Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najdroższe maszyny świata

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 21:11

nie nie dala by sobie rady i naprawde nie porównujmy nieba do ziemi.....

Nie rozumiem, może ze mnie tumok :( :) :( :rolleyes: , ale prosze jaśniej gdzie niebo a gdzie ziemia.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najdroższe maszyny świata Dzisiaj, 09:39
  •  

#22 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 11 marzec 2007 - 21:49

Najdroższe maszyny świata hehe chciał bym teraz pow. ze niebo w Polsce......... ale tu bieda.....
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#23 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 22:16

hehe chciał bym teraz pow. ze niebo w Polsce......... ale tu bieda.....

A ja sie nie zgodzę :angry: . Nie mam osobiście żadnych kompleksów przed amerykanami jak i wiekszość Polaków ich mieć nie powinna, Polska jest wielkości jednego stanu, więc porównując proporcjonalnie nie mamy powodów do wstydu.
Tak samo jest z rolnikami, czasmi wiecej mi imponuje rolnik z 11 ha niż z 220, bo ten z 11ha ma same piachy i utrzymuje 20 krów z wyd. 8tys. L i startował od 5ha bez budynków i ze starymi maszynami, a teraz inwestuje; ten z 220 oddziedziczył 120 ha dobrej ziemi i wydzierżawił tanio 100ha i ma 4 ciągnik w tym 3 oldtimery i jeden nowy, zero hodowli i mówi że nie opłaca się kupować nowych maszyn bo nie ma opłacalności rolnictwa.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#24 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 11 marzec 2007 - 22:49

Najdroższe maszyny świata nie wiem czy uważałeś na geografii ale rolnictwo drobne jest złe........ hamuje jego rozwój.... wiec lepszy jest farmer z arizony ... mający 1000 ha albo 100 tys niż mający 80 polski rolnik.. i tam w arizonie ma właśnie opłacalność....... a człowiek mający 4 oldtimery mówiący ze tak jest dobrze jest ciemny....Mój stary tak uważał ze on to będzie wiecznie zetorami jeździł..... bo dobre sprawdzone.. obył sie w świecie chłopina i kupił 2 nowe..... i nie żałuje tego .nie mozna stać w miejscu....bo wszystko leci do przodu. A jeśli mu sie rolnictwo ni opłaca to coś jest nie tak nikt nie uprawia roli dla strat. trzeba zmienić rodzaj ziarna..albo zwiększyć areał. Jak widac oświata rolnictwa jest słaba w Polsce.. a ty mówisz ze lepsza niż w USA....... jak cos jeszcze chcesz napisz na priv to to off topic jest......
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#25 Share Kulka

Kulka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 22:27

Najdroższe maszyny świata Tomku zachwałem sie jak ostatni dupek sorki za ten post

#26 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 15 marzec 2007 - 08:16

Najdroższe maszyny świata hehe :(
osobiscie tez nie chcial bym miec typowo amerykanskiej fermy :(
jezeli ktos czuje to rolnictwo to chce jak najwiecej sam w swoim gosp. zrobic. A kazdy ma takie gosp jakie odpowiada jego potrzebom finansowym i po drugie nie wiem jak u was ale u mnie ziemi to sie nie dostanie chocby bardzo sie chcialo :)

A tak poza tematem to forum nie sluzy chyba do tego aby jechac po kims kto ma lepszy czy gorszy sprzet bo jak wiadomo to nie wszyscy na af zaczeli gospodarzyc na "start" w jednym czasie a do pozyskania dobrego sprzetu potrzeba czasu :)
Sa tez tacy ktorym tatuś traktor kupil i teraz cwaniaczyc by chcieli :rolleyes:
Dajcie na luz

pozdro mlody87 :)
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#27 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 20:13

Najdroższe maszyny świata Zgadzam się z tobą mlody87!!!
Nie kazdy ma tatusia takiego jak lider partii "samo...defensywa" ;) , który ma farmę kilkaset ha i jest co przejąć w spadku!!! Z resztą takie farmy w rejonach poludniowego mazowsza należą do rzadkości!! zazwyczaj przewarzają do 100 ha i nikt nie płacze, że nic mu się nie połaca!!! Nie każdy musi jeździć mercedesem!!! ;) albo Jd, fendtem lub innym sprzętem!!!

#28 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 26 marzec 2007 - 19:10

Najdroższe maszyny świata Młody87 zgadam się z tobą co do słowa ci amerykańscy farmerzy to poprosty toną w długach!!!!!!
banki przejmują ich ziemię i koniec z famerem mającym 1000ha.wiem to bo muj ojcec był 2*w usa i dobrze wie co tam się dzieje
tumok włącz na luz!!!!!!!!!!!!

#29 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 12:46

Najdroższe maszyny świata To takie ciągniki jak ursus 914 czy c- 360 itp to są złomy w poruwnaniu do tych maszyn.

#30 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 24 kwiecień 2007 - 17:25

nie wiem czy uważałeś na geografii ale rolnictwo drobne jest złe........ hamuje jego rozwój.... wiec lepszy jest farmer z arizony ...

dobra, dobra...tak sie rozpędziłeś a czy ty tez uważałes na geografii???
W Arizonie trudno cokolwiek posiac...hehe klimat na to nie pozwala...niestety. :P jak juz cos z rolnictwa to moze jakies owoce i bydło.
http://pl.wikipedia....zona001xxxx.jpg ------ proszę..cała Arizona, i posiej tu człowieku zboże. :P :wacko:
Dlatego nie ma to jak Montana, hehe

http://pl.wikipedia....ntana#Geografia -----poczytaj dokładnie! "Gospodarka Montany bazuje na rolnictwie,"
to by było na tyle.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 17:38

Najdroższe maszyny świata ale prawda jest, ze spichlerzem USA jest Północna Dakota. 90% pow stanu stanowia farmy :wacko:

#32 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 17:42

Najdroższe maszyny świata to prawda,Dakota Płn i Montana, to same farmy, ale nikt mi nie powie ze w Arizonie sie uprawia pszenice...hehe :wacko:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#33 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 18:01

Najdroższe maszyny świata montana juz nie tak bardzo, bo przecież duza czesc pow stanu zajmuja gory. a obie dakoty w calosci leca na wielkiej rowninie. a w arizonie to mozna ewentualnie uprawiac elektrownie sloneczne :wacko:

#34 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 18:23

montana juz nie tak bardzo, bo przecież duza czesc pow stanu zajmuja gory.

no tak ale i tak jest ich tam sporo,Dakota to wiadomo,no a co do Arizony to sie w 100% zgadzam z tobą.. :wacko:

#35 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 28 kwiecień 2007 - 13:30

Najdroższe maszyny świata http://www.otomoto.p...show&id=T242764 juz w sprzedazy z drugiej reki:)

#36 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 10:10

Najdroższe maszyny świata Ciekawe czemu sprzedaje. Czyżby wadliwy egzemplarz ? Ja myśle, że prędzej ktoś kupi nowego i da "troche" więcej niż kupi używanego niepewnego. Jeszcze tuza z przodu nie ma, a bez tuza to sięnie opłaca brać taki ciągnik

KS Falubaz

#37 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 27 luty 2008 - 16:58

Najdroższe maszyny świata "nie kazdy ma tatusia takiego jak lider partii "samo...defensywa" , który ma farmę kilkaset ha i jest co przejąć w spadku!!! Z resztą takie farmy w rejonach poludniowego mazowsza należą do rzadkości!! zazwyczaj przewarzają do 100 ha"
należą do żadkości ale jak ja jestem z maszowsza i facet ma grubo ponad 500 ha i ma sporo kasy prowadzi sobie ubojnie i ma sklep ma świnie ale ma je zaledwie 1 dzień bo idą pod nóż, a maszyny ma niestarsze jak 10-letnie bo starszych niema i w okolicy nieznam nikogo kto ma tyle jak on może gdzieś w innych województwach ;)

Edytowany przez Olik, 28 czerwiec 2008 - 18:59.
Ort.

#38 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 21:30

Najdroższe maszyny świata Ale chlopaki zrobilismy tu offtopc mialy byc najdrozsze maszyny swiata a nie spor polsko-amerykanski. Ja sadze ze jedna z najdrozszych maszyn swiata moze byc najlepszy Challenger :P
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#39 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 14:15

[..] ci amerykańscy farmerzy to poprosty toną w długach!!!!!!
banki przejmują ich ziemię i koniec z famerem mającym 1000ha.wiem to bo muj ojcec był 2*w usa i dobrze wie co tam się dzieje
tumok włącz na luz!!!!!!!!!!!!

A co tam, włącze się do tej dskusji, mimo że trochę poza tematem.
U nich rolnictwo jest trochę inaczej skonstrułowane. Moża powiedzieć że jest jest to spowodowane różnymi warunkami klimatycznymi, i tak np pszenica srednio plon dochodzą do 3t/ha, uprawa uproszczona, bardzo rzadko orka. Kalkulują to w ten sposób że taniej wychodzi dokupienie gruntu niż nakłady na 1ha. Pszenicę praktycznie nie modyfikują. Po pszenicy często soja w ścierń. Kukurydza plon 10-12t z ha modyfikowana co za tym idzie tańszy oprysk, dużo w monokulturze. Oprysk to 120l/ha i mniej, nie "podlewają"ziemi. Reszta tak jak u nas. Nie chodują prakycznie trzody bo ich wiadoma firma wykończyła. Normalni, twardzo ludzie tak jak u nas.
Dopłaty mają jak w regionie jest b słaby rok, państwo dociąga do sredniej. W miarę stabilna gospodarka pozwala sensownie kalkulować koszty kredytu.

Co do tematu, coby nie było off topic:

Ciągnik Fendt Vario 936 Profi 360km skrzynia bezstpniowa 248000euro
kOMBAJN Claas Lexion 600 heder 9m 530km 12 000 312000 euro

Ceny trochę przesadzone, Fend 936 cena poniżej 160 000 Eu, Lexion 600 realnie około 260 000 Eu
Kucharz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 20:51

Najdroższe maszyny świata wiecie ile kosztuje FENDT TRISIX VARIO na 6 kołach ??

Dodaj odpowiedź