Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

177 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 20:47

Dmuchawa ssąco tłocząca. Cyklon gdzieś dostałem, wstawiłem siatkę i założyłem na dozownik.
To była oryginalna dmychawa z dozownikiem, takim dużym żeliwnym, do tej pory tylko takie 3 widziałem, a jedną ma teściu do tej pory.
Nie może być zasówki do zboża, między dozownikiem a cylkonem, bo ciśnienie będzie uciekać.
Wydajność reguluję się przy wężu sawnnym, dokładnie przy tej szufli jest zasówka i tam reguluję się ilość powietrza, bo jakbyś całą rurę giętką włożył w zboże, to od razu dmuchawa zabije się zbożem, za dużo zboża, to za zabije za dozownikiem w rurze tłocznej, musi być to wyważonę, trochę powietrza i zboża i wszystko bardzo szczelne.
Dozownik mysi być bardzo szczelny, najlepiej łopatki z gumy, jak sie trochę wyrobi to spada bardzo wydajność, bo zaczyna się cyrkulacja powietrza między ssawym a tłocznym, i po wydajności.
To nie jest łatwa sprawa zrobić, ja kombinowałem, wkurzyłem sie wszystko wyrzuciłem na złom, wyczysciłem całe gospodarstwo ze złomu, sprzedałem na 4 tyś, Vat odzyskałem i kupiłem nową za 11 tyś. I wiem że mam dobrą. Nawet używanych nie zbyt polecam, bo naprawdę musi być dobra żeby kupić.
Yacenty szefo ma jakąś używaną, i sądząc po wpisach nie zbyt zadowolony z wydajnością.
Jakbym kupował używkę to kazał bym ją wypróbować, bo można się naprawdę naciać.
Było tu też parę wpisów jeden użytkownik kupił, używaną dmuchawe, bardzo dobrej firmy, z dużym silnikiem, miała mieć 30 t/h a miała 15 czy 20 i nie szło mu uzyskać więcej.
Po prostu wyrobiona. a podajnik do Dozamechu 5 lat temu kosztował 2 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca. Dzisiaj, 02:20
  •  

#142 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:22

Dmuchawa ssąco tłocząca. Dziękuję za bardzo dokładny wykład oraz cenne uwagi, zasadę działania dobrze znam takiej dmuchawy, muszę znaleźć dobrą książkę i przeczytać o wirnikach wentylatorów.
Jeżeli dozownik miałeś szczelny to nie pozostaje nic innego jak niedostosowany wirnik.

Może i masz rację z tym złomem i inwestycję w nowy sprzęt. :)

#143 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 luty 2014 - 15:55

Dmuchawa ssąco tłocząca. Co powiecie o dmuchawie z Dozamechu 11kW? Mam uzywaną na oku, podobno daje 1t/10min, jak wy oceniacie swoje sprzęty? Mam ciasne zakątki tzn dawne chlewy czyli dostep przez drzwi albo okienko, 2 zapola przedzielone ściana i niskie spichlerze z wąskimi wjazdami. Myslałem o żmijce ale do załadunku przyczep trzeba nagarnywać do niej, jak wspomniałem ciasno jest u mnie mógłby byc problem z ustawieniem. Wiec pomyslałem o dmuchawie ssąco-tłoczącej, jaka jest realna wydajność takiej 11kW? do góry pchałaby max 2m + w poziomie max 4m.

#144 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:29

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ja mam 15 kw, i tyle dawała jak była nowa, teraz po 600-800 tonach daje z 8 ton/h a 11 jest mniejszej wydajności. Ale te 6 powinna podać spokojnie. Patrz czy podajnik się kręci i a jakim są stanie gumy w podajniku, to jest podstawa

#145 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 luty 2014 - 12:04

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ok, tylko w którym dokładnie miejscu są te gumy i ten podajnik? Podajnik domyślam się, że to ten baniak do którego idzie rura ssąca tzn ta część pod nim. Trzeba to rozbierać, żeby to sprawdzić? Jak się reguluje ten podajnik bo gość coś wspominał, że jest regulacja szybciej-wolniej czy coś w tym stylu.

Edit.
Znalazłem instrukcje i juz wiem, co gdzie jest i jak wygląda, dzięki bardzo za info na co patrzeć :)

Edytowany przez MarcinC360, 13 luty 2014 - 13:00.

#146 Share newholland99

newholland99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:04

Dmuchawa ssąco tłocząca. ja czekam na dmuchawe z pomu Augustów największą na wom do ciągnika wydajność 45 ton/h zobaczymy jak bedzie się sprawować na żniwa

#147 Share mainbrain

mainbrain

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 08:07

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Powiem wam na podstawie swojego doświadczenia, że bardzo dobrze się sprawują pneumatyczne Kongskilde i to koniecznie z dozownikiem.

#148 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 20 wrzesień 2014 - 20:55

Dmuchawa ssąco tłocząca.

ja czekam na dmuchawe z pomu Augustów największą na wom do ciągnika wydajność 45 ton/h zobaczymy jak bedzie się sprawować na żniwa

I jak kolego sprzęt się sprawował?

#149 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 09:07

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Witam przymierzam się do zakupu takiej dmuchawy ssąco-tłoczącej  http://olx.pl/oferta...html#8525f57f42 je zadaniem było by ssanie zboża z przyczepy typu hl burty o wysokości 1 M  i tłoczenie do Bina 100 tonowego będzie stała na ziemni . Moje pytanie jest takie czy da rade ciągnąc z przyczepy a dwa jaka będzie miała wydajność w tonach/godz

Edytowany przez fendt930, 26 marzec 2015 - 09:09.

#150 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:13

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Osobiście bał bym się używanych dmuchaw, chodzi tu o dozownik, ten pod cylkonem, w jakim jest stanie, bo jak wyrobiony to po  wydajności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 14:34

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Jaką polecacie dmuchawę ? Chodzi mi tylko o dmuchawę żeby była z koszem i tylko tłoczyła, nie potrzeba mi ssawki.

Chcę ładować silosy ( czyli musi pchnąć około 8 m do góry) i wydajność żeby była na poziomie 10-12 ton.

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2015 - 15:19

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Nam się odechciało dmuchawy bo żeśmy się nieźle nacięli. Kupiliśmy używkę konskilde było trzeba kupić ssawkę kilka metrów rur i wąż wszystko razem już z 8k kosztowało a wydajność 1.5t na h po prostu pięknie k!@#a. Zmienialiśmy dozownik od innej i to samo. Na szczęście handlarz dość ugodowy i mówił ze zamieni na coś innego. Muszę jechać do niego bo się rozmyśli czasem. Lepiej zainwestować w żmijkę np pionową z koszem zasypowym i do tego odprowadzenia i bez pierdzielenia z kuderajstwem.

#153 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:21

Dmuchawa ssąco tłocząca.

ja chciałem dmuchawę bo dmuchawą napełniłbym też inne pomieszczenia aż po "rogi". Ale chyba odpuszczę, bo widzę co ludzie piszą, a nie opłaca mi się inwestować 14 tys w dmuchawę ...

#154 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 20:10

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Ja mam z Dozamechu  i chwale bardzo sobie, ale jak kupować to tylko nową, w używkę nie pchał bym się, bo już nie od jednego słyszałem że używane dmuchają połowę tego co  powinny albo i mniej.

Moja ma już cgyba z  9-10 lat i w tym roku chę do Dozamechy dozownik wysłać do remontu bo widzę ze  wydajność spadła. Bez ssawki podaje z 10 ton.

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2015 - 20:30

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Nowa to co innego nawet polska za te 14K podejrzewam że bedzie dobra ale te używki.... pożal się Boże

#156 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 11:31

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Panowie, kupiłem dmuchawę TORNADO 3KW niestety bez kosza zasypowego i tej całej zwężki i dospawał gołą rurę ( nie wypisujjcie że mała słaba wydajność itp. sieję max 3h zboża) , kosz dopasowałem od innej , niestety słabo dmucha a konkretnie nie wiem jaki powinien być otwór powietrza przed zsypem zboża . Zrobiłem 5,5cm i chyba jest za mały i stąd ta mała wydajność ale to tylko tak myślę, może ktoś ma taką samą lub podobnej mocy i mógł by zmierzyć i podrzucićsad.png mogę kombinować z otworami ,ale za dużo roboty (rozbierz , wytnij wspawaj  sprawdż .

Edytowany przez jacek3773, 02 styczeń 2016 - 11:35.

#157 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 17:58

Dmuchawa ssąco tłocząca.

No jaki silnik taka wydajność, to norma, więc jakieś 3 t/h bedzie ona miała.

#158 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 18:19

Dmuchawa ssąco tłocząca.

ok , mała moc -mała wydajność ,  ważne dla mnie moc silnika plus otwór ( bo oto mi głównie chodzi ) ,    może  ktoś ma taką samą  lub podobną  i podrzuci średnicę otworu będę wniebowzięty ;)

#159 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:52

Dmuchawa ssąco tłocząca.

No panowie nikt nic nie podrzuci ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 11:29

Dmuchawa ssąco tłocząca.

sprzedam doza mecha 11kW -przewaliła ok.700 t do bina na wys.maks 5 m. uzyskuje wtedy ok.7 ton na godzinę byłą na podeście, bardzo ważne bo kiedy jest na ziemi to wydajność spada o połowę a tylko 1,5 m więcej do tłoczenia. rok prod 2008 cena ok.9 tys

Dodaj odpowiedź