Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kultywator do JD 5620

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:11

Kultywator do JD 5620 Witam! Mam pytanko mamy zamiar zrobic kultywator do 5620 ok 4m i 3 rzedy pazurków . Jak myslicie da rade ciagnik czy lepiej kupic jakis na składnicy?
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kultywator do JD 5620 Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:21

Kultywator do JD 5620 kultywator a po co Ci taki przeżytek jak kultywator, kup sobie agregat, przecież same pazurki nic nei dają musi być jakiś wał, no chyba że masz wały 6m cabrigde lub wieksze ciagane to przepraszam, chyba 4 m poradził by sobie płyyciutko

#3 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:33

Kultywator do JD 5620 agregat to ja mam spoko :) kultywator przydał by mi sie zamiast robienia podorywki przejechał by i spokój napewno sporo paliwa by sie zaoszczedziło

#4 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:50

Kultywator do JD 5620 http://www.agrofoto....image10574.html a może pomyśl nad czymś takim jak to zrobił moj kolega zależy od gleby ale jego 7341 juz ma co robic a jak 5620 sie bedzie w czyms takim spisywal to nie wiem...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 16:05

Kultywator do JD 5620 u mnie raczej obedzie sie bez wałka bo po rżysku to raczej nie potrzebny w kazdym razie mozna zrobić krótszy a ile twój zetor ma km?

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 16:36

Kultywator do JD 5620

agregat to ja mam spoko :) kultywator przydał by mi sie zamiast robienia podorywki przejechał by i spokój napewno sporo paliwa by sie zaoszczedziło

Kontrowersyjny wątek na agrofoto, tzn oszczędność paliwa w uprawach polowych :) , gdybyśmy tak wszyscy oszczędzali paliwo to chyba tylko brona lekka i od razu siew bo szkoda ropy :) . Tak poważnie to to że zaoszczędzisz 2-3l ropy na hektarze odbije się na zachwaszczeniu czy plonowaniu, bo uprawa takim gruberem co najwyżej 6tej kl wchodzi tylko w grę i tak zrobiłem w tym roku i efekt mizerny, bo zapycha się to okrutnie, zostają potem kopce i nierówności, napewno lepiej strzelić kultywatorem jak nic nie robić, ale uwżam że pojedyńczy wałek strunowy też jest potrzebny bo wyrównuje wszystko i dociska do ziemi rżysko a nie jest wszystko jakby stado dziwków przeszło, co do szerokości to im szerszy tym wolniej będziesz jeździł a przy płytkiej uprawie liczy się szybkość żeby zruszyć glebe przykryć nasionka i strącić ścierń, także 4m to chyba do ciągnika 100km, a nie 72km, tutaj zwykły kultywator 2,7m, lub przeróbka na 3,2m to max i proponuje chociaż pojedyńczy strunowy wałek lub brony lekkie ciągac za tym
ps. nie lepiej kupic agregat ścierniskowy, lub poszukać sprowadzanych ścierniskówek?

#7 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 16:48

Kultywator do JD 5620 widziałem u sasiada ze ma jeszcze przez kultywatorem zaczepianą szynę z regulacja słuząca własnie do równania tych kopców miał przeszło 3m i ciągał go 4514 bardzo ładnie mu szło zreszto i ja poprzedniego roku robiłem kultywatorem tylko takim malutkim i zamiast podorywki super sie sprawdził i dlatego przydał by sie szerszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 16:57

Kultywator do JD 5620

u mnie raczej obedzie sie bez wałka bo po rżysku to raczej nie potrzebny w kazdym razie mozna zrobić krótszy a ile twój zetor ma km?

to nie jest moj zetor a on ma 78 km :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)