Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

177 odpowiedzi na ten temat

#121 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:20

Dmuchawa ssąco tłocząca. Jak wygląda sprawa ładowania przyczepy ,chodźi mi o załadunek ze strychu np?.Mam zamiar kupić z Augustowa 15kW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca. Dzisiaj, 09:49
  •  

#122 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:29

Dmuchawa ssąco tłocząca. tak, najlepiej blisko elektrowni. 150-200 ton.

#123 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:41

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Witam chcę przerobić dmuchawe jugoslowianską pt-200 na wom, moze ktośma zdjecia takiej przerobki?

Przerabialiśmy taką dmuchawę, napęd się udał niestety dmuchawa okazała się złomem, ale oczywiście to jest wykonalne, jednak lepiej zrobic jak mój kolega, który założył silnik perkins 4 od jakiegoś starego małego kombajnu. Szukam sprawnej dmuchawy pt 200 do przerobienia na diesla. Trzeba też dodac, że jest to dosyc głośny sprzęt.

#124 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:46

Dmuchawa ssąco tłocząca. U nas mają z silnikiem z MF 3 cylindry 3p a druga jest z elektrycznym 35kw.

#125 Share puzon

puzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:58

Dmuchawa ssąco tłocząca. Koledzy jakie trzeba spełnic wymagania, jakie zabezpieczenie trzeba by mieć, w gospodarstwie na dmuchawe jugoslawianke, dodam że posiada ona silnik 30kw. Mam taka upatrzoną za 3000zł.

#126 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:24

Dmuchawa ssąco tłocząca. Bezpieczniki 60 A - nierealne.

#127 Share Ceziak

Ceziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:21

Dmuchawa ssąco tłocząca. Czy ktoś zasypywał dmuchawą POM Augustów, Bin'a 100 Tonowego? Jaka jest konieczna liczba dodatkowych kolan i jakie? Jaka jest wydajność maszyny?

Edytowany przez Ceziak, 04 grudzień 2013 - 19:22.

#128 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:31

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam taką pompę ale z tego co pamiętam masz do pompy rurę 2 m i kolanko w zestawie, jak nie masz to musisz dokupić plus jedną rurę 1m i to wystarczy do zasypu bina; wydajność kiepska u mnie 12 ton około 1 godz. 10 min schodzi, moja pompa ma 11 kw.

#129 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:05

Dmuchawa ssąco tłocząca. kiepska wydajność 10ton na godzinę przy ssąco tłoczącej? przeciez to nie żmijka

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#130 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:13

Dmuchawa ssąco tłocząca. Yacenty z tego co pamiętam to pisałeś że masz ssąco-tłoczącą 15kw powiedz jakie zabezpieczenie muszę mieć żeby działała spokojnie bez wybijania?? I jaki faktycznie naprzerób 15kw na godz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:23

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ja mam 15 kw z Dozamechu to dawała z 10 t/h, jak zboże ładne suche, jak bardziej wilgotne to z 8 t/h.\
Ściągłem baniak , założyłem kosz, i podawałem żmijką, to dawała z 13t/h.
Zabezpieczenia za silnikiem mam 32A, potem 50A i na końcu 63A.

#132 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:24

Dmuchawa ssąco tłocząca. zabij mnie ale nie wiem jakie mam zabezpieczenie - nic nie przerabialiśmy w gospodarstwie. Jak bede pamietał w sobote to zerkne jakie są automaty.
15kw przy 2-3 kolankach, bo de facto to one najwięcej spowalniają przerób pozwala mi dmuchać koło 10-11 ton na godzinę.
Jak sypię z pryzmy na przyczepe to może deczko więcej. Ja jestem zadowolny bo sypie w 4 różne miejsca w gospodarstwie. I ładuję z jednego. Nie ma opcji abym w te miejsca ustawił zmijkę.
Co najważniejsze - zmienia mi się odmiana pszenicy, sypię na drugi strych czy na inną pryzmę i potrzebuję samemu 10 minut na przestawienie maszyny.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#133 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:00

Dmuchawa ssąco tłocząca. Panowie mam do was prośbę, czy moglibyście mi powiedzieć jak wygląda kosz sitowy w cyklonie ssącym, najprawdopodobniej będę robił dmuchawę ssąco tłoczącą na WOM, większość już podpatrzyłem w katalogach oraz wertując neta ale ten kosz sitowy nigdzie nie występuje jako oddzielny element (nie ma rysunku poglądowego). Jakby ktoś zrobił jeszcze zdjęcia to byłbym w pełni usatysfakcjonowany :)

#134 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:04

Dmuchawa ssąco tłocząca. To jest cyklon z sitem w środku, na środku, co wchodzi zwąż z wentylatora.

#135 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:34

Dmuchawa ssąco tłocząca. Nie bardzo rozumiem ;)
czyli sito jest w kształcie cyklonu tylko o mniejszej tak aby zborze mogło po ściance cyklonu wytaracać prędkość
czy sito jest tylko na wylocie prostopadle do kierunku ruchu powietrza?

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 21:33

Dmuchawa ssąco tłocząca. Jak rura z cyklonu wychodzi do wentylatora, to w środku cyklonu jest metalowa siatka w kształcie kosza, z oczkami może 1,5x15mm żeby zboze nie było wciągane w wentylator. Jak rura ma z 250 mm średnicy, to ten kosz z siatki w cyklonie ma średnice 400x300.
https://www.google.p...4&bih=641&dpr=1
Skąd masz wentylator?.

#137 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:01

Dmuchawa ssąco tłocząca. obrazy z linku już bardzo dobrze znam :)
Na wentylator chcę przeznaczyć dmuchawę ssąco tłoczącą do słomy siana tzw. stertownik, nie znam dokładnej nazwy
foto poglądowe
http://www.iagro.pl/...y,at-46492.html
http://www.iagro.pl/...,at-111080.html
wylot powietrza chcę obrócić w dół, tak aby był w kierunku poziomym jak w produkowanych dmuchawach i nad nim zamontować cyklon, jak nie zda egzaminu to wyrzucę cyklon i założę kosz zasypowy B)
Dzięki za wyjaśnienie , czyli kosz sitowy należy zamontować przed zamknięciem cyklonu

#138 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:22

Dmuchawa ssąco tłocząca. No to raczej szkoda twojej roboty.
Ja próbowałem kiedyś zrobić ssącą z dmuchawy do zboża.
Miałem starą Polską silnikiem 13 kw jasno zieloną, osobnym podajnikiem były takie w GS kiedyś, dawała z 12-14 t/h, wydajność wentylatora była bardzo duża, w Binie jak napełniałem to źle zamontowali mi właz w dachu, bo na przeciwko wsupu z dmuchawy. To przy napełnianiu pszenica przelatywała mi przez bina i powietrze podnosiło mi właz i zborze wysypywało się na zewnątrz.
Założyłem do niej cyklon na podajnik,a podajnik uszczelniłem gumą. i nic nie pociągła do siebie, ani ziarka zboża.
Kombinowałem z 4 dni, potem wszystko zdemontowałem i wyrzuciłem na złom.
Kupiłem nową 15 kw i na ssącą dawała ponad 10 t/ha bez cyklona na tłocząco z 14 t/h.
Okazało się że wentylator może ma połową wydajności powietrza tej mojej starej Polskiej. Ledwo dosypywało mi zboże do połowy bina.
Zagłębiłem się dość mocno w temat, i okazało zsię że dmuchawy ssące mają wentylatory ciśnieniowe lub podciśnieniowe, i ze zwykłego wentylatora nic nie zrobisz, szkoda czasy i pieniedzy.

#139 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:43

Dmuchawa ssąco tłocząca. Dokładnie, szkoda twojej roboty, lepiej kup coś używanego i po sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:52

Dmuchawa ssąco tłocząca. Cyklon zamontowany na tą starą dmuchawę o którym piszesz robiłeś sam, montowałeś do niego dozownik, tak jak w tej z POM Augustów, czy zasuwę do regulacji dawki zboża?

Dodaj odpowiedź