę delikatna, oparta na grubościennym profilu kwadratowym. Jak pług będzie orał mogę napisać więcej jak wypróbuję, czyli koło sierpnia. Na razie z nowym lakierem prezentuje się nieźle:)

Edytowany przez Alio, 18 marzec 2012 - 23:53.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#5 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 21:02

Co to jest za pług FENET Panowie, te pługi fenet to jakiej są produkcji bo nie mogę znaleźć nigdzie strony producenta.
.Co sądzicie o tym pługu:
http://olx.pl/oferta...html#c306946822

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 28 sierpień 2016 - 09:30

Co to jest za pług FENET

FENET to francuska firma.

Ten pług z ogłoszenia został picowany pod klienta (odmalowany).

Nie chcę z góry przekreślać go, bo nic nie zastąpi sprawdzenia w realu stanu technicznego w tym: zużycia elementów roboczych (lemiesze, odkładnie, płozy). Sprawdzenia łatwości ustawień i poprawności orki. Kontroli zużycia siłownika (gładź) i węży raz bardzo ważne, żeby nie powiedzieć najważniejsze oryginalność części składowych pługa, czyli co zostało wymienione i na co? Bardzo ważne: Czy rama i obrotnica nie były spawane? Czy nie ma pęknięć, zgrubień, skrzywień? Jak obraca się obrotnica pod ciężarem w orce? (płynność i łatwość obrotu).

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.