Zaloguj się, aby obserwować  
JD5620

Kultywator do JD 5620

Polecane posty

JD5620    10

Witam! Mam pytanko mamy zamiar zrobic kultywator do 5620 ok 4m i 3 rzedy pazurków . Jak myslicie da rade ciagnik czy lepiej kupic jakis na składnicy?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

kultywator a po co Ci taki przeżytek jak kultywator, kup sobie agregat, przecież same pazurki nic nei dają musi być jakiś wał, no chyba że masz wały 6m cabrigde lub wieksze ciagane to przepraszam, chyba 4 m poradził by sobie płyyciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

agregat to ja mam spoko :) kultywator przydał by mi sie zamiast robienia podorywki przejechał by i spokój napewno sporo paliwa by sie zaoszczedziło


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

u mnie raczej obedzie sie bez wałka bo po rżysku to raczej nie potrzebny w kazdym razie mozna zrobić krótszy a ile twój zetor ma km?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
agregat to ja mam spoko :) kultywator przydał by mi sie zamiast robienia podorywki przejechał by i spokój napewno sporo paliwa by sie zaoszczedziło

Kontrowersyjny wątek na agrofoto, tzn oszczędność paliwa w uprawach polowych :) , gdybyśmy tak wszyscy oszczędzali paliwo to chyba tylko brona lekka i od razu siew bo szkoda ropy :) . Tak poważnie to to że zaoszczędzisz 2-3l ropy na hektarze odbije się na zachwaszczeniu czy plonowaniu, bo uprawa takim gruberem co najwyżej 6tej kl wchodzi tylko w grę i tak zrobiłem w tym roku i efekt mizerny, bo zapycha się to okrutnie, zostają potem kopce i nierówności, napewno lepiej strzelić kultywatorem jak nic nie robić, ale uwżam że pojedyńczy wałek strunowy też jest potrzebny bo wyrównuje wszystko i dociska do ziemi rżysko a nie jest wszystko jakby stado dziwków przeszło, co do szerokości to im szerszy tym wolniej będziesz jeździł a przy płytkiej uprawie liczy się szybkość żeby zruszyć glebe przykryć nasionka i strącić ścierń, także 4m to chyba do ciągnika 100km, a nie 72km, tutaj zwykły kultywator 2,7m, lub przeróbka na 3,2m to max i proponuje chociaż pojedyńczy strunowy wałek lub brony lekkie ciągac za tym

ps. nie lepiej kupic agregat ścierniskowy, lub poszukać sprowadzanych ścierniskówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

widziałem u sasiada ze ma jeszcze przez kultywatorem zaczepianą szynę z regulacja słuząca własnie do równania tych kopców miał przeszło 3m i ciągał go 4514 bardzo ładnie mu szło zreszto i ja poprzedniego roku robiłem kultywatorem tylko takim malutkim i zamiast podorywki super sie sprawdził i dlatego przydał by sie szerszy


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
u mnie raczej obedzie sie bez wałka bo po rżysku to raczej nie potrzebny w kazdym razie mozna zrobić krótszy a ile twój zetor ma km?

to nie jest moj zetor a on ma 78 km :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj